reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medycyna, lekarze, lekarstwa i porady

kamcia*

piękna bestyja :)
Dołączył(a)
19 Sierpień 2006
Postów
3 589
Miasto
Galway
Witam
Pomyślałam że założę nowy temat , ponieważ zawsze na różnych wątkach poruszamy problemy zdrowotne, radzimy sie odnośnie lekarzy i leków, więc tutaj będzie wygodniej o tych sprawach pisać bez mieszania wątków:))

Wię ja mam pytanie czy znacie ortodonte polskiego godnego polecenia w Irlandii, zastanawiam sie nad zrobieniem stałego aparatu na zęby i potrzebuje jakiś informacji. A może macie jakiś sprawdzonych irlandzkich lekarzy, no i oczywiście jakie są ceny?
Dzięki
 
reklama
Wiem od swego dentysty z PL,ze irlandzcy ortodonci sa kiepsciuchni i mial kilku pacjentow ktorym spartaczyli sprawe jesli chodzi o nastawianie..:baffled:
Ceny tez sa kosmiczne.Nie chce sklamac bo nie pamietam,ale pewnie min 3tys,plus zapewne 80-100e za kazda wizyte..Kiedys sie dowiadywalam.Tez chcialabym w przyszlosci zalozyc jeszcze na dol,bo kiedys nie mialam siana na 2 luki,ale to w PL.Jako ze nie przewiduje dluzszego pobytu,wiec sprawa sie odwlecze..Z reszta najpierw musze sie skonsultowac..;-)
Nie lepiej Ci zrobic to w PL i latac na podkrecanie? daty bedziesz miala wyznaczone, wiec mozesz tanie bilety upolowac.. Ja chyba tak zrobie,tylko najpierw musze sie dowiedziec jak u mnie z tym bedzie i czy w ogole sie da...:tak:
 
kamcia ja tez robiłam w pl bo lepiej i taniej i w pl koszt to około 3tys zł rozłożone właśnie na wizyty w ciągu roku także tragedii nie ma:-)
 
Dzięki laseczki, moja kolezanka tak robiła że latała do PL, kurcze ale nie wiem czy mi sie chce tak kombinować no nic bede myśleć. Tutaj to jest ok 4tys całość juz. Ale jak mam na partacza trafic:/ No nic dzięki za info:)
 
Dziewczyny - pytanie - czy spotkałyście się z opryszczką u dzieci? mój mały miał małą krostkę na wardze (mniej więcej na środku dolnej) ale wieczorem nie było już śladu. od wczoraj ma coś takiego samego, ale w kąciku dolnej... nie było jakiś objawów wcześniejszych tzn zaczerwienienia itp tylko wstał rano i już miał. to jest takie białe jakby wypełnione jakimś płynem. ale nie swędzi go chyba, ani nie przeszkadza, bo nie zwraca na to uwagi. pilnuję go i raczej nikt go nie całował, a ja opryszczkę miałam może ze 2x w życiu i to jeszcze z 5 lat temu ;/ może to jest coś innego? strasznie pcha teraz wszystko do buzi, bo chyba piątki idą. i ślini się niemiłosiernie. gdzieś w necie znalazłam info, że to niekoniecznie opryszczka tylko "ssawka", ale w google nic na ten temat nie ma...
 
to może i ja o coś spytam...
mam MC i byłam raz u dentysty , przed ciążą wyrwać zęba
ale ta mi powiedziała że już nie ma dentysty na MC i trzeba płacić:confused2: i że to takie tymczasowe prawdopodobnie
wcześniej przyjmowała bez płacenia...
no i teraz nie wiem czy nadal trzeba płacić czy już można chodzić na MC
Może była któraś u irl dentysty na mc ostatnio??:-)

do Pl przychodni nie ma co iść bo takm kosztuje 100e czyli nawet drożej jakbym miała iśćc do irlandczyka płacić... ale wolałabym na mc iść ,..
 
Hejka ja na mc mialam wszystkie wyleczone ale ze szwagierka chodziłam i wiem ze teraz sa jakieś limity na kartach. Do końca zostaly jej 3 zęby ale juz ich karta nie pokrywa < dużżzo pokrywała wyrwania borowania a nawet 3 sztuczne zeby jej zrobili na kartę> teraz za te ostatnie ma zaplacić 80 e < normalnie 95 niby ale ze dla tych co maja mc sa zniżki> a jak nie rok musi czekac aby znowu na mc zrobic. była u dentysty w ubiegłym tygodniu. Pozdrawiam
 
Hejka ja na mc mialam wszystkie wyleczone ale ze szwagierka chodziłam i wiem ze teraz sa jakieś limity na kartach. Do końca zostaly jej 3 zęby ale juz ich karta nie pokrywa < dużżzo pokrywała wyrwania borowania a nawet 3 sztuczne zeby jej zrobili na kartę> teraz za te ostatnie ma zaplacić 80 e < normalnie 95 niby ale ze dla tych co maja mc sa zniżki> a jak nie rok musi czekac aby znowu na mc zrobic. była u dentysty w ubiegłym tygodniu. Pozdrawiam
dzięki wielkie....
yhhh tak jak myślałam... zęba nie wyrwę...
chyba dopiero po porodzie pójdę do dentysty:sorry:

a może jako ciężarna mam darmówki jak u GP??:-D
 
reklama
Do góry