reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

no to sprawa rozwiazana :) nigdy tak nie robilam albo wplacam tu na konto albo w pl mam konto w nordei walutowe, i tu tez w nordei i mam za darmo przelewy, przewam w koronach w pl wybieram tez w koronach i do kantoru.
 
reklama
Kolola tez tak robiłam ale kiedyś mi zamknęli konto, cofnęli mi kase pomniejszona o "podroz" kasy prawie tysiąc koron. W nordei powiedzieli ze jak nie uzywam konta pare miesięcy oni zajykaja( chyba3) i sie wkurzylam no az tsk czesto nie jezdze do polski. I dlatego robie tak jak mowilam
 
no my robimy tak jak Emenems napisała :tak:
ale się piękna pogoda zrobiła ostatnio :-) aż się chce żyć :-) (pewnie jutro będzie padać ;-))
kolola no ja też latam z dwoma przesiadkami , bo nie ma bezpośredniego ,a szkoda bo było by prościej zwłaszcza z dziećmi
 
Hei dziewczyny :) mam pytanie czy ktoras z was ma badz miala takie dziwne drgania dziecka w brzuchu? Dzis w nocy zdarzylo mi sie to poraz drugi , odnosnie drgan to tak jakby ptak trzepotal skrzydlami. Martwie sie strasznie chociaz do rozwiazania zostalo mi 2,5 tyg.
 
Dziewczyny przyszła dzis do mnie frikort z helfo, jak to teraz bedzie? Bo martwię sie ze hak jeździłam do lekarza i mi zwracali za dojazd samochodem to teraz bede musiała jezdzic autobusem czy cos? Zeby mi zwrócili?? Bo ja nie mam jak inaczej dojechać do porsgrunn jak samochodem....
 
dzięki dziewczyny za rady :) dostałam już wczoraj ten czek i teraz dalej nie wiem gdzie ja mam konkretnie z nim iść? mogę gdzieś pobrać gotwkę zamiast wpłacać na konto? bo część chcę na moje konto polskie a część na męża norweskie więc najlepiej by nam było pobrać gotówkę.

Jola ja też miałam takie drgania i nic się złego nie działo, dziecko ćwiczy sobie w brzuszku po prostu
 
hej dziewczyny mam do was pytanie , jakie macie doswiadczenia z paszportem dla maluszkow ? zrobilam zdjecia , napisalam do ambasady wyslalam skan napisali ze wydaje sie byc poprawne zdjecie. maly ma lekko otwarta buzie, i przekzywil gkowe w bok troszke i widac jedno ucho cale a drugie koncowke ucha, oczy ma otwwrte a i w rogu jak sie przyjzec to widac kawalek mojego palca. nie wiem jak w ambasadzie traktuja zdjecia dla maluchow ?czy robia problemy , z pol godziny proboalismy se zdjeciem u fotografa i kurcze ise nie dalo inaczej
 
lece sama z malym i nie chce w oslo biegac po fotografach , mialyscie kiedys potwierdznie podpisu meza na zgodzie na poszpart od norweskiego notariusza, juz wiem gdzie i jak ale nie iwem jak ambasada na to , bo na zdowy rozum to gdzie niby mam znalesc polskiego notariusza na polnocnym zadupiu ;) pozdrawiam
 
reklama
hej
kolola myśmy tak robili z tym że u mnie w mieście notariusz taki dla ludzi darmowy jest na policji , może zapytaj , jeśli chodzi o zdjęcie to my robiliśmy sami w domu na tle prześcieradła białego , nam się przyczepili że zdjęcie jest ciemne :wściekła/y: , ale jak wezwaliśmy kierownika to się okazało że może być więc jakby co to się nie daj bo tam jak w PL niestety
emenems niestety nie pomogę
my po krótkim pobycie w PL tzn ja byłam z Leną na komunii u mojej bratanicy ,no ale jeszcze trochę i wakacje i już się doczekać nie mogę bo wynajeliśmy kwatery nad polskim morzem więc poleniu****emy sobie przez tydzień (o ile dzieci pozwolą) :)
 
Do góry