reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

reklama
Przywitam się.
Jestem mamą 18-miesiecznego Jasia.
Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym do końca umowy (wakacje 2020) a potem jeszcze nie wiem co.
Chciałabym zostać w domu z młodym do czasu przedszkola, ale zobaczymy jak wyjdzie.
 
@Chrząszczyk 1 - moja właśnie 9 urodziny miała - tyle że wszystkie mleczaki ja wyjmuję (no chyba że trzonowe to dentysta), bo jej strasznie przeszkadzają jak się ruszają. A żeby ominąć wróżkę zębuszkę - 5 w łapkę i zrób papa ząbkowi - mama pracuje dla zębuszki :D

@Liza widzę że mamy dziecięta w podobnym wieku :)

A ja siedzę i na drutach sweter małżowi robię :)
Niestety to nie przejdzie. Za nic nie chce pozbyć się zęba. Próbowałam różnych postępów nawet z mailem od wróżki w sprawie zabka ale i to nie pomogło. Dam juz spokój. Starszakowi jak wychodził kieł to nie ruszał się lecz zrobił miejsce i był jeden przy drugim, mleczny, ktory twardo sie trzymal i staly juz wygramolony na powierzchnie w calosci. Pierwszy raz coś takiego widziałam. Dentysta usunąl i było po sprawie.
 
A u nas ok, był czas że chodziłam do pracy, a teraz urodziłam synka więc znów w domku posiedzę troszkę bo żłobka nie przewiduje, chyba że by nas finansowo cisnęło hehehe, a tak to ok, dzieci rosną, a u Was co tam?
Żłobek to już ostateczność. Osobiście jestem przeciwniczka ale w zasadzie różnie w życiu bywa.
 
Dobra dziewczyny jak radzicie?
W wakacje kończy mi się umowa więc zostaję na bezrobociu na rok.
Czy lepiej zarejestrować się jako bezrobotna (i meldować się co jakiś czas na rozmowach o pracę, której nie chcę), czy lepiej podczepić się pod ubezpieczenie męża?

Chodzi o to żebym miała ubezpieczenie jakby co.
 
Dobra dziewczyny jak radzicie?
W wakacje kończy mi się umowa więc zostaję na bezrobociu na rok.
Czy lepiej zarejestrować się jako bezrobotna (i meldować się co jakiś czas na rozmowach o pracę, której nie chcę), czy lepiej podczepić się pod ubezpieczenie męża?

Chodzi o to żebym miała ubezpieczenie jakby co.
Lepiej podczepic się pod ubezpieczenie męża. Nie można bez końca odrzucać ofert z urzędu, bo kończy się to wyrejestrowaniem. Skoro i tak nie chcesz teraz pracować to daj na luz z PUPEM.
 
@Paulina_1982 - Pod ubezpieczenie męża - z PUP-em się lepiej nie stresować. Będą Cię wzywać, a jak odmówisz - to Cię wyrejestrują bo wg nich nie możesz odmówić... ostatecznie i tak skończysz podpięta pod męża. Też nie jestem zwolenniczką żłobków - dla mnie to brzydko powiedziawszy - przechowywalnia dzieci - i nie koniecznie zawsze w dobrych warunkach.

Siedziałam z obiema aż trafiły do przedszkola... tylko coś mi nie wyszedł powrót do pracy, ale to długa historia z traumą u dziecka, sądem i 4-ma latami stresu który kosztował mnie ok 10000 zł... porażka na całej linii, aż doszła sprawa zdrowia starszej i mojego zdrowia po drodze.
 
Hej dziewczyny to może i ja dołączę 🙂 też bezrobotna prawie 14 lat z przerwami😞Syn urodzony w wieku 20 lat po niecałych 3 latach drugi syn.Jak młodszy poszedł do przedszkola to pracowałam trochę.Ostatnio byłam nianią i zaszłam w długo oczekiwana i upragniona ciążę o którą starałam się ponad 2.5 roku.Udalo się i mam w domu teraz 10 miesięczna córeczkę.Takze znowu w domu kilka lat zanim pójdzie do przedszkola bo do żłobka jakoś nie chce dawać🙂
I tak właśnie szlag mnie już trafia z tym siedzeniem w domu.Pogody nie ma i depresja chyba mnie dopadnie.
 
reklama
Do góry