reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Witam mamusie chcialam sie zapytac czy jest osobny watek dla przyszlych mam w uk lipiec 2014? Czy na tym watku wszystkie wszystkie piszecie?
To moja 4ta ciaza ale 1 w uk I jestem zielona jak tu w uk sie to odbywa ..planuje jutro umowic sie na wizyte do gp bo tak to podobno wyglada..dodam ze to moj 5 tydzien I 4 dzien :))
Pozdrawiam
 
reklama
Witam mamusie chcialam sie zapytac czy jest osobny watek dla przyszlych mam w uk lipiec 2014? Czy na tym watku wszystkie wszystkie piszecie?
To moja 4ta ciaza ale 1 w uk I jestem zielona jak tu w uk sie to odbywa ..planuje jutro umowic sie na wizyte do gp bo tak to podobno wyglada..dodam ze to moj 5 tydzien I 4 dzien :))
Pozdrawiam
Witaj i gratuluje ciazy:)))
Nie ma tu watku o jaki pytasz ale moze jest oddzielny z miasta, w ktorym mieszkasz:)
Masz dobre informacje, musisz najpierw isc do gp i jesli juz jestes zarejestrowana to umowisz sie na wizyte. Na wizycie pobiora krew i zbadaja mocz, cisnienie i ogolny wywiad.
 
Do gp, a oni juz ci powiedza co dalej:) Nie zdziw sie, z enie dostaniesz kartyu ciazy tak szybko jak w pl. Dostaniesz dopiero po 12tyg po pierwszym usg:)
 
Troszke sie juz nasluchalam jak to tu wyglada wiec domyslam sie ze ta opieka nie jest taka jak w pl :(
No damy jakos rade mam nadzieje :)

Ja tez chce chlopca:)
 
Do gp, a oni juz ci powiedza co dalej:) Nie zdziw sie, z enie dostaniesz kartyu ciazy tak szybko jak w pl. Dostaniesz dopiero po 12tyg po pierwszym usg:)
Widze ze kazde miasto ma kompletnie inna opieke bo ja umawiam sie bezposrednio do przychodni z polozna i ona automatycznie spotyka sie ze mna omawia caly przebieg kolejnych wizyt zaklada mi karte ciazy a w 8tyg umowila mnie na krew itp. a scana mialam umowionego juz zanim widzialam polozna tylko zglosilam ze jestem w ciazy i polozna sama mnie umowila - jestem z niej bardzo zadowolona konkretna babka :tak: a dlaczemu synek a nie kolejna Corcia :szok::-D
 
Ja "celowalam" w dziewczynke ale sie chyba w obliczeniach pomylilam hehehe.
Opieka nie jest zaciekawa w pierwszym trymestrze i sama sie o tym przekonalam ale kilka dni temu bardzo zle sie czulam i zadzwonilam do szpitala zapytac co robic to kazali przyjechac, a tam dokladnie mnie zbadali. naprawde bylam milo zaskoczona bo zrobili mi usg brzuszne, dopochwowe, badanie, pobrali krew i zbadali mocz, zrobili z 20min ekg maluszka siedzialam tam chyba z godz az nie upewnili sie, ze wszystko ok:)
 
reklama
ja tam nie nazekam na opieke tutaj mniej stresu,tylko nie zdziw sie jak na pierwszym spotkamiu z gp zada ci pytanie czy chcesz utrzymac ciaze czy aborcje. to normlane. i do 8 tyg nikogo wiecej twoja ciaza nie zainteresuje :tak:
ja juz jutro lece do polszy, ciekawe jak sobie poradze z podrecznym wozkiem dzieckiem i brzuchem,na ludzi nie licze ostatnio lecieli ze malo nas wiatr nie porwal jak kolo nas przelatywali w poszukiwaniu miejsca:-D
ale i tak mam priorytet to jak przejdzie nawet 20 osob to i tak cos znajde:-)
 
Do góry