reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Dziewczyny jestem na etapie wyrabiania paszportu córeczce. Malutka ma 6 tygodni i będzie to jej pierwszy paszport.Nie jestem pewna ale chyba kliknęłam złą opcję ( paszport 5-letni dla dzieci w wieku 0-13 lat ) i pewnie będę musiała anulować wizytę. Którą z opcji wy wybrałyście przy wyrabianiu 1-wszego paszportu?
 
U mnie doba 24 godzinna to za mało jest. Z małym na spacerze od urodzenia tylko kilka razy nie byłam. Czy słońce, czy deszcz łazimy sobie. Nie lubię siedzieć w domu.
Poszedł Jocha na drzemke a ja wskakuje w getry, biegówki i zasówam na "fikołki" dziś studio resistance.
Trzeba sie pozbyć nazbieranych kilogramów.

Trzymajcie sie dziewczyny!

kasia - jeśli masz polski akt urodzenia to możesz odrazu 5 letni. Przypuszczam, że nie masz go jeszcze to tylko na rok paszport dostaniesz tzw tymczasowy, a po roku jak już będziesz mieć akt to możesz zgłosić sie o 5 letni. Zadzwoń do konsulatu i zapytaj czy pomimo pomyłki przepada Ci wizyta.
 
Ostatnia edycja:
Najgorsze jest to ,że nie znalazłam tam opcji która byłaby bardziej odpowiednia np.paszport tymczasowy :no: .

PASZPORT 10-LETNI (DLA OSÓB W WIEKU 13+ LAT)
PASZPORT 5-LETNI (DLA DZIECI W WIEKU 0-13 LAT)
PASZPORT TYMCZASOWY NA POWRÓT DO KRAJU
PASZPORT TYMCZASOWY NA CZAS OCZEKIWANIA NA PASZPORT 10-LETNI
ZGŁOSZENIE UTRATY PASZPORTU
ZGŁOSZENIE UTRATY DOWODU OSOBISTEGO
Wopisie sprawy napisałam,że chodzi mi o tymczasowy ,12miesięczny paszport.
 
Ostatnia edycja:
daj znac,bedziemy wiedziec na przyszlosc. My na lipca mamy zaplanowany urlop,ale do Polski jedziemy sami,nasza corcia zostaje tutaj z moja mama. Szczerze wam powiem,ze taki "odpoczynek" we dwoje obojgu nam sie przyda,bo tutaj pracujemy na zmiane co za tym idzie brak czasu dla siebie,ale zdrugiej strony wiem,ze po dwoch dniach bede tak strasznie tesknic za Nadia,ze i ten urlop nie bedzie cieszyl. Decyzje,ze pojedziemy sami podjeslimy dlatego,ze do Pl wybieramy sie naszym autkiem,a Nadia jest zbyt mala na taka podroz.W marcu zmarla moja babcia i musielismy szybkos ie doastac do Pl na pogrzeb,wiec tez pojechalismy samochodem. Najgorsza podroz w moim zyciu. Nadia tak sie meczyla,a my razem z nia i po calej tej podrozy ja wyladowalam w szpitalu,a Nadia na antybiotykach prawie 2 tygodnie;/
 
reklama
kopka musisz cos zrobic dla siebie i zwiazku, nie martwic sie Nadia bo ona zostaje pod dobra opieka :-Dz drugiej strony to fajnie masz ze mozecie pojechac we 2 tylko. Ja znajac zycie bede ciagnac nie tylko mlodsze dzieco ale i syna ( ten chociaz cos pomoze )
 
Do góry