reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Hej:-)
Mamusie dziewczynek, jak myjecie siuśki małych? W szpitalu położne mówiły żeby tylko z wierzchu myć. Ale jak tam zaglądam to taka wydzielina jest i nie wiem czy to zmywać czy nie? W kąpieli tam się trochę oczyszcza ale i tak trochę zostaje.

Ja bardzo się boję kolek. to na pewno okropny stres. Oby łagodnie u nan przeszło.
 
reklama
Czesc!!

No i wyglada na to ze zostalam sama :((( Co prawda jest jeszcze Marciaa ale z tego co kojarze to jeden z terminów ma na kwiecien...
Ja nawet nie mysle zeby teraz przenosic sie do kwietniowek, tutaj i dobrze, chociaz ruch juz prawie zaden...
Agus nawet nie mysl o wyprowadzce od nas na kwietniowki, a malym zastojem na marcowkach sie nie przejmuj, niedlugo minie i znow bedzie co czytac, to kwestia kilku tygodni zeby mamusie sie zapoznaly ze swoimi pociechami i zalapaly jakis rytm dnia. Ja po cichu Ci zazdroszcze, bo chcialam miec kwietniowe dziecko :tak:albo wogole majowe najlepiej.

To widze ze dwupaku sa jeszcze 4 mamusie :)

My dzis z Polcia idziemy kontrolnie do wazenia. Wcozraj odwiedzil mnie brat z rodzinka i porwali mojego synka na noc i dzien, wiec dopiero wieczorem F przywiezie go po pracy, takze mam dzis wolniejszy dzien dla siebie. I wreszcie wyszlo slonko i ma byc jakie 20 stopni na dworzu wiec pewenie zaliczymy tez pierwszy spacer, z czego moj pies bedzie pewnie najbardziej zadowolony, bo tak tylko po podworku biegala.
Milego dnia mamusie i ciekawe czy jakies chetne dzieci na 1 kwietnia beda.... wogole 30.03 byl taki fajny dzien i data, a zaden maluszek sie nie wyklul.
 
Dziękuje Wam dziewczyny za słowa otuchy, potrzebne mi były, bo juz naprawde mi ciezko!!! Jestescie kochane :***
Ja korzystam jeszcze z wolnego czasu,i zrobilam własnie sledzie opiekane w zalewie octowej, uporzadkowalam papiery firmowe, zrobilam henne,
czekam na M i pojedziemy na zakupki swiateczne juz a wieczorkiem chce jeszcze włoski zafarbowac bo juz odrosty na 1,5 cm !

Rozdajecie medal dla ostatniej marcówki ??:) bo moze sie załapie hehe :)))
 
Hej:-)
Mamusie dziewczynek, jak myjecie siuśki małych? W szpitalu położne mówiły żeby tylko z wierzchu myć. Ale jak tam zaglądam to taka wydzielina jest i nie wiem czy to zmywać czy nie? W kąpieli tam się trochę oczyszcza ale i tak trochę zostaje.

Ja bardzo się boję kolek. to na pewno okropny stres. Oby łagodnie u nan przeszło.

nam na szkole rodzenia położna kazała rozchylać wargi sromowe i myć wacikiem, żeby nie było stanów zapalnych, nie robiłam tego codziennie o ile pamietam tylko jak sie coś tam nazbierało, wacikiem moze być ciężko na początku bo to takie maleństwo ale mokrym patyczkiem ładnie sie tam przemywa. Dodam że Julcia nie miała nigdy kłopotów, i położna naprawde na to zwrócila dużą uwage żeby tak robić że przy chlopcach to można sobie odpuścić ale u dziewczyynek trzeba tam zagladac i przemywać
 
Agus ciąża to tak wspaniały czas... Stań przed lustrem, pogłaskaj brzuszek i zapamiętaj siebie taką do końca życia. Jak dostaniesz dziedzię na ręce po porodzie to stwierdzisz, że nic wspanialszego cię nie spotkało i też zapisz to wspomnienie głęboko w pamięci. Przed Tobą najcudowniejsze momenty życia. Nie smuć się że Ci ciężko. Ja sama chciałabym jeszcze raz przeżyć te emocje.... Jednak nie planuję kolejnej ciąży. Ciesz się bo mało ci czasu zostało. BUŹKA!!:tak:
 
a ja dziś normalnie zgłupiałam nie wiem o co chodzi ! dałam cyca pił potem puścił i odłożyłam do łóżeczka a ten ryk i noszenie nie pomagało więc dałam znów cyca a ten possał i zaczął się krzywić i płacz i nie wiem czy głodny czy co bo płacze i płacze a aż tak dużo nie zjadl.. któraś tak miala że puszczał cyca i płakał:(??

ionka a jak się bawisz z Olcią?

ps. a tata i matka wrzeszczą że płacze z głodu !!!! i nie chce mi się go karmić ! ale jak on nie chce już to co mam robić , myślą że jak placze to głodny:(
 
Ostatnia edycja:
candy ja mialam juz kilka razy taki problem z moja i u mnie dziala to ze ja tak mocniej troche przytule do siebie i ukolysam to sie uspokaja.. no i jak jest spokoj to znow proboje jej dac i wtedy troche pociumka i przewaznie zasypia:)
 
kasia0305 - dokładnie tak jak Kaaala pisze kazała nam robić lekarka. Pierwszy "zabieg" sama wykonała i nam pokazała. Koniecznie w kierunku odbytu trzeba przemywać. Nic na siłe. Wydzielina moze być, ale ta zabrudzoną trzeba usuwać. My to wacikiem mokrym robimy.

A nam kazała lekarka odstawić wit D, bo często po niej brzuszek boli. Ale bolał dalej i to ewidentnie po Witaminie K, bo pół godziny po podaniu robiłam kąpiel i zawsze po kapieli na cycu zawsze był ryk, twardy brzuszek, bąki itd. Dzisiaj kazała odstawić też K, bo nie ma sensu dziecka męczyć. Jak przejda bóle to zaczniemy włączać D i będziemy obserwować

Ja Filipkowi dawałąm Bebilon. Kiedyś miał Isomil ze względu na podejżenie alergii. Ale to mleczko jest sojowe chyba, a soja też potrzafi uczulać i to bardzo. No i na tym mleku miał sapke, no i na Bebilon Pepti nam zmienili, a teraz zwykły Bebilon pije
 
U nas w szpitalu dawali dzieciom NAN, po niej Smyki bardzo ładnie spały i dłużej niż po cycu ( mleczko bardziej kaloryczne ), co do pielęgnacji siuśki - czytałam, że nie powinno się tej wydzieliny ruszać ale sama czasem czyszczę...
 
reklama
ja też słyszałam, żeby u dziewczynek myć siuśkę patyczkiem. na początku patyczkiem, a teraz rozchylam delikatnie i wacikiem myję i wodą. ale tak dokładnie tylko raz dziennie i przy kąpieli, nie przy każdej zmianie.

Candy- z takimi maluchami ciężko sie bawić, hehe, ale grzechoczemy jej zabawkami, albo muzyczke puszczamy z pozytywki, a ona tak patrzy i podąża wzrokiem za dźwiękiem :) kłądziemy ja na mate edukacyjną i widać postęp :) bo już patrzy świadomie na zabawki wiszące i macha rączkami, albo robię jej "karuzelę" tak bardzo delikatnie i ona to lubi, albo po prostu dajemy jej buziaki i Olcia stara sie nam oddać :D
M. gra jej na gitarze, chodzimy po domu i oglądamy ciekawe rzeczy: matę z muszelkami, obraz z rybkami itp :) duże wyraźne rzeczy w dość mocnych kolorach :)
ale nie wszystko na raz, bo Ola się frustruje, jak ma za dużo bodźców ;)
 
Do góry