reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Syn w sierpniu skńczy 5 lat. Czyli do jakiej grupy pojdzie? Co do dzielnicy to narazie jedziemy do rodziny ale chciałabym jak najszybciej znależć pracę i jakieś lokum :) również niani będę piszukiwała:)
 
reklama
Syn w sierpniu skńczy 5 lat. Czyli do jakiej grupy pojdzie? Co do dzielnicy to narazie jedziemy do rodziny ale chciałabym jak najszybciej znależć pracę i jakieś lokum :) również niani będę piszukiwała:)
Czyli radzilabym juz do szkoly zapisac jak jestescie katolikami to do kaltolickiej, do grupy to zalerzy z jakiego miesiaca (ale sierpien to raczej z rocznikiem swoim pojdzie ) ale oni daja wszystkie dzieci wg wieku to nie martw sie ze go cofna.Co do nianiek to sa takie po kursach na ktore masz dofinansowanie lub ;-)jakas na lewo
Ciewake w jakiej dzielnicy ale pewnie w polskiej mieszkaja? Masz juz prace?
 
Z tego wszystkiego nawet zapomnialam się zapytać w jakiej dzielnicy będę mieszakć:) ale popołudniu zadz i się dowiem:) Nie właśnie minusem jest to że pracy jeszcze nie mam, jestem zdana sama na siebie, ale mam nadzieję że uda mi sie coś znaleźć. Czyli mój Syn zacznie naukę od zerówki? A co do niani to najlepiej właśnie chciałabym jakąś niepracującą mamę, ktora pomoglaby mu sie zaklimatyzować.
 
wiesz tutaj jest inny system szkolnictwa nie ma zerowki, ale nie martw sie on pokocha ta szkole,jak wiekszosc dzieci, pojdzie do primary school to jak podstawowka ale do naszej to nie ma porownani, nianie to tylko zaufane bierz wiesz jak to jest, spytaj i daj znac ja pewnie i tak tu potem zajrze
 
Będziemy mieszkać w samym centrum. :) ja się boje też o jego język, czy da sobie rade. Mniej wiecej w jakch godz. Odbywają się lekcjie? Jestem kompletnie zielona... również jeśli chodzi o nianie nie mam zabardzo tamzajomości.
 
Ostatnia edycja:
Lekcje są od 8.45 do 15.10 przynajmniej u mojego syna ale jutro idę do koleżanki ona ma w primary to spytam jak źle to poprawie. Jest dużo polek co dziećmi sue zajmnie ale i tak uważaj. W centrum to bardzo fajnie.
 
O fajnie byloby wiedzieć:) właśnie najbardziej obawiam się o niańkę. Po znalezieniu pracy bylaby mi odrazu potrzebna dlatego iuż teraz sie dowiaduję .
 
Klaa 21 Ty moja droga uwazaj na te polski pod szkola syna bo do Ciebie beda sie usmiechaly a za plecami obgadywaly. taka tu jest rzeczywistosc i to bez wyjatkow gdzie mieszkasz.
Natomiast jezeli chodzi o nianie to nie szukaj zadnej nie pracujacej mamy tylko szukaj niani z papierami w lester jest ich kilka (to sie nazywa childminder) skladasz puzniej papiery do reveniu i oni nawet do 100% moga pokrywac koszty niani (dam Ci taki przyklad ja placilam co tydz. tylko 10 f za dzieci a reveniu placilo 200f)i pracowalam mlodsze dziecko zostawalo nawet do 12 godzin.(wyc mi sie chcialo ale nie bylo wyjscia )nie wiem czy wiesz zel w uk nie mozesz zostawiac dziecka z obcymi dla niego osobami a jest duzo wspanialych polakow ktorzy jako pierwsi poleca podkablowac ze jest taka a nie inna sytuacja . a i jedno Ci powiem uwazaj co do kogo mowisz. bo na obczyznie polacy szukaja tanich sensacji kosztem innego polaka!!
 
Ostatnia edycja:
Klaa 21 Ty moja droga uwazaj na te polski pod szkola syna bo do Ciebie beda sie usmiechaly a za plecami obgadywaly. taka tu jest rzeczywistosc i to bez wyjatkow gdzie mieszkasz.
Natomiast jezeli chodzi o nianie to nie szukaj zadnej nie pracujacej mamy tylko szukaj niani z papierami w lester jest ich kilka (to sie nazywa childminder) skladasz puzniej papiery do reveniu i oni nawet do 100% moga pokrywac koszty niani (dam Ci taki przyklad ja placilam co tydz. tylko 10 f za dzieci a reveniu placilo 200f)i pracowalam mlodsze dziecko zostawalo nawet do 12 godzin.(wyc mi sie chcialo ale nie bylo wyjscia )nie wiem czy wiesz zel w uk nie mozesz zostawiac dziecka z obcymi dla niego osobami a jest duzo wspanialych polakow ktorzy jako pierwsi poleca podkablowac ze jest taka a nie inna sytuacja . a i jedno Ci powiem uwazaj co do kogo mowisz. bo na obczyznie polacy szukaja tanich sensacji kosztem innego polaka!!


Dzieki bardzo za informację, dużo mi tym podpowiedziałaś. Pierwszy raz jadę do uk dlatego tak jak pisałam jestem kompletnie zielona. W którym miejscu w leicester znajduje się ten urząd?? Ale to nie musi byc tak że muszę rok przepracowac w uk żeby miała jakiekolwiek pomoce na nianię??
 
reklama
Klaa 21 Ty moja droga uwazaj na te polski pod szkola syna bo do Ciebie beda sie usmiechaly a za plecami obgadywaly. taka tu jest rzeczywistosc i to bez wyjatkow gdzie mieszkasz.
Natomiast jezeli chodzi o nianie to nie szukaj zadnej nie pracujacej mamy tylko szukaj niani z papierami w lester jest ich kilka (to sie nazywa childminder) skladasz puzniej papiery do reveniu i oni nawet do 100% moga pokrywac koszty niani (dam Ci taki przyklad ja placilam co tydz. tylko 10 f za dzieci a reveniu placilo 200f)i pracowalam mlodsze dziecko zostawalo nawet do 12 godzin.(wyc mi sie chcialo ale nie bylo wyjscia )nie wiem czy wiesz zel w uk nie mozesz zostawiac dziecka z obcymi dla niego osobami a jest duzo wspanialych polakow ktorzy jako pierwsi poleca podkablowac ze jest taka a nie inna sytuacja . a i jedno Ci powiem uwazaj co do kogo mowisz. bo na obczyznie polacy szukaja tanich sensacji kosztem innego polaka!!
ot karaluszek jak to ladnie ujelas, ale dodaj ze tych polek jest tylko 95% reszta 5% jest ok. Ale podpisuje sie pod wszystkim co napisane, dodam ze nawet jak polka pod szkola to bedzie udawala ze angileka i nie rozumie po polsku.Ja wszystko zalatiwam online, spruboj wejsc na governo uk i tam masz duzo podpowiedzi , mi sie wydaje ze nie trzeba pracowac rok zeby miec pomoc.
 
Do góry