reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Cześć dziewczyny, nie odzywałam się przez trzy tygodnie bo było podejrzenie pustego jaja i tak grzecznie czekałam do usg, a byłam na wakacjach. Niestety w piątek potwierdziło się puste jajo, jestem już po zabiegu. Trzymajcie się mocno, życzę wam nudnych bez problemów cudownych ciąż i zdrowych dzieciaczków. Żegnam się i powodzenia 😀
Bardzo mi przykro :( Jak się czujesz po zabiegu? Dlaczego podejrzewali puste jajo?
 
reklama
Nawet jeśli nie widać, to jednak 2 rzeczy przemawiają za tym, że nie jest dobrze: 1. Wielkość ciąży wygląda na tydzień młodszą (co jest niemożliwe), 2. Przyrost beta hcg 38,4%. Jeszcze staram się trzymać myśli, że wyniki bety robiłam każde w innym laboratorium, wiec może różnice w sprzęcie... (chociaż mało prawdopodobne, że aż tyle %), no i tego, że te urządzenia do usg są różne, więc może znów nie trafiłam na dobry sprzęt i stąd taka różnica w wieku ciąży... Wiem, że głupio próbuję jeszcze sobie tłaczyć, ale dopóki nie powiedzą mi, że nic z tego to i tak się będę łudziła...
Najtrudniejsze jest to, że pojawiły mi się mdłości i mam tkliwe cycki. Czuję się ciążowo, a wiem, że raczej nic z tego nie będzie
Dopóki nie usłyszysz wyroku, nie wolno się poddawać! Ja na prawdę myśle,że takie rzeczy się zdarzają, że wszystko jeszcze może być dobrze..
I tego Ci życzę z całych sił!
 
Prawie tak jakbym czytała o sobie 😄 Również staraliśmy się 1,5 roku i w czerwcu dostaliśmy skierowanie do kliniki niepłodności. Zdążyliśmy jedynie wykonać zlecone badania i na tym się zakończyło. Teraz jestem w 7 tyg, ale od początku przyjmuję luteinę, duphaston i zastrzyki z heparyny ze względu na wcześniejsze poronienie. Mój termin to 15.03.2022.
Trzymam za Was kciuki ❤️
To też trochę jak u nas 😊 poszliśmy do kliniki 1 lipca, gdzie już prawdopodobnie ciąża była 🙈 (owu w okolicach 26 czerwca), tyle że my nie zdążyliśmy z żadnymi badaniami poza usg u mnie i nasieniem u męża, bo czekałam na miesiączkę, by zrobić te, co zlecone z krwi, a mąż chciał iść razem ze mną, więc nie doczekaliśmy 😅 resztę planowaliśmy zrobić po tych z krwi 😊 również trzymam za nas wszystkie kciuki ❤️
 
My nie zdecydowaliśmy się na klinikę, ale staraliśmy się od roku. W czerwcu miałam pójść po tabletki antykoncepcyjne, żeby już pogodzić się z myślą jedynactwa syna (stwierdziliśmy, że będzie za duża różnica wieku). Ale zadziałała moja wrodzona prokrastynacja i odłożyłam wizytę na sierpień, po wakacjach. A tu w czerwcu ostatnia @ I czekamy na drugie dziecko:)
 
Hej dziewczyny,a ja tak z innej beczki. Może któraś się orientuje jak to wygląda.
Lekarz twierdzi,że jestem we wczesnej ciąży a za miesiąc 31.08 kończy mi się umowa na okres próbny. Jeśli pójdę teraz na zwolnienie (ciąża zagrożona,plamienia) i szef przedluzy mi umowę to szef będzie wypłacał mi świadczenie za pierwsze 33 dni zwolnienia a potem przechodzę na ZUS? W ogóle jest to możliwe,żeby szef mi przedłużył umowę kiedy będę na zwolnieniu?
Bez hejtu proszę. Jestem w podbramkowej sytuacji i myślę,że każda z nas chciałaby wyjsc z tej sytuacji a nie zostać w ręką w nocniku.
 
Szef nie musi ci przedluzyc umowy bo twoja ciaza nie bedzie wyzsza niz 12tc w momencie zakończenia umowy :( (chyba że cos zmienili w prawie w ciagu ostatniego roku)
Ale jesli nie przedluzy to idziesz na zwolnienie przynajmniej 1 dzien przed loncem umowy i do konca ciazy zus bedzie wyplacal zwolnienie a po porodzie kosiniakowe.
Ja bym porozmawiala z szefem tak po ludzku i spytala sie co zrobi. Popros niech chociaz do dnia porodu ci wystawia. Jesli pojdziesz na zwolnienie to nie jestes kosztem dla pracodawcy (oprocz tych 33 dni) a przynajmniej macierzyński bedzie ci przyslugiwal..
 
Hej dziewczyny,a ja tak z innej beczki. Może któraś się orientuje jak to wygląda.
Lekarz twierdzi,że jestem we wczesnej ciąży a za miesiąc 31.08 kończy mi się umowa na okres próbny. Jeśli pójdę teraz na zwolnienie (ciąża zagrożona,plamienia) i szef przedluzy mi umowę to szef będzie wypłacał mi świadczenie za pierwsze 33 dni zwolnienia a potem przechodzę na ZUS? W ogóle jest to możliwe,żeby szef mi przedłużył umowę kiedy będę na zwolnieniu?
Bez hejtu proszę. Jestem w podbramkowej sytuacji i myślę,że każda z nas chciałaby wyjsc z tej sytuacji a nie zostać w ręką w nocniku
Z tego co było kilka lat temu, ale myślę że przepisy się nie zmieniły pod względem ciąży będąc na zwolnieniu lekarskim w błogosławionym stanie masz płacone 100 % wynagrodzenia, a pracodawca nie może rozwiązać umowy, a jeżeli owa się kończy musi ją przedłużyć do dnia porodu w dniu porodu ma prawo rozwiązać umowę. Ja byłam w temacie 6 lat temu mogły się przepisy zmienić.
 
Z tego co było kilka lat temu, ale myślę że przepisy się nie zmieniły pod względem ciąży będąc na zwolnieniu lekarskim w błogosławionym stanie masz płacone 100 % wynagrodzenia, a pracodawca nie może rozwiązać umowy, a jeżeli owa się kończy musi ją przedłużyć do dnia porodu w dniu porodu ma prawo rozwiązać umowę. Ja byłam w temacie 6 lat temu mogły się przepisy zmienić.
Teraz jest,że pracodawca może rozwiązać umowę jeśli nie jestem po 12 tyg ciąży. Tylko chodzi o to,że szef chce mi przedłużyć umowę ,pytanie czy w ogóle tak można
 
reklama
Przedłużenie umowy do dnia porodu Art. 177 § 3 k.p. przewiduje możliwość przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu. Przedłużeniu ulega wyłącznie umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży.
 
Do góry