reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

To ja mam stale powiększony węzeł na szyi, ponoć został tak po jakiejś starej infekcji, badali mnie w kierunku różnych nowotworów ale wszystko ok. A teraz jak w ciąży mi się pod pachą powiększył to też już panika...google chłoniaki i białaczkę podpowiadał :D ale pobył pobył i znikł :D 🙆
Znam to z autopsji, tysiąc pięćset myśli i Google cyk 😊
🤰 najważniejsze jest zdrowie naszych bejbikow
 
reklama
Stety albo niestety mamy teraz dostęp do Internetu i czasami jest to śmieszne, że jakie by się objawy wpisało w wyszukiwarkę to wyskakuje wysokie prawdopodobieństwo nowotworów :)
Też właśnie zauważyłam, że jaki objaw by się w google nie wpisało to zawsze prognozują nowotwór 🙈

Ja już jestem po badaniach połówkowych, czas szybko leci, dopiero co umierałam że strachu po złych wynikach pappa a tu kolejne badania za mną.
W dniu badania (20+2) mały ważył już 417g, z tego co widziałam to górna granica normy, szykuje się duży bobas.

U mnie na zalążki infekcji lekarka przepisała globulki gynoflor, świetnie się sprawdziły. Natomiast odradziła stosowania płynów do higieny intymnej
 
Też właśnie zauważyłam, że jaki objaw by się w google nie wpisało to zawsze prognozują nowotwór 🙈

Ja już jestem po badaniach połówkowych, czas szybko leci, dopiero co umierałam że strachu po złych wynikach pappa a tu kolejne badania za mną.
W dniu badania (20+2) mały ważył już 417g, z tego co widziałam to górna granica normy, szykuje się duży bobas.

U mnie na zalążki infekcji lekarka przepisała globulki gynoflor, świetnie się sprawdziły. Natomiast odradziła stosowania płynów do higieny intymnej
Nioo to duży malutki będzie, moja mała w dniu badań połówkowych na jednych miała 280gram a 4dni później gdzie poszłam sobie prywatnie zrobić jeszcze raz miała juz 305 gram, ciekawa jestem ile teraz może mieć po tygodniu czasu hehe. No i co z tym tescie pappa? Miałaś powtarzany czy jak ? Wszystko okej teraz jest ? 🙂

No ja też wsumie zrezygnowałam z płynów nawet tych delikatnych dla dziewcząt, wolę już samą wodą.
A dziewczyny w jakiej wodzie się kąpiecie ? Zalecają w ciepłej letniej, ja nienawidzę takiej bo mi zimno jest. Kocham gorącą wode, ale od kąd jestem w ciąży i mi powiedzieli żeby uważać na gorącą wodę to zmuszam sie do takiej ciepłej. A wy jak ?
 
Ostatnia edycja:
Nioo to duży malutki będzie, moja mała w dniu badań połówkowych na jednych miała 280gram a 4dni później gdzie poszłam sobie prywatnie zrobić jeszcze raz miała juz 305 gram, ciekawa jestem ile teraz może mieć po tygodniu czasu hehe. No i co z tym tescie pappa? Miałaś powtarzany czy jak ? Wszystko okej teraz jest ? 🙂

No ja też wsumie zrezygnowałam z płynów nawet tych delikatnych dla dziewcząt, wolę już samą wodą.
A dziewczyny w jakiej wodzie się kąpiecie ? Zalecają w ciepłej letniej, ja nienawidzę takiej bo mi zimno jest. Kocham gorącą wode, ale od kąd jestem w ciąży i mi powiedzieli żeby uważać na gorącą wodę to zmuszam sie do takiej ciepłej. A wy jak ?
Mój od samego początku jest większy niż powinien, ale się cieszę bo przez różne problemy mam wysokie ryzyko zahamowania wzrostu więc niech rośnie i nadrabia co się da 🙂

Miałam bardzo zła biochemię krwi, wyszło spore ryzyko T13. Najadłam się kupy stresu. Zrobiłam badania DNA i wyszło że z dzieckiem wszystko ok ☺️ biorę acard i mam częstsze kontrole przepływów w tętnicach, zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać.

Z kąpielą na szczęście problemów nie mam, bo mam prysznic ☺️ ale też uwielbiam gorącą wodę 🙈 staram się teraz w ciąży brać prysznic w nieco chłodniejszej bo podobno dzieciaczki nie lubią takiego przegrzewania
Miała któraś z Was opryszczke wargowa w ciazy? Brałyście coś?
Ja mam tendencję do opryszczki, ale na szczęście póki co nic nie wyskoczyło. Ostatnio jak myślałam że się robi to używałam maści duo z antybiotykiem. Tabletek wolę nie łykać na wszelki wypadek. Warto lekarza podpytać w tym temacie
 
@Magda933 bardzo prawdopodobne, że jeśli byś wstała sama i zbyt wcześnie po cc to mogłabyś się zwyczajnie przewrócić. Lepiej nie ryzykować i powinna być z tobą osoba która ci pomoże wstac/usiąść czy iść. Ja leżałam 6h po cc potem chwilę siedziałam. Wkrótce też wyszłam na korytarz pokazać mężowi syna bo nie mógł być przy porodzie.
Ja biorę prysznic rączkę ciepły niż gorący zawsze.
 
Miała któraś z Was opryszczke wargowa w ciazy? Brałyście coś?
Na opryszczke dobrze jest posmarować czosnkiem :) niby nie powinno się stosować w ciąży maści, ale ja raz miałam na samym początku i to w szpitalu jak byłam na 2dniowej kontroli to mi pielęgniarki nic nie chciały dać. Kazały nawilżać balsamem albo pomadką do ust. Ja smarowałam pastą do zębów żeby wysuszyć hehe i kremem jak juz było bardzo sucho. I po paru dniach przeszło :) i do tej pory nic. Chyba miałam to od maseczek na buzię.
 
reklama
Też właśnie zauważyłam, że jaki objaw by się w google nie wpisało to zawsze prognozują nowotwór 🙈

Ja już jestem po badaniach połówkowych, czas szybko leci, dopiero co umierałam że strachu po złych wynikach pappa a tu kolejne badania za mną.
W dniu badania (20+2) mały ważył już 417g, z tego co widziałam to górna granica normy, szykuje się duży bobas.

U mnie na zalążki infekcji lekarka przepisała globulki gynoflor, świetnie się sprawdziły. Natomiast odradziła stosowania płynów do higieny intymnej

Chyba na tym etapie jeszcze nie ma co się przejmować wagą, bo dziecko dopiero przybiera na wadze. U mnie na połówkowym zawsze był 50 centyl. Jedno urodziło się z makrosomia, a drugie z hipotrofia. Najważniejsze, żeby tuż przed porodem się nikt nie pomylił. 😀
 
Do góry