reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A to mi się zdaje, że jeśli nie ma przeciwwskazań to nie ma sensu wcześniej wywoływać poród, przecież powinno się czekać do terminu czyli do ukończenia 40 tyg i wtedy jest wywoływanie. Dziwie się właśnie, że robią to wcześniej u Was.
Wielu lekarzy przy cukrzycy ciążowej wywołuje poród z uwagi na szybciej postępujące starzenie się łożyska, a co za tym idzie - jego niewydolność. Być może część lekarzy robi to profilaktycznie, ale w sumie to lepiej ciut szybciej niż żeby miało się coś stać.

Ja będę miała poród wywoływany z uwagi na ryzyko stanu przedrzucawkowego (nadciśnienie całą ciążę, a Dobruśkę rodziłam już w stanie przedrzucawkowym). 10 marca idę do mojej gin i stamtąd pewnie do szpitala w czwartek. A może w poniedziałek 🤔🤔 jeśli się zgodzi nie na weekend.
 
reklama
Wielu lekarzy przy cukrzycy ciążowej wywołuje poród z uwagi na szybciej postępujące starzenie się łożyska, a co za tym idzie - jego niewydolność. Być może część lekarzy robi to profilaktycznie, ale w sumie to lepiej ciut szybciej niż żeby miało się coś stać.

Ja będę miała poród wywoływany z uwagi na ryzyko stanu przedrzucawkowego (nadciśnienie całą ciążę, a Dobruśkę rodziłam już w stanie przedrzucawkowym). 10 marca idę do mojej gin i stamtąd pewnie do szpitala w czwartek. A może w poniedziałek 🤔🤔 jeśli się zgodzi nie na weekend.
No dlatego piszę właśnie, że jeśli nie ma przeciwwskazań. Czyli w razie co ja mogę mieć też wcześniej rozwiązana ciąże z powodu cukrzycy. Hmm, no zobaczymy co mi lekarz powie 😉
 
No dlatego piszę właśnie, że jeśli nie ma przeciwwskazań. Czyli w razie co ja mogę mieć też wcześniej rozwiązana ciąże z powodu cukrzycy. Hmm, no zobaczymy co mi lekarz powie 😉

U mnie to jest combo bo i już mam stare łożysko, mało wód to jeszcze mała ma wodonercze i musi być ciąża w 39 tygodniu zakończona. Wgl boje się scenariusza ze będą chcieli mnie wypisać bez dziecka ze szpitala, nie chce na to pozwolić. Spakowałam się na 1,5 tygodnia. Zobaczymy co będzie..
 
A to mi się zdaje, że jeśli nie ma przeciwwskazań to nie ma sensu wcześniej wywoływać poród, przecież powinno się czekać do terminu czyli do ukończenia 40 tyg i wtedy jest wywoływanie. A nie raz nawet po terminie. Generalnie trzeba ciążę rozwiązać do ukończenia 42 tygodnia. Dziwie się właśnie, że robią to wcześniej u Was i w czwartek już będziecie miały wywoływany, no chyba, że macie jakieś przeciwwskazania.
Dokładnie, też jestem tego zdania.
Ale tak jak Karoo-kp pisze u mnie to chyba raczej profilaktycznie.
Tak też Pani Doktor mówiła, że cukry na początku miałam kiepskie i woli rozwiązać ciąże przed terminem, a termin przecież mam na 04.03.
Łożysko,przepływy,wody ok wczoraj, dlatego mówię, że nie pozwolą mi spokojnie urodzić😉
 
Dokładnie, też jestem tego zdania.
Ale tak jak Karoo-kp pisze u mnie to chyba raczej profilaktycznie.
Tak też Pani Doktor mówiła, że cukry na początku miałam kiepskie i woli rozwiązać ciąże przed terminem, a termin przecież mam na 04.03.
Łożysko,przepływy,wody ok wczoraj, dlatego mówię, że nie pozwolą mi spokojnie urodzić😉
Takie mają zalecenia i pewnie muszą się tego trzymać chociaż mój lekarz to chce mnie widzieć dopiero 4 dni przed terminem na wizycie i wtedy da skierowanie. Twoja jednak bardziej się spieszy 😉
 
Nie no hit 🙃 zrobili mi badania i stwierdzili ze jeszcze nie ma sensu w tym tygodniu wywoływać. Jak samo nic się nie ruszy to dopiero za tydzień mam być. Nerka stoi w miejscu jak i również wody. A mnie to jeżdżenie i odsyłanie mówiąc krótko wkurza jak diabli... Predzej chyba sama urodzę.
 
Nie no hit 🙃 zrobili mi badania i stwierdzili ze jeszcze nie ma sensu w tym tygodniu wywoływać. Jak samo nic się nie ruszy to dopiero za tydzień mam być. Nerka stoi w miejscu jak i również wody. A mnie to jeżdżenie i odsyłanie mówiąc krótko wkurza jak diabli... Predzej chyba sama urodzę.
Nie no to już brak słów😨, też by mnie diabli wzięli. Z jednej strony dobrze, że sytuacja jest stabilna ale ile można odsyłać😐
 
reklama
Do góry