reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Moja Dzidzia już jest poza brzuszkiem! Lekarz stwierdził w niedziele, że lepiej będzie Jej poza, bo nie rosła i jakiś przepływ się nie spodobał, kupa stresu, a na drugi dzień po konsultacji z 2 lekarzami przepływy ok, ale i tak decyzja o wyjęciu i CC(37+6). Mała ważyła niecałe 2,5 kg, 50 cm, ale jest w pełni zdrowa i będzie teraz nadrabiać brakujące gramy:) a ja dochodzę do siebie po cięciu, lekko nie jest, ale jestem szczesliwa, ze maleństwo już na zewnatrz i tylko zastanawiam się jak ogarnąć taka Kruszynkę.

Gratulacjeeeeee [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] wspaniałe , że wszystko się dobrze skończyło [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
 
reklama
Moja Dzidzia już jest poza brzuszkiem! Lekarz stwierdził w niedziele, że lepiej będzie Jej poza, bo nie rosła i jakiś przepływ się nie spodobał, kupa stresu, a na drugi dzień po konsultacji z 2 lekarzami przepływy ok, ale i tak decyzja o wyjęciu i CC(37+6). Mała ważyła niecałe 2,5 kg, 50 cm, ale jest w pełni zdrowa i będzie teraz nadrabiać brakujące gramy:) a ja dochodzę do siebie po cięciu, lekko nie jest, ale jestem szczesliwa, ze maleństwo już na zewnatrz i tylko zastanawiam się jak ogarnąć taka Kruszynkę.
Gratulacje! Zazdroszczę [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
 
O ja Cię! Gratulacje! ❤👶 37plus 6 to już donoszona dzidzia! A wcześniej miałaś planowaną cesarke czy to tak wyszło w trakcie?

miałam wskazania po operacji kręgosłupa, gdyby nie to byłoby wywoływanie pewnie normalnie. Właśnie wszyscy mówią że waga nieważna tylko dobrze, że donoszona 🙂
 
miałam wskazania po operacji kręgosłupa, gdyby nie to byłoby wywoływanie pewnie normalnie. Właśnie wszyscy mówią że waga nieważna tylko dobrze, że donoszona 🙂
No pewnie ;) Pisałaś o tym kregoslupie wcześniej, ale ja nie ogarniam a w ciazy juz nic nie ogarniam i mam słabą pamięć ;) Wiesz co myślę, że moja jakby się teraz urodziła pewnie wazylaby podobnie tylko byłaby krótsza. Dzisiaj idę do lekarza, ma ją zwazyc na usg ;) Ważne, że zdrowa! Ja się tylko tego boję, chcę żeby moja była zdrowa.
 
Dziewczyny, bo wszyscy piszą o skurczach co jakiś czas, trwających kilka sekund ble ble a ja mam od wczoraj taki dosyć stały ból podbrzusza jak na miesiączkę. Który więcej czasu trwa niż nie trwa. Dzidzia mniej, ale się rusza, tętno sprawdzane detektorem- normalne
 
Ja się raczej obawiam zespołu downa albo silver russela jak to genetyk powiedział. Bo te kości długie są krótkie i zastawka trojdzielna niedomknieta była w 1 i 2 trymestrze z dużą fala zwrotną, a to jest marker. Ale dzisiaj mam już lepszy nastrój, wczoraj poszłam po paczkę z pościelą, kocykami i piekuszkami małej. Popralam, dzisiaj jak doschną zamierzam je poprasować i już nawlec ;) Może jeszcze nawet ogarnę torbę do szpitala ;) A do lekarza innego idę w czwartek przyszły, to dokładnie zmierzy dzidziusia.
Hej, bardzo dawno mnie tu nie było i tak z ciekawości weszłam zobaczyć czy już ktoś urodził i tak przeczytałam twoja wypowiedź. I powiem ci że boję się tego samego co Ty bo u mnie też zastawka trójdzielna nie jest domknięta, wyszło to w II a później w 35 tyg ciąży na echo serca. Na badaniach genetycznych ryzyko raczej też bez szału bo około 1:2700 i też się boję choroby Downa chociaż żaden lekarz tego nie podejrzewa i nawet o tym nie mówią. Co do samej zastawki ona jest bardzo rzadko badana i dużo osób nawet nie wie że ma taka "wadą srca" a są zdrowymi ludźmi. Co do Downa staram się nad tym nie skupiać bo to nic nie daje, nie jestem w stanie nic z tym zrobić, więc nastawiam się pozytywnie że skoro lekarze nic nie mówią o tej chorobie to musi być ok.
 
reklama
Hej, bardzo dawno mnie tu nie było i tak z ciekawości weszłam zobaczyć czy już ktoś urodził i tak przeczytałam twoja wypowiedź. I powiem ci że boję się tego samego co Ty bo u mnie też zastawka trójdzielna nie jest domknięta, wyszło to w II a później w 35 tyg ciąży na echo serca. Na badaniach genetycznych ryzyko raczej też bez szału bo około 1:2700 i też się boję choroby Downa chociaż żaden lekarz tego nie podejrzewa i nawet o tym nie mówią. Co do samej zastawki ona jest bardzo rzadko badana i dużo osób nawet nie wie że ma taka "wadą srca" a są zdrowymi ludźmi. Co do Downa staram się nad tym nie skupiać bo to nic nie daje, nie jestem w stanie nic z tym zrobić, więc nastawiam się pozytywnie że skoro lekarze nic nie mówią o tej chorobie to musi być ok.

nie martw się to wyszłoby na USG, widać po kości nosowej i lekarz od razu by wiedział, a co do zastawki to moja Mama po 50tce się o tym dowiedziała, i jedyne co to pilnować ciśnienia jej kazali :) poza tym ta zastawka chyba może się jeszcze domknąć! Ja sie bardzo bałam, bo tylko w kółko na końcu było asymetria brzucha, hipotrofia i te nerwy na marne.
 
Do góry