reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

oki dzieki mam specjalny srodek na ciemieniuche z Emolium i olejuszke ze Skarbu natury ale cos slabo dziala ,a moj lekarz jest mlodszy odemnie i niestety malo doswiadczony;-(
 
reklama
Hej Dziewczyny ja właśnie wróciłam :-)
Pobyt w Pl minął mega szybko niestety i powiem szczerze że zaczęłam tęsknić za Norwegią za tym spokojem co tu panuje, bo w Pl to jedna wielka gonitwa załatwianie spraw plus zakupy dla maluszka, no ale powiedzmy że mamy już praktycznie wszystko i teraz tylko czekamy na Adiego :-)
 
hej dziewczyny witam w sumie ponownie mialam dosc dluga przerwe na forum jakies 2 lata ;-(masa problemow !!
Ale teraz juz jestem ,nie jest w temacie ,ale pewnie szybko nadrobie;-))
2 miesiace temu urodzilam coreczke i niestety okazalo sie ze ma AZS i musi pic nutramigen zmiany na skorze bardzo sie porawily ale jeszce calkiem nie zeszly i nie mozeny poradzic sobie z ciemieniucha ,sucha skory glowy moze macie jakis sprawdzone sposoby??
P.S.mam tez synka ma 7 lat ale nie mial takich problemow tzn AZS tak ale nie ciemieniuche...ale nakrecilam hhhe pozdrawiam
hej
ja przerabiałam ciemieniuchę 2 razy z moimi dziećmi i szczerze polecam AVENE PEDIATRIL - ŻEL NA CIEMIENIUCHĘ 40 ML - Domzdrowia.pl , u Kuby ciągle wracała a po tym żelu do dzisiaj spokój :tak:, za to Lenie kupiłam po prostu dobry szampon do włosów Dentinox Cradle Cap Szampon Na Ciemieniuche 125Ml , Dentinox MarQ-Ltd bo ona miała już dość długie włoski i tym żelem było ciężko posmarować skórę głowy
hej

ja sobie zawsze w pl kupuje bo moje dziecko ma nawracającą ciem. ciągle powraca, nie wiem jaka jest tutaj praktyka , pielęgnuj ciało tymi emolionami a jak juz naprawde nic tu nie ma to oliwka :), moze zapytaj swojego lekarza:tak:.
spróbuj użyć tego żelu może akurat pomoże
jeśli chodzi o oilantum to po kremie na ciemieniuche Lena nawet po umyciu głowy miała tłuste włosy dlatego bym go nie polecała ,a w NO mają naprawde fajne kosmetyki i nawet niektórych ceny są przystępne ;-)
Hej Dziewczyny ja właśnie wróciłam :-)
Pobyt w Pl minął mega szybko niestety i powiem szczerze że zaczęłam tęsknić za Norwegią za tym spokojem co tu panuje, bo w Pl to jedna wielka gonitwa załatwianie spraw plus zakupy dla maluszka, no ale powiedzmy że mamy już praktycznie wszystko i teraz tylko czekamy na Adiego :-)
witaj z powrotem :tak: , mam nadzieje że zakupki udane i jak się maluszek już urodzi to będziesz mieć wszystko co potrzebne :-)
jak jestem w PL to mi wystraczy jedna wizyta w urzędzie np miasta lub pocztowym i już marze o powrocie do NO :tak:
 
witaj z powrotem :tak: , mam nadzieje że zakupki udane i jak się maluszek już urodzi to będziesz mieć wszystko co potrzebne :-)
jak jestem w PL to mi wystraczy jedna wizyta w urzędzie np miasta lub pocztowym i już marze o powrocie do NO :tak:

Też mam taką nadzieję że mam wszystko, choć już jak Was poczytałam to nie mam właśnie nic na ciemieniuchę, myślicie że będę tego potrzebowała dla niemowlaka? A może znacie/wiecie gdzie można kupić norweskie odpowiedniki?
Powiem szczerzę że nawet nie wiem co to jest ciemieniucha ale zaraz zapytam wujka google :-D
 
Też mam taką nadzieję że mam wszystko, choć już jak Was poczytałam to nie mam właśnie nic na ciemieniuchę, myślicie że będę tego potrzebowała dla niemowlaka? A może znacie/wiecie gdzie można kupić norweskie odpowiedniki?
Powiem szczerzę że nawet nie wiem co to jest ciemieniucha ale zaraz zapytam wujka google :-D
no i co ci wujek google powiedział :-D:-D:-D?

spokojnie tutaj coś kupisz tylko musisz pani w aptece powiedzieć o co chodzi ,chociaż lepiej by było żeby to was omineło ;-)
 
Czesc dziewczyny!

Jesli chodzi i zmiany na skorze spowodowane AZS, to u nas sprawdzily sie kosmetyki z serii A-Derma: kapiel lecznicza (nie zawiera mydla - czysty emolient) oraz krem do cialka. U nas ciemieniucha trzymala sie kilka miesiecy, ale uzywalam tylko oliwki i wyczesywalam i zeszlo.

Ann - witaj z powrotem! ;-)

Anula - milo, ze do nas wlecialas! Mam nadzieje, ze AZS szybko sie podda!

AniaSm, Ana - hej! ;-)
 
Wiem że to trochę śmieszne, że nie wiedziałam o co chodzi z tą ciemieniuchą, ale tak jak Wam wcześniej pisałam nie mam żadnego doświadczenia z małymi dziećmi, akurat tak się złożyło, że nikt z najbliższej rodziny czy znajomych nie ma teraz mały dzieci i nie mam w zasadzie kogo zapytać co i jak, dlatego własnie przed wyjazdem do Pl pytałam Was co trzeba koniecznie przywieść dla maluszka z naszego kraju.

A słyszałam, że można tu zamówić barnepake dla dzieci, znacie może te strony na których mogę je zamówić?

Pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny! jestem nowa na forum i zupełnie na początku drogi z moim maleństwem, które ma dopiero 5 tygodni. 3 tygodnie temu przeprowadziłam się do narzeczonego do Oslo i zostaję tu na stałe. Pilnie potrzebuję polskiego ginekologa żeby mnie dokładnie zbadał no i założył kartę ciąży, niestety Pan Szczesny, który jest polecamy przez wiele dziewczyn ma pierwszy wolny termin 11.09 a nie chcę tak długo czekac, będę w Polsce co prawda zaraz na początku września ale to tu będę mieszkac i rodzic dlatego może macie jakiegoś innego ginekologa którego mogłybyście polecic? Dopiero zacznę się uczyc norweskiego, znam perfect angielski ale zawsze lepiej dogadac sie w jezyku ojczystym szczegonlie w tam waznych sprawach. bede wdzieczna za pomoc ;) pozdrawiam serdecznie
 
Czesc dziewczyny! jestem nowa na forum i zupełnie na początku drogi z moim maleństwem, które ma dopiero 5 tygodni. 3 tygodnie temu przeprowadziłam się do narzeczonego do Oslo i zostaję tu na stałe. Pilnie potrzebuję polskiego ginekologa żeby mnie dokładnie zbadał no i założył kartę ciąży, niestety Pan Szczesny, który jest polecamy przez wiele dziewczyn ma pierwszy wolny termin 11.09 a nie chcę tak długo czekac, będę w Polsce co prawda zaraz na początku września ale to tu będę mieszkac i rodzic dlatego może macie jakiegoś innego ginekologa którego mogłybyście polecic? Dopiero zacznę się uczyc norweskiego, znam perfect angielski ale zawsze lepiej dogadac sie w jezyku ojczystym szczegonlie w tam waznych sprawach. bede wdzieczna za pomoc ;) pozdrawiam serdecznie

witaj :-)
tutaj ciąże prowadzi lekarz pierwszego kontaktu lub położna , do ginekologa możesz iść ale tak czy inaczej powinnaś się zgłosić do fastlege , jeśli już masz wybranego chociaż pewnie jeszcze nie masz żadnych dokumentów , twój chłopak musi wystąpić o pozwolenie na pobyt dla ciebie i numer personalny ,
jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz ,na pewno któraś z nas odpowie :tak:
 
reklama
cześć
pierwszy raz piszę tutaj na forum, do tej pory udzielałam się w temacie ciąża po poronieniu... niestety moje dwie ciąże nie zakończyły się dobrze, pierwsza zakończyła się łyżeczkowaniem a druga usunięciem jajowodu... teraz jesteśmy z mężem w Norwegii, co roku przyjeżdżaliśmy na letni sezon pracować na campingu, teraz mamy możliwość żeby się zostać na dłużej ponieważ już skończyłam studia i nie mam pracy w PL więc nie mam tak jak co roku że muszę wracać bo studia... no i oczywiście nadal myślimy też o maluszku, chociaż po tym co przeszliśmy bardzo się boimy, dlatego piszę do was z zapytaniem jak wygląda tutaj opieka nad wczesną ciążą, czy to że jestem po takich przejściach może mieć wpływ na to jak będę traktowana? oczywiście chciałabym już od samego początku mieć usg żeby wykluczyć kolejną ciążę pozamaciczną oraz kontrolować wzrost maluszka, ponad to teraz pracuję przy sprzątaniu, a to wg mnie jest praca która może mieć wpływ na ciążę, nigdy bym sobie nie wybaczyła jakbym znowu poroniła bo zamiast oszczędzać się, latałam z mopem... więc też się zastanawiam czy będę musiała zrezygnować z pracy gdy zajdę w ciążę czy norweski lekarz zrozumie moją sytuację i da mi zwolnienie?... dużo mam wątpliwości i pytań bo naczytałam się że w Norwegii lekarze uważają poronienia za coś naturalnego i że przysługuje ci tylko jedno usg w ciąży... dla mnie to inny świat
z góry dziękuję wam za odpowiedzi
widzę że są tu również ciężaróweczki, życzę spokojnej ciąży i szczęśliwego porodu &&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Do góry