reklama

menu na chrzciny

Temat na forum 'Archiwum - maj'09' rozpoczęty przez kubusiowa_mama, 24 Lipiec 2009.

1. kubusiowa_mama

kubusiowa_mama Zaciekawiona BB

We wrześniu urządzamy chrzciny naszego Szkrabika. Impreza ma być 'kameralna'- ok.30 osób :eek: Zastanawiam się tylko co podać? Chciałabym, żeby nie był to taki zwyczajny obiad, ale jednocześnie żeby potrawy nie były zbyt pracochłonne do wykonania. Może macie jakieś pomysły? :tak:

2. moniqsan

moniqsan Fanka BB :)

Polecam bardzo sprawdzoną (obstawia każde imprezy u nas) i wręcz zamawianą przez gości przekąskę :tak:
    Proste i pewnie w niejednej rodzinie już przejedzone nadziewane jajka.
    Tyle że te są bardzo smaczne i znikają ze stołu pierwsze.
    Robi się je z pieczarkami duszonymi !!! z cebulką i przyprawami (jakaś vegeta, pieprz, papryka w proszku) zmieszanymi z żółtkami, nadziewa białka i oczywiście dekoruje majonezem ze szprycy (lub z gotowej tubki). My jeszcze posypujemy prażoną cebulką, ale to już według uznania :tak:

Bardziej wykwintne - koktajl z krewetek

Krewetki odmrożone lub świeże wcześniej podgotowane, ewentualnie z zalewy mieszamy z sosem (majonez+ketchup+odrobina tabasco, można dodać jogurtu naturalnego ale już nie będzie takie smaczne jak z samym majonezem), do sosu ja dodaję jeszcze młotkowanego pieprzu (podkreśla smaczek) i dekoruję natką pietruszki. Przekładamy to do kilku (ja wkładam do 3, nie pytajcie dlaczego) kieliszków np takich od martini i rozkładam na stole :tak:

Proste, klasyczne i smaczne - caprese
    Ja robię na patyczkach, nadziewam koktajlowe pomidorki+kuleczka mozarelli+listek bazylii polewam wszystko oliwą z oliwek i balsamico :tak:

Coś na ząb. Np do różnych sałat pięknie idzie - grzanki
    Prostsze niż drut i szybkie -ciach ciach
    Wystarczy pokroić bagietkę, posmarować masełkiem wymieszanym z czosnkiem i solą, i posypać startym żółtym serem. Pod opiekacz kilka minut i gotowe :tak:

Możesz zrobić deskę serów z kiścią winogron i kilkoma garstkami orzechów np nerkowca, włoskich, brazylijskich

Jako jedno z dań świetny jest też misz masz z różnych pieczonych mięs - żeberka, skrzydełka kurczaka, pałeczki kurczaka. Marynujemy chabaninę w różnościach - olej, łyżka musztardy, miodu, sosu sojowego, sól, pieprz, papryka, dużo majeranku, trochę tymianku rozmarynu, ziół prowansalskich. Przekładasz do jakiejś gęsiarki albo dużego rondla i pieczesz powoli do miękkości.

My mamy takie fajne podwójne naczynie z pogrzewaczem (na tealighty) w którym podaję np dwa rodzaje makaronu - jeden ze szpinakiem (duszony na maśle szpinak+czosnek+śmietana+sól+pieprz+parmezan), drugi z prostym sosem pomidorowym (pomidory pelati+czosnek+parmezan), albo z bolognese jak masz czas ;-)

Na razie tyle, jak wpadnie mi jeszcze jakiś ciekawy pomysł, dopiszę :tak:

3. reklama
  4. tsarina

tsarina MamaPower!

ja moge tylko napisać tyle, że obie nasze rodziny szaleją za rosołem i Strogowem (czy jakos tak to się pisze:baffled:), a nas resztą będziemy myslec później, bo też we wrześniu chrzcimy!

5. Patewka

Patewka Mama Juleczki w sumie 3ki

Dwa razy chrzciny już wyprawialam :rofl2:- na obiad za kazdym razem klasyka :
    zupa - rosół i flaki (do wyboru)
    drugie - kotlety z piersi kurczaka i z polędwiczek wieprzowych do tego ziemniaczki i miski różnych sałat
    Po obiadku obowiązkowo biały tort - u mnie śmietanowy z truskawkami (do kawy/herbaty) i ciasta własnego wypieku: sernikobrownies, kajmak z posypką migdałową, babka piaskowa.

6. kubusiowa_mama

kubusiowa_mama Zaciekawiona BB

Dzięki za podpowiedzi :)Tak się zastanawiam czy danie główne - rosół i de vollaile +ziemniaki/ryż +surówka byłyby wystarczające? Czy może przygotować coś bardziej wyjątkowego?

7. tsarina

tsarina MamaPower!

ja wiem jedno! Zjedzą co im dasz! nic bardziej wyszukanego nie trzeba!

nasuneła mi się maksyma mojej mamci:
    jak im dasz dużo jedzenia, to będą Ci cały dzień i noc na głowie siedzieć, a jak za mało to zgłodnieją i będą wołać... a jak się najedzą pierwszym daniem, to tylko ciasta i sałatke ruszą i zwieją na kolacje do siebie!....

ale to taki żart rodzinny:sorry2::tak::-D

8. Confi

Confi Mamusia Damianka :)

hahahaha dobre :-D:-D:-D
    i takie życiowe...

9. Nina27

Nina27 Majowe mamy'09

ja też organizuję w domu...i jakiś wykwintnych dań nie będzie...
    tradycyjnie na obiad rosół na drugie ziemniaki lub kluski, schabowy i rolada z pieczeni wołowej plus jakieś dwa albo trzy rodzaje sałatek...
    później zimna płyta (wędliny, owoce, dwie sałatki itp) ciasta (sernik i miodownik) plus tort,
    a wieczorem krokiet z barszczem
    chrzciny dopiero 20 września..a już bym chciała mieć to za sobą...nie nawidzę takich rodzinnych spotkań:dry:

10. reklama
  11. truskawa10017

truskawa10017 Fanka BB :)

Nino ten miodownik to sama pieczesz? Jak tak to podaj przepis:)

12. aga_k_m

aga_k_m maj '09 - Jagódkowa mama

haaa - ja już jestem "PO", więc wrzucę swoje menu:

Obiad:
    rosół
    ziemniaki + schabowe, mielone, kurczak pieczony
    surówki/sałatki: mizeria, pekińska (z porem, kukurydzą i sosem czosnkowym), kapustka czerwona, buraczki

Przystawki:
    bigos,
    sałatki: gyros, z selerem (z wątku przepisy), pomidorki koktajlowe z mozarelląi bazylią
    talerz z wędlinami i serami (nawet go nie wyniosłam, bo moji goście już byli przesyceni)
    śledziki (j.w.)

*Miałam też zrobić salatkę grecką, pomidory z tartym serem żółtym,pleśniakiem i sosem czosnkowym i nadziewane jajka- ale sobie darowałam... wszystko mialam przygotowane, ale wolałam nie kończyć;-):-D

Grill:
    karkówka, kiełbaski, skrzydełka

Ciasta:
    Izaura, biszkopt z kremem śmietankowym i galaretką, jabłecznik na kruchym cieście, pita (ciasto wywodzące się z Jugosławii/Chorwacji - specjał mojej babci, *nie mylić z pitą z budek z fast foodami), ciasto a'la tort sachera, no i oczywiście tort pamiątkowy

lody

Przypominam, że poza ciastami (mama, babcia i cukiernia)- wszystko robiłam samiusieńka.. aaa - sałatkę z selerem zrobiła teściowa, hehe

i tyle :-D

Poleć forum