reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Cześć dziewczyny, czy zauważyła któraś, Was u siebie pogorszenie widzenia w ciąży? Ja mam wrażenie że gorzej widzę z daleka szczególnie na jedno oko.
Ja i przed ciążą odczuwałam problem ale jakoś nie mogłam się zebrać do okulisty ale teraz właśnie też nadal się to utrzymuje, nawet pogłębia. Najgorzej z np jakimiś napisami na tv, nie siedzę daleko a wszystko mi się rozmywa. Ale w necie gdzieś właśnie to wyskakuje jako jeden z objawów ciąży, że jest to normalne.
 
reklama
No niestety ja mam taką wadę, że nie bardzo wogole chcieli bym była w ciąży, ale to było moje marzenie. Moja kardiolog wiedziala że prędzej czy później będę chciała jednak spróbować być w ciąży. Ale zdecydowałam się na to, wiem że jest to ryzyko. Ogólnie nie planowaliśmy na teraz, ale życie wybrało, ogólnie też powiedzialam że jeśli będzie mi dane być w ciąży to w niej będę i narazie jest wszystko super.
Z samą ciążą nie mam problemów wszystko jet prawidłowo, zdrowo i moja dziewczynka też z badań prenatalnych wszystko ma w najlepszym porządku tak jak ma być na ten etap ciąży. Przybiera ladnie na wadze rośnie, ruszą się ładnie. Mam nadzieję że będzie tak do końca :)
Ja tak dokładnie nie wiem kiedy beda chcieli mi rozwiązać, bo póki jest dobrze ze mną, ja się czuje dobrze, żadnych zmian nie mam, nie mam dolegliwości jakiś dziwnych związanych z sercem to wydaje mi się że będą chcieli bym była jak najdłużej, no ja tak samo twierdzę.
Aczkolwiek jak już minę 30tydz to będę spokojna że wrazie czego wiem ze małą ma bardzo duże szanse na normalny rozwój idp.
Niby od 32tyg jest największe obciążenie dla serca, ale tego dokładnie nie wiem. Termin wyliczony mam 8/9marzec, więc jeśli pod koniec stycznia lub w lutym jakoś dojdzie do rozwiązania to mysle że nie będzie takiej tragedii :) wiadomo ja sobie dmucham na zimne. Byle jak najdłużej było tak super jak teraz 🙂
Wiadomo, mówi się, że to normalny stan dla kobiety ale to jednak duże obciążenie dla organizmu. Zwiększa się objętość krwi to i serce ma więcej do roboty, dodatkowo pod koniec ciąży różne uciski bóle, ciężej oddychać.
 
Wiadomo, mówi się, że to normalny stan dla kobiety ale to jednak duże obciążenie dla organizmu. Zwiększa się objętość krwi to i serce ma więcej do roboty, dodatkowo pod koniec ciąży różne uciski bóle, ciężej oddychać.
Dokładnie, ale póki co jest dobrze. Jak na 20tydz jeszcze nic nie odczuwam takiego jak niektórzy w ciąży już odczuwają większe zmęczenie czy coś, narazie jest normalnie że tak powiem, nie przemęczam się więcej leżę i tyle :) też nie chce leżeć nonstop bo lekki ruch też jest ważny dla krążenia :) nie kazali mi leżeć plackiem więc funkcjonuje wmiare normalnie tylko bardziej się lenie hehe mam nadzieję że będzie tak do końca i cesarka i połóg mnie nie wykonńczą hehe
 
Dokładnie, ale póki co jest dobrze. Jak na 20tydz jeszcze nic nie odczuwam takiego jak niektórzy w ciąży już odczuwają większe zmęczenie czy coś, narazie jest normalnie że tak powiem, nie przemęczam się więcej leżę i tyle :) też nie chce leżeć nonstop bo lekki ruch też jest ważny dla krążenia :) nie kazali mi leżeć plackiem więc funkcjonuje wmiare normalnie tylko bardziej się lenie hehe mam nadzieję że będzie tak do końca i cesarka i połóg mnie nie wykonńczą hehe
Ale pewnie poród SN u ciebie jest całkowicie wykluczony?
 
Ale pewnie poród SN u ciebie jest całkowicie wykluczony?
Znaczy moja kardiolog mówiła że są dziewczyny ktore rodziły naturalnie, ale że lepiej CC, wiesz nie będę wtedy zmęczona fizycznie nie będę się wysilać. No i szybciej. Wiem że może dłużej będę dochodzić do siebie ale wytrzymam, u mnie wszystko się goi jak na psie, miałam kiedyś mały zabieg na brzuchu wiec wiem z jakim bólem się będę zmierzać, I wiem że może być silniejszy bo większą i głębsza rana ale do przezwyciężenia. Tylko mnie przeraża to leżenie po CC tyle godzin. Ja po zabiegu ale to mały zabieg i leżałam tyle co na sali pooperacyjnej później na normalnej to nawet nie czekałam na pielęgniarkę ino wstawałam i do toalety szłam z kroplówką 🙈 więc ja hardkor dziewczyna jestem, ale nic mi nie było hehe, tu przy CC to raczej poczekam do zaleceń pielęgniarki. Z właszcza że nie wiem czy okres od razu tex przychodzi jak przy SN czy nie
 
Dzień dobry 🤰🌷 ja za 2tyg mam wizytę u dermatologa, nie daje rady z AZS na połówce głowy,po lewej stronie. Masakra, dodatkowo węzeł chłonny za uchem powiększony. Pokazywałam endokrynologów tydzień temu mówił, ze lekko powiększony i nic złego. (Wiecie jakie człowiek ma myśli jak węzeł chłonny, kulka za uchem jest, wtedy wujek Google nie pomaga 🥸)
Naprawdę przed ciaza miałam zawsze skłonności do atopii, ale teraz szok szok i niedowierzanie. Pol głowy, ja już nie wiem jakiego szamponu używać.
Musiałam sie wyżalić❤️ Kochane
Dobrego słonecznego dnia dla Was
 
Dzień dobry 🤰🌷 ja za 2tyg mam wizytę u dermatologa, nie daje rady z AZS na połówce głowy,po lewej stronie. Masakra, dodatkowo węzeł chłonny za uchem powiększony. Pokazywałam endokrynologów tydzień temu mówił, ze lekko powiększony i nic złego. (Wiecie jakie człowiek ma myśli jak węzeł chłonny, kulka za uchem jest, wtedy wujek Google nie pomaga 🥸)
Naprawdę przed ciaza miałam zawsze skłonności do atopii, ale teraz szok szok i niedowierzanie. Pol głowy, ja już nie wiem jakiego szamponu używać.
Musiałam sie wyżalić❤️ Kochane
Dobrego słonecznego dnia dla Was
Wiem co czujesz bo ja zmagam się z łuszczyca. Mi najlepiej pomaga czarne mydło ukraińskie ono jest w taki żelu i są tam kawałki ziół można nim myć normalnie głowę. Kupuje je w zielarskim. Miłego dnia🥰
 
Dzień dobry 🤰🌷 ja za 2tyg mam wizytę u dermatologa, nie daje rady z AZS na połówce głowy,po lewej stronie. Masakra, dodatkowo węzeł chłonny za uchem powiększony. Pokazywałam endokrynologów tydzień temu mówił, ze lekko powiększony i nic złego. (Wiecie jakie człowiek ma myśli jak węzeł chłonny, kulka za uchem jest, wtedy wujek Google nie pomaga 🥸)
Naprawdę przed ciaza miałam zawsze skłonności do atopii, ale teraz szok szok i niedowierzanie. Pol głowy, ja już nie wiem jakiego szamponu używać.
Musiałam sie wyżalić❤️ Kochane
Dobrego słonecznego dnia dla Was
To ja mam stale powiększony węzeł na szyi, ponoć został tak po jakiejś starej infekcji, badali mnie w kierunku różnych nowotworów ale wszystko ok. A teraz jak w ciąży mi się pod pachą powiększył to też już panika...google chłoniaki i białaczkę podpowiadał :D ale pobył pobył i znikł :D 🙆
 
Cześć dziewczyny, czy zauważyła któraś, Was u siebie pogorszenie widzenia w ciąży? Ja mam wrażenie że gorzej widzę z daleka szczególnie na jedno oko.
Ja mam wadę wzroku - 3,50 i -3,75 i czuję, że się pogorszyła. W listopadzie mam wizytę i już jestem przerażona że będę miała prawie - 5... Za dwa lata chciałabym sobie zrobić operacje, żeby ta wada się nie pogłębiała
 
reklama
Do góry