reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

A my wanienkę odziedziczymy od innych hehe, ale tą taka prostą najzwyklejszą, myślimy że po prostu będziemy stawiać na stole ręczniku.
Oby oby, było dobrze. Gine mówiła że często się tak zdarza, ale że później pacjentki rodzą pp terminie hehe. Trzymam się tego że mala tam posiedzi do przyszłego roku chociaz. Mam nadzieje że nic się złego nie będzie działo.
Mam też kontrolować brzuszek żeby nie było twardy, na badaniu był lekko Ale mówiła że tak jeszcze może być. Ale jakby był bardzo twardy to mam do niej dzwonić. A jakby do tego bolał to od raz na krakow do szpitala. Ale nie czuje bólów ani nic jakiś skurczów więc mam nadzieję że chociaż to nie będzie mnie dodatkowo nękać.

No muszę leżeć, dobija mnie jedynie fakt że mąz jeszcze o kuli chodzi bo ma nadwyrężenie sciegien kostki. No ale cóż, będzie musiał przy mnie kuśtykać.
No właśnie 23tydz i 2gi dzień to czyli zaczęłam 24? Nie wiem... Ja to z aplikacji te tygodnie wiem ale nigdy jakoś tak bardzo nie wnikałam w to czy się dany tydz skończył a zaczął następny. 🙈🙈🙈
Ja się teraz o moja szyjkę martwię bo brzuch mi twardnieje, często boli pod brzuchem, lekarka za każdym razem mówi że wszystko jest ok i nic się nie dzieje ale też mam tylko usg przez brzuch.

Według mojej aplikacji właśnie jesteśmy w trakcie 24 tygodnia a 23 mamy skończony ☺️
 
reklama
Czyli zaszłaś tak jak ja 😁 ja jestem po jednej stracie w lutym w 8 tyg i dlatego teraz tak boję się wszystkiego
Ja specjalnie na szczepienie kupiłam detektor tętna bo wiedziałam, że będę panikować. Ale ja osobiście uważam, że warto. Poza podwyższoną temperaturą będącą odczynem poszczepiennymi raczej nic nam nie grozi, chyba, że wiesz, że masz uczulenie na jakieś składniki szczepionki to może organizm tak jak i każdej osoby nie będącej w ciąży zareagować jakimś wstrząsem anafilaktycznym czy coś.
 
Ja się teraz o moja szyjkę martwię bo brzuch mi twardnieje, często boli pod brzuchem, lekarka za każdym razem mówi że wszystko jest ok i nic się nie dzieje ale też mam tylko usg przez brzuch.

Według mojej aplikacji właśnie jesteśmy w trakcie 24 tygodnia a 23 mamy skończony ☺️
Mi już ostatnio robiła też dopochwowo usg I było 3.5cm to było jakoś miesiąc temu bo z nią mam co miesiąc średnio. Bo na patologię mam zawsze co 2tyg od niej. No i mam tak co 2tyg albo u niej albo pato tak wymiennie. Ale na patologi nie robią mi dopochwowo usg tylko zwykle i to tylko takie krótkie. I było okej ostatnio, nie wiem czy patrzyli na szyjkę przez brzuch. Mam nadzieję że u mnie się tak utrzyma tak jak jest. Mówiła też że patologia może dać mi zielone światło do spacerowania ale raczej nie będę chodzić nigdzie. Zakupy chyba zrobie online.
Teraz patrzyłam na tą aplikację i mi pisze tak: 2gi trymestr, Twoja ciąża: 23 tygodnie i 2 dni.
Ostatnia miesiączkę miałam 1czerwca i ztego takie wyliczenie. :)

Ja specjalnie na szczepienie kupiłam detektor tętna bo wiedziałam, że będę panikować. Ale ja osobiście uważam, że warto. Poza podwyższoną temperaturą będącą odczynem poszczepiennymi raczej nic nam nie grozi, chyba, że wiesz, że masz uczulenie na jakieś składniki szczepionki to może organizm tak jak i każdej osoby nie będącej w ciąży zareagować jakimś wstrząsem anafilaktycznym czy coś.
Ja chyba ten detektor tętna muszę kupić bede spokojniejsza może. Ja po pierwszej dawce też się bałam gorączki ale nic mi nie było. Jedynie rękę miałam taka ciężką i bolała 2 dni. A tak to nic. Zobaczymy czy na drugiej dawce będzie okej. Oby.
 
Ja też w pierwszej ciąży dostałam na początku tardyferon ale żołądek źle reagował, męczyłam się z zaparciami istnie czarnym stolcem. A na koniec mi lekarka kazała kupić jakiś zwykły bez recepty preparat, suplement żelazek/szelazo już sama nie pamiętam co było dostępne w aptece i mi skoczyła ponad 12 hemoglobina, więc czasami trzeba trafić co organizm przyswoi.
No zobaczymy jak będzie po tym Tardyferonie, jeśli będę się złe czuć to kupię inny w aptece. Moja mama np. Miała rozwolnienie po żelazie
 
Ja też w pierwszej ciąży dostałam na początku tardyferon ale żołądek źle reagował, męczyłam się z zaparciami istnie czarnym stolcem. A na koniec mi lekarka kazała kupić jakiś zwykły bez recepty preparat, suplement żelazek/szelazo już sama nie pamiętam co było dostępne w aptece i mi skoczyła ponad 12 hemoglobina, więc czasami trzeba trafić co organizm przyswoi.
o widzisz to dobrze. Właśnie ja się w dwóch ciążach strasznie męczyłam przez ten Tardyferon jak u ciebie.

@Qruszon na pewnie maluszek da radę, a ty zaczniesz brać żelazo 2x dziennie i się poprawi na pewno.

@Magdalena.WK ja na razie się nie szczepię. Planuję po porodzie jak będę już w dobrej kondycji. Pewnie po pologu.

@just84 to chyba wszystko zależy od dziecka bo one są naprawdę różne po porodzie. Ale moja rada to taka żebyś kupiła 56. Krótko przed terminem już lekarz ci może oszacować jak duże i długie będzie dziecko. Wtedy możesz dokupić te kilka rzeczy 50 jelsi okaże się że urodzić małe dziecko. Np u mnie na 3 dzieci tylko jedno nosiło małe ubranka. Mimo różnicy 7cm bo dzieci po porodzie miały od 50 do 57cm to każde nosiło 56 i było dobre jakiś czas.
 
o widzisz to dobrze. Właśnie ja się w dwóch ciążach strasznie męczyłam przez ten Tardyferon jak u ciebie.

@Qruszon na pewnie maluszek da radę, a ty zaczniesz brać żelazo 2x dziennie i się poprawi na pewno.

@Magdalena.WK ja na razie się nie szczepię. Planuję po porodzie jak będę już w dobrej kondycji. Pewnie po pologu.

@just84 to chyba wszystko zależy od dziecka bo one są naprawdę różne po porodzie. Ale moja rada to taka żebyś kupiła 56. Krótko przed terminem już lekarz ci może oszacować jak duże i długie będzie dziecko. Wtedy możesz dokupić te kilka rzeczy 50 jelsi okaże się że urodzić małe dziecko. Np u mnie na 3 dzieci tylko jedno nosiło małe ubranka. Mimo różnicy 7cm bo dzieci po porodzie miały od 50 do 57cm to każde nosiło 56 i było dobre jakiś czas.
Dostalam 6opakowac Tardyferol Fol i właśnie lekarz napisał w SMS-2x1 tabl na czczo czyli 2 tabletki rano na czczo, dobrze rozumiem?
 
o widzisz to dobrze. Właśnie ja się w dwóch ciążach strasznie męczyłam przez ten Tardyferon jak u ciebie.

@Qruszon na pewnie maluszek da radę, a ty zaczniesz brać żelazo 2x dziennie i się poprawi na pewno.

@Magdalena.WK ja na razie się nie szczepię. Planuję po porodzie jak będę już w dobrej kondycji. Pewnie po pologu.

@just84 to chyba wszystko zależy od dziecka bo one są naprawdę różne po porodzie. Ale moja rada to taka żebyś kupiła 56. Krótko przed terminem już lekarz ci może oszacować jak duże i długie będzie dziecko. Wtedy możesz dokupić te kilka rzeczy 50 jelsi okaże się że urodzić małe dziecko. Np u mnie na 3 dzieci tylko jedno nosiło małe ubranka. Mimo różnicy 7cm bo dzieci po porodzie miały od 50 do 57cm to każde nosiło 56 i było dobre jakiś czas.
Całe 9mc człowiek się martwi i nigdy do końca nie jest spokojnym. Trzeba być dobrej myśli💗chociaz czasem po jednej stracie człowiek już ,,fiziuje” momentami i za nadto się przejmuje.
Powiem jedno: jak dobrze, ze żyjemy w XXI w i jest coś takiego jak to forum właśnie.🙃
 
Dostalam 6opakowac Tardyferol Fol i właśnie lekarz napisał w SMS-2x1 tabl na czczo czyli 2 tabletki rano na czczo, dobrze rozumiem?
na to wychodzi, że dwie jednocześnie masz brać. Ja brałam rano i wieczorem.
Ja poroniłam 2 razy, ale mam też 3 wspaniałych dzieci. Każda z nas tego pragnie i mam nadzieję, że tak będzie w marcu 😊
 
na to wychodzi, że dwie jednocześnie masz brać. Ja brałam rano i wieczorem.
Ja poroniłam 2 razy, ale mam też 3 wspaniałych dzieci. Każda z nas tego pragnie i mam nadzieję, że tak będzie w marcu 😊
Ja interpretowałabym to raczej jako 2 x dziennie po 1 tabletce, tylko te "na czczo" to może chodzi że przed jedzeniem
 
reklama
Do góry