reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Masturbacja u niemowlaka?

Dołączył(a)
5 Grudzień 2005
Postów
4
Rozwiązania
0
Cześć Dziewczyny. Nie jestem wprawną forumowiczką, choć od czasu do czasu tu zaglądam. Szukałam postów na ten temat, ale jakoś bez skutku.
Mam problem - może któraś z was się już z czymś takim spotkała. Chodzi o masturbację u niemowlaka. Lekarka zdiagnozowała ją ostatnio u naszej 11-miesięcznej Zuzi. Zapewniła, że samo jej przejdzie, ale jakoś nie jestem do końca pewna. Problem polega na tym, że właśnie odstawiliśmy małej smoczka. No i wszystko wskazuje na to, że zamiast smoka, mała musi sobie teraz "pobzykać":-) przed zaśnięciem. Czytałam, że w takiej sytuacji najlepiej malucha zająć czymś innym, ale czym go zajmować, skoro ona właśnie ma zasypiać? Przecieć nie dam jej zabawek. Przytulanki jakoś na razie nie zdają egzaminu. Co robić?
 
reklama

abryz

MAJOWA MAMA'06
Dołączył(a)
6 Listopad 2005
Postów
4 285
Rozwiązania
0
Znalazłam coś takiego:

Masturbacja, która zdarza się u niemowląt i małych dzieci, nie ma nic wspólnego z przedwczesnym rozbudzeniem seksualnym. To zachowanie bliższe jest raczej czynnościom samouspokajającym w rodzaju kołysania się lub uderzania główką w szczebelki łóżka. Pod koniec 1. roku życia silnie zaznacza się postawa badawcza. Poznając świat, swoje ciało, maluch odkrywa także istnienie narządów płciowych - tak jak odkrywa istnienie paluszków u rąk i nóg. Dotykając bogato unerwionych narządów płciowych, zauważa, że jest to przyjemniejsze niż dotykanie innych części ciała.
A może się nudzi? Niektóre mamy trzymają dzieci ciągle w łóżeczku w przesadnej obawie o czystość lub by mieć spokój. Nie puszczają malca na podłogę, uniemożliwiając mu aktywność ruchową. Zdarza się, że dziecko nie mając okazji do raczkowania, pozbawione odpowiednich, zachęcających do manipulowania zabawek, zaczyna się masturbować.
Zatem u podstaw zachowania, które określa się jako dziecięcą masturbację, leży po prostu zwykła ciekawość dziecka, niezaspokojenie potrzeby ruchu, niepokój, a także brak poczucia bezpieczeństwa lub zaburzenia w kontakcie z matką.
Nie tylko fakt onanizowania się budzi niepokój rodziców. Niektóre dzieci często dotykają narządów płciowych, przy czym czynność ta ma charakter nieświadomy. W tym przypadku proszenie lub zwracanie dziecku uwagi, by tego nie robiło, nie ma najmniejszego sensu.
Dlaczego to robi? Rodzice dość często popełniają błąd, traktując onanizm jako pierwotną przyczynę kłopotów wynikających z nadpobudliwości. Tymczasem jest on tylko jednym z jej objawów i zdarza się częściej u dzieci przeżywających długotrwałe napięcie i lęk. Dlatego nie można zwalczać go, lecz starać się wniknąć głębiej w dziecięcą psychikę, by znaleźć przyczynę emocjonalnych kłopotów. Czasami nie można ich uchwycić, a pomimo to onanizm znika tak niespodziewanie, jak się pojawił. Masturbacja, która występuje w okresie dojrzewania, jest wynikiem uświadomienia sobie seksualnych potrzeb i wiąże się z wyobrażeniami erotycznymi. Różni się ona zasadniczo od onanizmu wczesnodziecięcego.
Nie krzycz, nie zawstydzaj Błędy wychowawcze w stosunku do masturbujących się dzieci są popełniane nagminnie. Nieodpowiedni stosunek do tych problemów wykazują nie tylko rodzice, ale i osoby zawodowo zajmujące się dziećmi. Zdarza się, że malec, u którego przedszkolanka zauważy takie zachowanie, jest publicznie karany i zawstydzany. Obserwowałam kłopoty, jakie sprawiał 5-letni chłopiec (jest dzieckiem adoptowanym) uczęszczający do prywatnego przedszkola. Wydawało się, że publicznie uprawiany onanizm jest już tak nasilony, że trudno będzie spowodować jego wygaśnięcie. Jednak stało się inaczej. Indywidualna opieka, częste pochwały, zwolnienie dziecka z obowiązkowego leżakowania, umożliwienie rozwijania w przedszkolu swoich zainteresowań i otoczenie serdecznością sprawiły, że ten inteligentny chłopiec przestał się masturbować.
Czy trzeba iść do lekarza? Często rodzice onanizującego się dziecka szukają porady pediatry, domagając się środków uspokajających. Jednak żadne leczenie farmakologiczne nie jest tu potrzebne. Najlepszym sposobem pomocy będzie wypełnienie dziecku dnia interesującymi zajęciami. Najskuteczniejsza terapia to otoczenie malca serdeczną opieką, pełna akceptacja, a przede wszystkim wiara, że nawyk ten z biegiem czasu przeminie. Onanizm wczesnodziecięcy nie jest naturalnym etapem rozwoju erotycznego ani nie świadczy, że dziecko obserwowało współżycie seksualne rodziców. Trzeba podkreślić, że nie jest też zagrożeniem dla zdrowia psychicznego i fizycznego malucha, jak to sobie wyobrażają rodzice. Nieodpowiednie i nieprzemyślane sposoby jego zwalczania wywołujące u dziecka poczucie winy i strach przed karą, mogą doprowadzić do tego, że malec o słabszym systemie nerwowym zacznie cierpieć na zaburzenia nerwicowe.
Jak pomóc dziecku? - Spróbuj zredukować w jego życiu wszystkie większe stresy. - Nie mów, że martwisz się tym, co robi. - Okazuj jak najwięcej miłości, ciepła i poświęcaj wiele uwagi. - Nie kładź go spać zbyt wcześnie. - Zanim zaśnie, posiedź przy nim i opowiedz spokojną bajeczkę. - Podsuwaj pomysły interesujących zabaw i staraj się w nich uczestniczyć. - Staraj się nie przywiązywać do problemu onanizmu nadmiernej wagi.
 

zgred

Maj 06, Maj 07...
Dołączył(a)
28 Październik 2006
Postów
1 916
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Mam pytanie natury technicznej:

Jak dzieci to robią przez pieluchę i resztę ubrań??
 

abryz

MAJOWA MAMA'06
Dołączył(a)
6 Listopad 2005
Postów
4 285
Rozwiązania
0
I jeszcze z innego forum:

Niektórzy rodzice sugerują również by sprawdzić czy dziecko nie ma pasozytów typu owsiki lub bakterii w moczu, które mogą powodować świąd i stąd dotykanie ciała, które potem zamienia się w czynność służącą zapokojeniu potrzeby przyjemności.

Przy drożdżakach (jeszcze nie opisanych o jakie chodzi, a jest ich ok 150 różnych) i tym świądzie (i tych objawach onanizmu) - jedna uwaga! Domyślam sie, ze drożdżaki wyszły z kału. Warto zrobić dziecku jeszcze wymaz z pochwy. One łatwo (będąc w przewodzie pokarmowym) przenoszą się do strefy intymnej u dziewczynek i też mogą zdwajać ten świąd.
Warto też zrobić posiew moczu, bo łatwo też przenoszą się i tam. Też objawem jest świąd.

Tak nas "dotknął" wyrok lekarski pt. "onanizm". Moje dziecko wtedy miało 4 msc
życia. Kompletna bzdura, bo dzieci dopiero kilkuletnie są w stanie odczuwać
przyjemnośc z onanizmu - młodszym brakuje wystarczająco rozwiniętego systemu
nerwowego.
U nas na początku dokładnie jak u Ciebie - epizody "onanizmu" pojawiły się
TYLKO wieczorem. Wiesz co to jes, tak na prawdę? To świąd. Dziecko swędzi tam
potwornie. Nasze było ak małe, ze doszło do tego błyskawiczn strucie toksynami
lamblii i stąd były jeszcze inne objawy.
 

abryz

MAJOWA MAMA'06
Dołączył(a)
6 Listopad 2005
Postów
4 285
Rozwiązania
0
Zgred, gdzieś tam było, że niemowlaki się prężą, podkurczają nóżki, ocierają się. :-)
Ja widziałam tylko starsze dzieci "w akcji".
 
Dołączył(a)
5 Grudzień 2005
Postów
4
Rozwiązania
0
Noooo, bo sama to się jeszcze nie rozbiera:-) Po prostu wierzga sobie nóżkami, ściska kolanka, przyciska kocyk albo co tam ma pod ręką do brzuszka. Sapie przy tym i stęka, czerwienieje na buzi. tak naprawdę to na pierwszy rzut oka nie wiadomo, czy jej dobrze, czy ją to raczej męczy. Ja bałam się jakiejś infekcji, bo tak to wyglądało jakby ja sisia swędziała po prostu. Ale badanie moczu ją wykluczyło.
Abryz - dzięki, też to gdzieś w necie wyczytałam, ale miałam nadzieję, że jakieś mamy się odezwą.
 

abryz

MAJOWA MAMA'06
Dołączył(a)
6 Listopad 2005
Postów
4 285
Rozwiązania
0
Maxin, ale to zwykła ciekawość :-)
 

maxin78

MAJOWA MAMA 06`
Dołączył(a)
19 Lipiec 2005
Postów
7 416
Miasto
Londyn,UK
Rozwiązania
0
zwykla ciekawosc co kapiel sie tak konczy:confused:no moze,poznaje swoje cialo:tak:
 
reklama

abryz

MAJOWA MAMA'06
Dołączył(a)
6 Listopad 2005
Postów
4 285
Rozwiązania
0
W końcu to chyba okres oralno - genitalny :-D:-D:-D
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
MartiniM Sex , masturbacja w ciazy? Potrzebuję porady 6
C Masturbacja a nisko położone łożysko Rozmowy o seksie 3
anka87a Masturbacja a samotne wychowywanie dziecka Rozmowy o seksie 25
Marzka283 Masturbacja niemowlęca Rozwój i zabawy 1
A Masturbacja Rozmowy o seksie 252
R Jak chronić niemowlaka przed koronawirusem? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 5
Baby-D Kaszel u niemowlaka bez innych objawów Potrzebuję porady 13
Ewela1990 Wielogodzinny placz niemowlaka przed zrobieniem kupki. Noworodek 61
Julka96 Pies boi sie niemowlaka Potrzebuję porady 17
Agaa1992 Bezdech u 6 tygodniowego niemowlaka Potrzebuję porady 14
O Inhalacja 8 tygodniowego niemowlaka Potrzebuję porady 8
S Steryd dla trzymiesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 26
S Testy alergiczne u niemowlaka Potrzebuję porady 19
S Badanie krwi u niemowlaka Potrzebuję porady 15
Sara020603 Wysypka u miesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 2
N czy zmienianie pozycje spania niemowlaka ? Potrzebuję porady 7
M Co na katar i kaszel u 3miesiecznego niemowlaka? Przyszłe mamy 27
monitkaz Histeria niemowlaka Potrzebuję porady 9
K Waga niemowlaka Potrzebuję porady 9
Joanna3315 Kształt czaszki niemowlaka Potrzebuję porady 1
N Ktora mama kladzie niemowlaka spac o 19? Potrzebuję porady 6
Marzena_29 Łysienie u niemowlaka Potrzebuję porady 22
N usypianie niemowlaka - wasze doswiadczenia i porady Potrzebuję porady 9
monitkaz Czerwone plamki u niemowlaka Potrzebuję porady 44
N Kupki u 5-6 tyg niemowlaka Potrzebuję porady 8
S Nietolerancja laktozy u niemowlaka Potrzebuję porady 21
A Włoski łonowe u niemowlaka!!! Potrzebuję porady 4
D Za duża waga u niemowlaka kp Niemowlaki 12
M Rozszerzanie diety niemowlaka - jaka ilość posiłku Potrzebuję porady 6
N Uszczypniecia bociana- plamki u niemowlaka Potrzebuję porady 13
Jarzynka Rzęsa na oczu niemowlaka Potrzebuję porady 2
J Krew z nosa u niemowlaka Potrzebuję porady 2
Patrycja35 Znamie u niemowlaka Potrzebuję porady 3
M Trzęsącą się Brodka, warga u niemowlaka Potrzebuję porady 2
Y Problem z zasypianiem u niemowlaka Potrzebuję porady 4
Beata 995 Wysypka na plecach niemowlaka Potrzebuję porady 10
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
M Spanie na boku niemowlaka Potrzebuję porady 18
S Uczucie zimna u niemowlaka Potrzebuję porady 20
Marusia621 Podwyższone próby wątrobowe u niemowlaka Potrzebuję porady 0
M Odstające uszko u niemowlaka Potrzebuję porady 6
M Sucha, szorstka skóra na stopach niemowlaka Potrzebuję porady 12
S Jak zachęcić niemowlaka do jedzenia? Potrzebuję porady 2
Marusia621 Wysypka u niemowlaka Potrzebuję porady 3
C Podkrążone oczy i zasinienie u niemowlaka Potrzebuję porady 2
M Ubieranie niemowlaka w dzień i w nocy Potrzebuję porady 7
A Dziwne odgłosy u niemowlaka. Potrzebuję porady 1
C Kilka pytan o biegunke u niemowlaka Potrzebuję porady 1
Fado123 Kupka u niemowlaka Potrzebuję porady 11

Podobne tematy

Do góry