reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Hej! No i pierwsza noc z chorym dzicekiem za nami:zawstydzona/y:Nie było aż tak źle jak przypuszczałam, że może być, ale jednak było inaczej - pojękiwania przez sen były nagminne, głowa rozpalona na maxa, ale po zmierzeniu temp o 24 okazało się, że ma 37,7 - podałam nurofen (pediatra kazała mi zamienić panadol na nurofen). Zastanawiam się tak właściwie od jakiej temp należy podawać dziecku tego typu leki...Jak wy robicie?
Po syropie Mały zasnął i 6 obudził się z temp 38,4 - znów dostał syrop troszkę popłakał i po jakiś 40 min znów zasnął - biedy mój Mały...Tak mi go szkoda. Nie ma innych objawów chorobowych niż gorączka, więc nadal nie wiadomo co to. Mam nadzieję, że nie będzie tak cały dzień gorączkował...A tak z innej beczki to rozmawiałam z naszą pediatrą wczoraj o podawaniu mleka krowiego i usłyszałam, że do 2 lat absolutnie. A jak powiedziałam pani doktor, że już je dawałam to dowiedziałam się, że to bardzo źle i o ile przetwory mleczne skoro je toleruje to niech je je, choć powinnam się wstrzymać do 12 msc, o tyle mleka czystego (że tak powiem) mam nie dawać i koniec...No nic kończę bo Franko się obudził!
Miłego dnia Wam życzę:-)
 
reklama
Witajcie.
U nas tyle nawialo sniegu ze maz karawane musial u kolegi zostawic bo do nas do domu sie nie dalo jechac. Koszmar ! ja mialam jechac pozalatwiac kilka spraw i chyba nici z tego. I nadal sypie:/
Nocka u nas dobrze, mialam jeszcze wieczorem klientke na paznokcie i wlosy i poszlam spac o 23 :/
NA dodatek zlew mi sie zatkał i nie wiem co jest bo syfon czysty, czesto mi sie tak robi. Musze wyslac tescia po kreta. Chociaz ostatnio jak dawalam kreta to owszem odetkał ale potem zas to samo. :wściekła/y:
Dobrze ze obiad wczorajszy to tak duzo naczyn nie pobrudze hehe.
Milego dnia mamuśki

hejka
u nas nocka ok
rano dostalam awizo...i ....zostalam wydalona ze studiow. Rewelacja. Dzisiaj pisze odwołanie i jutro zapalam czem predzej na uczelnie. Cholera.
Młody ale robi gemeloze w pokoju szok rozbrykał się totalnie:)
Marciaa- SES*AJ SIE A NIE DAJ SIE !!! trzymam kciuki.

Witajcie ponownie!

A ja u tatusia siedze :) Tak się cieszę z tej wizyty, własnie dziadziuś karmi Franko, mały zjadł cały duży plasterek szynki :) i jeszcze się drze,że chce. Wiktor lepiej się czuje i nawet poszedł sobie sam do sklepu po coś do zjedzenia :) bo od wczoraj nic nie mógł wcisnąć. Te jelitówki to koszmar :(

Jadę jeszcze na cmentarz :) mamie zniczy nakupiłam w kształcie serc i zrobie porządek :)
M. pojechał pozałatwiać sprawy i ciekawe czy dostaniemy debet w banku :( bo kurde gmina sobie poleciała i przeleja kase moze 23.12 a jak nie to 27.12 a jak tu swieta przezyc ??? od pazdziernika jestem ugotowana.A chciałam choinke dzis kupic.

W ogóle chyba przyjdzie mi wigilie zrobić tylko dla naszej piatki bo narazie teście się nie odzywają :( a u nich miały być święta.
Kochana chyba lepiej bedzie wigilie spedzic w gronie tych ktorzy kochaja !! a nie glupio dogadują. Przymajmniej sie nie bedziesz denerwowała bo co to za swieta w nerwach

a u nas pierwsza kupa w nocniku ;-)
o jaaaaa gratulejszyn!! Ol jest lepsza niz moj 2 letni sebi ktory kupe robi do majtek hehe;-)

ramari faktycznie biedna ta twoja koleżanka, my o Jasia staraliśmy się 9 miesięcy, ja już byłam tak podłamana że nie mogłam, na wieść o mojej ciężarnej szwagierce wyłam w poduszkę i wpadałam w depresję, to były bardzo ciężkie chwile, dlatego tym bardziej w jakiejś części wiem co ona czuje.

moja przyjaciółka która straciła dziecko , pamiętacie pisałam wam o supełku na pępowinie starają się o dziecko, a tu lipa nie wychodzi, tak jej współczuję, wtedy udało się za 1 razem, a teraz nie może się im udać.
Tyle sie staraliscie i macie wynagrodzone podwójnie !!:-)

Może i macie rację z tą wigilią :) i d... debetu nie będzie :( M.numer odwalil. latem jeździl służbowym autem i dostał mandat. Nie zapłacił go :( zapomniał niby :( a dziś konto urząd skarbowy zablokował :( nie wiedziałam że tak można:( ach.. Pechowy dzień!!! Kurde każdy inny miesiąc to można pożyczyc kasę ale przed świętami to wstyd iść do kogo kolwiek. Nic mam trójkę uśmiechniętych dzieci i to się liczy.
Moj jak dostal mandat i tez nie placicl to mu urzad pracy z rozliczenia z podatku zabrał, ale zeby z konta to pierwszy slysze

Hej, hej
hoho trochę mnie mnie byłoo, ale kurcze nie mam czasu:( w pracy zostałam sama w grupie(wiec wyobraźcie sobie ja i 6dzieci) jesteśmy w trakcie poszukiwań nowej dziewczyny,ale to nie tak łatwo znaleźć kogoś odpowiedniego...
a tak to w porządku,mała w końcu raczkuje, od jakiś 2tygodni, i w ogóle taka fajna się zrobiła(nie to że wcześniej nie była:))
w pt mamy Mikołaja w żłobku, więc Gabrynie czeka wielkie wydarzenie,pierwszy Mikołaj w jej życiu:)
dziś mija nam 10miesięcy, wow ale czas leci...
Marcia-moja też często jak jest w wózku to przechyla się na jedną stronę..
Buziak dla Garbysi :* jedna z najstarszych marcóweczek !! Ciekawe jak zareaguje na Mikolaja. Oby placzu nie bylo hehe:-D
 
myszowata zdrówka dla Frania *) ja podaję nurofen forte - podajesz mniejszą dawkę a działanie takie samo jak zwykły, zbijam już przy 37,7 bo potem mamy problem zbić

misia mleko wysyłałam do polki bo jako pierwsza się zgłosiła :)

tak poza tym Witam :)
nocka dramat pobudka co 2 godziny, płacz przez sen ale z jakiego powodu to nie wiem :(
teraz jest ok bawi się na puzzlach, ja jem śniadanko :) chyba zaraz pójdziemy na chwilkę na spacerek póki nie sypie śnieg.

miłego dzionka :)
 
myszowata współczuje, kurde a żadnych badań pediatra nie polecił? Skoro nie wiadomo skąd ta temperatura. Biedne to Twoje dziecię. A co do mleka krowiego to jaki powód dała, że dopiero po drugim roku życia. A jakby ugotować budyn na mleku albo zrobić naleśniki wcześniej niż przed drugim rokiem życia?↲
My wstalismy o 7.00:) Franko przespal noc do 4.00 bez przerwy :) M.go obudził niechcący. I dobrze bo Franko był lodowaty i przesikany :(:( przebrałam go i owinełam dwoma kocykami, dostał kaszke i spał do 7.30 :) bo znów został obudzony. Teraz mial zasnąć ale chyba nie jest śpiący. zostanie z prababcia :) a my przez zaspy do przedszkola :) do później!!! Miłego dnia.
 
polka powód jaki podała to tylko taki, że takie są zalecenia...kazała zrobić badanie moczu, ale nie udało mi się wczoraj nałapać, dopiero przed chwilką, więc zamknęłam w lodówce i jutro z rana się zaniesie, teraz temp mu spadła do 36,8, więc może idzie ku dobremu...oby...
 
ale biało, hohoho
tato jutro przywozi choinkę, i ubieramy na mega kolorowo, żeby Szymek miał na co patrzeć


marti
- spóźnione buziole dla Gabi;-)

Może i macie rację z tą wigilią :) i d... debetu nie będzie :( M.numer odwalil. latem jeździl służbowym autem i dostał mandat. Nie zapłacił go :( zapomniał niby :( a dziś konto urząd skarbowy zablokował :( nie wiedziałam że tak można:( ach.. Pechowy dzień!!! Kurde każdy inny miesiąc to można pożyczyc kasę ale przed świętami to wstyd iść do kogo kolwiek. Nic mam trójkę uśmiechniętych dzieci i to się liczy.

kurczę, współczuję,rzeczywiście przed świętami to nic fajnego:-(

Ale u nas sypie. Byłam w galerii kupić kozaki i co...kupiłam szpilki na tą pogodę ha- gamoń.

ja się zaopatrzyłam w futrzaki i nieprzemakalne śniegowce, a to z powodu małego, jak go znosiłam do auta ostatnio na szpileczkach, to bym huknęła z nim, że ho,ho...:sorry:

Hej! No i pierwsza noc z chorym dzicekiem za nami:zawstydzona/y:Nie było aż tak źle jak przypuszczałam, że może być, ale jednak było inaczej - pojękiwania przez sen były nagminne, głowa rozpalona na maxa, ale po zmierzeniu temp o 24 okazało się, że ma 37,7 - podałam nurofen (pediatra kazała mi zamienić panadol na nurofen). Zastanawiam się tak właściwie od jakiej temp należy podawać dziecku tego typu leki...Jak wy robicie?
Po syropie Mały zasnął i 6 obudził się z temp 38,4 - znów dostał syrop troszkę popłakał i po jakiś 40 min znów zasnął - biedy mój Mały...Tak mi go szkoda. Nie ma innych objawów chorobowych niż gorączka, więc nadal nie wiadomo co to. Mam nadzieję, że nie będzie tak cały dzień gorączkował...

bidulko, może to trzydniówka:dry:
mój, chociaż z na antybiotyku, na szczęście nie gorączkuje
 
Dobry!
Myszowata zdrowka dla Frania! Biedny maluszek, niech wraca szybciutko do formy :tak: Najgorsza rzecz jak dziecko chore...
My odpukac tylko katar, ktory juz meczy drugi tydzien, nic poza tym. I siedzi w srodku, bo nie frida nic nie schodzi :eek: Nos tez odetkany, czasem tylko szpik wyleci hahaha. Ale moze to byc na tle alergicznym, lub od zebow. Bo te znowu daly o sobie znac :dry: Nocka fatalna, ciagle pobudki z wrzaskiem, nawet u nas w lozku. I zaczal ulewac, ostatnio tez tak mial jak szly gorne jedynki :dry: No i hektolitry sliny.
Co do samodzielnego picia, to zawsze soczek lub herbatke do obiadu i podwieczorku pije sam. Ja go karmie, a on sobie popija. Sam je owoce i biszkopty. Obiad jakos wole dac sama :-p

Auaaaaaa wlasnie Al do mnie przyczlapal i ugryzl mnie w duzego palca u nogi :-D:-D
W ogole taki fajny jest, gada coraz wiecej, nauczyl sie siadac na pupke, wiec juz jak stoi, to malo co upada, tylko wlasnie zgrabnie pupcie sadza :-) Raczkuje wszedzie i rozumie slowo nie. Zawsze jak mowie, ze czegos nie wolno, to patrzy na mnie, czasem musze powtorzyc, ale przewaznie poslucha :-)
Musimy dzis obnizyc lozeczko na najnizszy poziom, bo zaczal sie wychylac...
Mysle o podawaniu tranu, musze isc pozniej po mleko do apteki, to zapytam.
Ionka Ol zdolniacha! :-) A jak ja uczylas? Tez chcialabym sprobowac, ale chyba jeszcze za wczesnie...

Czy ktoras z Was uzywala Camilie na zabkowanie?

Zycze milego dzionka ;-)
 
Marti spóźnione buziaki dla Gabrysi!
mag007 wszystkiego naj dla Szymcia!
myszowata zdrówka dla Frania!, ja daję ibufen d. Mierzę pod paszką i jak jest 37,5 to już podaję. Odnośnie tego badania moczu to dlatego, ze najczęstszym powodem gorączki u noworodków i malutkich dzieci jest albo zakażenie układu moczowego (Przemek miał 2 razy) lub zapalenie ucha.
Tabasia witaj! Widzę, że zmieniliście plany. Co się stało, że staranka zostały przesunięte w czasie?
nesia w sumie to do końca nie wiem czy u nas byl rota, ale chorzy byliśmy wszyscy. Kupy Przemka były mega śmierdzące. Jak go przewijałam to zbierało mnie na wymioty czego nigdy nie miałam.
 
Czesc Dziolszki ;-)
Wreszcie mamy normalnego neta, ale to nie znaczy, ze bede czestszym gosciem. Mam urwanie glowy z Alexem i dalszymi porzadkami na nowej chacie. W pt jeszcze jedziemy do Ikea po reszte rzeczy, w sb moje urodziny, a pozniej przygotowania do swiat... Nie wiem jak to wszystko ogarnac :-D
Jedyny plus, ze do pracy ide dopiero 7 stycznia.

Zmykam poczytac co u Was ;-)

witaj tabasia:-), a co ze starankami ze przesuniete??

Hej! No i pierwsza noc z chorym dzicekiem za nami:zawstydzona/y:Nie było aż tak źle jak przypuszczałam, że może być, ale jednak było inaczej - pojękiwania przez sen były nagminne, głowa rozpalona na maxa, ale po zmierzeniu temp o 24 okazało się, że ma 37,7 - podałam nurofen (pediatra kazała mi zamienić panadol na nurofen). Zastanawiam się tak właściwie od jakiej temp należy podawać dziecku tego typu leki...Jak wy robicie?
Po syropie Mały zasnął i 6 obudził się z temp 38,4 - znów dostał syrop troszkę popłakał i po jakiś 40 min znów zasnął - biedy mój Mały...Tak mi go szkoda. Nie ma innych objawów chorobowych niż gorączka, więc nadal nie wiadomo co to. Mam nadzieję, że nie będzie tak cały dzień gorączkował...A tak z innej beczki to rozmawiałam z naszą pediatrą wczoraj o podawaniu mleka krowiego i usłyszałam, że do 2 lat absolutnie. A jak powiedziałam pani doktor, że już je dawałam to dowiedziałam się, że to bardzo źle i o ile przetwory mleczne skoro je toleruje to niech je je, choć powinnam się wstrzymać do 12 msc, o tyle mleka czystego (że tak powiem) mam nie dawać i koniec...No nic kończę bo Franko się obudził!
Miłego dnia Wam życzę:-)

myszowata ja dawalam jak temp powyzej 38 ale w sumiej ak jest 37,5 to juz tez chyba mozna, tylko my generalnie czopki bo mlody wymiotowal i syropek tylko na poczatku przyjmowal, och cyrki byly
a moze to trzydniowka? ale wtedy temp powinna byc 3 dni...
zycze zdrowka!!:tak:

u nas nocka ok,w koncu przespana
ja bylam na basenie wczoraj i od razu lepiej sie czuje, ale zwazyc zapomnialam!!;-)

jeszcze w pizamie siedze, zaraz kawka i wypada sie przebrac...

milego dzionka!!:-)

edit: tabasia ja raz podalam camilie ale u nas bez rezulatatow...

zapomnialam napisac:zawstydzona/y: ze pawelek nauczyl sie juz wstawac przy wszystkim i robi to nagminnie:-), i przesuwa sie, w lozeczku chodzi dookola, upadkow tez zalicza wiele... oj moj dzielny chlopczyk!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tabasia ja używam Camilie. U nas trochę pomaga:)

A tak wogóle to witam. Trochę się nie odzywałam, ale odkąd Olek raczkuje, wstaje, chodzi przy meblach i wogóle wszędzie go pełno, to nic nie mogę zrobić:/ Teraz śpi, więc zjadłąm śniadanie i zajrzałam na BB. Ale jak narazie to tylko post Tabasi przeczytałam:zawstydzona/y:
Zaraz zrobię sobie kawkę i mam nadzieję, że pośpi na tyle, żeby ją w spokoju wypic przy BB:sorry2:


myszowata rzeczywiście może to być trzydniówka, ale rozmawiałam z pediatrą i powiedziała, że wcale nie musi być temp. przez trzy dni. Ogólnie trzydniówka zamyka się w 5 dniach. Musi być w tym czasie temperatura i wysypka, ale może byc nawe tylko jeden dzień temp., albo dwa. Ja Olkowi dawałam Panadol jak miał ponad 37,8.
 
Ostatnia edycja:
Do góry