reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2014

My tez chwilowo krótkie dystanse ;-) ale w sierpniu rozważamy Włocławek ;-) dobra droga,więc mozna spróbować :-)

__________________
)}i{( tapatalk )}i{(
 
reklama
asiazielona - my z pierwszym jechaliśmy 250km jak miał 4 miechy. Większość drogi przespał z tego co pamiętam. Powrót trochę gorzej bo wracaliśmy przed czasem z zapaleniem ucha :/

Aśku - jednak są widoki na urlop :) fajnie żeby się udało!

kordek - wypakowałaś się już?

Dajecie jakoś radę w te upały? Ja z chaty się nie ruszam jak nie trzeba...
 
KATORYBA do rodziny, więc pseudo wakacje ;-) ale za to nad jezioro, więc jednak wakacje ;-) tylko napięty grafik mamy, przez szczepienia, usg bioderek... Po szczepieniu od razu jechać? a jak będzie jakaś reakcja, a my na zadupiu w lesie... Na trzy dni to nie wyjazd :-( musimy rozplanować ;-)

Ja też nie wychodzę dopóki słońce świeci jak szalone ;-) dzisiaj udało mi się wyjść po 14, deszcz pogonił do domu... Dwa dni chłodniejsze maja być - oby ;-)

__________________
)}i{( tapatalk )}i{(
 
ano rozpakowałam się :) dokładnie w dzień ojca - tatuś dostał prezent
tylko się jakoś ogarnąć nie mogę hihi
pozdrowionka dla wszystkich
 
kordek - wow :) gratulacje :) zdradź jakieś szczegóły co do porodu, szpitala, itd. Mam nadzieję, że poszło szybko i bezboleśnie ;) aha no i nie pamiętam imienia...

A ja się trochę zdołowałam. Zrobiłam badanie obciążenie glukozą i wyszło nie najlepsze :( na czczo 60 (za niskie niby), po 1h 109 a po 2h 149. Wg zakresów jakie w większości źródeł podają, jak przekracza 140 to jest już niby cukrzyca ciążowa. Ale znalazłam też, że wg nowych wytycznych z marca tego roku górna granica jest 153. Więc sama nie wiem już... Tak czy inaczej to górna granica. Dziwnie w ogóle, bo zwykle jest wysokie po 1h i obniża się po 2h a u mnie na odwrót :| Wizytę mam w czwartek i zastanawiam się czy nie powtórzyć tego badania jeszcze na początku tygodnia...
Jak to było u Was z tymi parametrami?
 
Katoryba u mnie glukoza była na czczo coś koło 80 a po 2h 120, po 1h nie miałam sprawdzane
co do porodu to poszło szybko ale nie bezboleśnie bo niestety kolejne cc, do tej pory rana mnie ciągnie
moim zdaniem opieka w szpitalu poszła na plus, szczególnie położne na roomingu, pomagają przystawiać, przychodziły zaglądać jak dziecko płakało, super opieka naprawdę, najpierw 2 doby leżałam na wieloosobowej, potem się przeniosłam na jedynkę, tu i tu bardzo pozytywnie,
to co pisała Aśku wcześniej- papieru w toaletach nie ma, dla dziecka lepiej zabrać chusteczki nawilżane lub miseczkę i płatki, smoczek jest w paczce, próbki różnych maści na odparzenia pupy też, jedzenie gorsze niż 3 lata temu, na śniadania plasterki wędliny to kiepska mielonka i tani miks tłuszczowy, za to jest drugie śniadanie (kisiel, budyń), na samej porodówce młyn bo dużo cesarek, jak ja byłam to w pon było 6 a we wtorek położna mówiła, że było 5cc i 2 fizjologiczne
jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj :)
pozdrowionka
 
KORDEK suuuuper, gratuluję!!!!!!!!

KATORYBA obawiam się, że zakończysz konsultacją u diabetologa :baffled:
 
Cześć dziewczyny.
Też jestem mamusią 2014. Mój synuś rośnie jak na drożdżach i właśnie wszystkim przesyła słodkie uśmiechy.
U nas już nadszedł czas na zabawę i tylko jedną drzemkę w ciągu dnia, więc wolnego coraz mniej, ale uśmiechy wynagradzają wszystko. Leżeć na brzuszku nie chce bo niewygodnie, ale w kopaniu jest mistrzem. Czekamy aż będzie można wreszcie zjeść coś normalnego i bardziej treściwego niż mleczko no i na tego pierwszego ząbka bo śliny na litry leci :)

Znacie może kogoś kto szuka mieszkania a KTBS? Bo ja chciałabym swojego sie pozbyć.
 
Heja:) ja juz kilka razy zaliczylam pidroz ok 300km z dziecmi i mala dala rade. Na jesidni planujemy fo anglii jechac ponad 1000 km wiec bedzie to wyzwanie ehhh ;)

Katoryba wynik nie dobry. U mnie na lutowkach jest kol co miala wynik 143 i w trzecim trym cukrzyca insulinozalezna jej sie rozwinela jden lekarz mowil ze nie ma cukrzycy bo powolal sie na te badania co piszesz ale inny twierdzil ze ma. Jedyna droga to spr glukometrem przez jakis czas pod kontrola diabetologa cukry
 
reklama
Hej ho,
Za radą położnej zbadałam cukier 2h po normalnym śniadaniu i wyszło 70. Potem jeszcze 2 dni badałam glukometrem na czczo, 1h, 2h po posiłkach i w nocy i wychodziło zawsze 65-85 jeden raz był 111 chyba także wychodzi na to, że wszystko w normie (albo chyba wręcz za mało). Lekarz powiedział, że dobrze że te pomiary robiłam bo być może wysłałby mnie do szpitala na kilka dni żeby badali cukier. Mam trzymać dietę i kontrolować cukier co jakiś czas. Być może mam predyspozycję do nietolerancji glukozy. Właśnie przed chwilą od bardzo dawna pojadłam czereśnie i śliwki :) mniammmm

kordek, karolq - jak dajecie radę?

mini - witaj :)

Dziewczęta chcę zakupić kołyskę drewnianą, może słyszałyście że ktoś chce sprzedać?
 
Do góry