reklama

Metoda Montessori

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez arek74, 18 Marzec 2008.

1. arek74

arek74 ojciec

Planuje zapisanie syna do przedszkona. Jedno z branych przeze mnie pod uwage prowadzi edukacje metoda Marii Monterssori. Moze wasze dzieci chodzily lub chodza do tego typu przedszkola. Jesli tak to prosze o uwagi na ich temat. Slyszalem bowiem skrajnie rozne opinie, a chcialbym wiedziec czy dziecko bedzie sie dobrze czulo w takim przedszkolu. Prosze o wszelkie uwagi.

2. anaklim

anaklim Fan(ka)

arek - nie mam osobistych doświadczeń z metodą Montessori, ale córka mojej koleżanki chodzi do przedszkola prowadzonego tą metodą i koleżanka jest zadowolona, ale... No właśnie, moja siostra, pedagog z wykształcenia kiedyś podczas rozmowy ze mną na temat tej metody powedziała mi, że jeśli rodzic świadomie decyduje się na przedszkole Montessori to powinien zapewnić dziecku również kontynuację nauki w szkole Montessori. Podobno według dostępnych badań, dzieci idące do tradycyjnej szkoły mają duży problem z dyscypliną, ponieważ nauczone są swobody.
    Jeśli chcesz dowiem się z jakiego źródła pochodzą te informacje, to może będzie więcej do poczytania.

3. reklama
  4. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

moja kumpelka prowadzi zajęcia w takim przedszkolu, większość rodziców stosuje te metody nieświadomie, to wychowanie raczej nie polega na swobodzie.... ja jestem ZA, tylko jeszcze mam za małe dziecko;-)
    pod zakładką motessori można co nieco poczytać:
    KLUB MALUCHA MONTESSORI

5. arek74

arek74 ojciec

Dziekuje za odpowiedzi. Czytalem troche o metodzie Montessori, niestety artykuly do ktorych dotarlem byly redagowane przez instytucje propagujace ten model wychowania. A wiec sila rzeczy byly malo obiektywne. Anaklim jezeli rzeczywiscie wskazane jest posylanie dzieci po przedszkolach montesorianskich do szkol Montessori to posylanie dziecka do takiego przedszkola mija sie z celem. Wiem o dwoch przedszkolach w Lodzi pracujacych ta metoda (w tym jedno na moim osiedlu). Ale chyba nie ma zadnej szkoly pracujacej ta metoda.

6. tulipanek

tulipanek Fanka BB :)

WITAM;-)
    A
    rek w Lodzi obok przedszkola jest tez podstawowka Montessori.Kiedys polnowalam dzieci kobiety,ktora posylala tam dzieci i byla niezadowolona,ale nie chodzilo jej o sama metode tylko o poziom nauczania.Niestety sama tez nie poswiecala zbyt duzo czasu dzieciom a sama szkola to zbyt malo.
    Chodzi mi o szkole i przedszkole ktore mieszcza sie zaraz obok Teatru Wielkiego;-)
    Pozdrowionka-Kamila

7. Lady_Marcelina

Lady_Marcelina młoda mamusia

czy ktoś może mi polecić dobre przedszkole stosujące te metode w Warszawie - chodzi mi osoby które rzeczywiście mają tam swoje dzieciaki i mogą powiedzieć szczegóły a także są zadowoleni i widać skuteczne efekty metody po zachowaniu dzieci :-)

8. kolakinka

kolakinka Fanka BB :)

A o jaka dzielnice najbardziej Tobie chodzi ?
    Znam kilka tach przedszkoli , z tym ze jedno z nich wprowadziło ta metode juz w najmłodszej grupie,od samego poczatku w Usrusie .

9. Lady_Marcelina

Lady_Marcelina młoda mamusia

No własnie Ursus w sumie mógłby by być. Napisz proszę coś więcej o tych przedszkolach, które najlepsze - w którym masz swoje dzieci ?

10. reklama
  11. kolakinka

kolakinka Fanka BB :)

Ja wlasnie mysle o przedszkolu Madre Główki w Ursusie.
    http://madre-glowki.webpublica.pl/

12. dorinda

dorinda Zaciekawiona BB

W zasadzie w każdym przedszkolu wykorzystuje się elementy metody M. Montessori. Ja jestem zwolenniczką łączenia wielu metod w wychowaniu i edukacji dziecka. Jeśli dziecko idzie do montesoriańskiego przedszkola to na pewno nauczy się szybko samoobsługi i będzie samodzielne. Ale jeśli chodzi o przygotowanie do szkoły, to ciężar spada na rodzica. Będzie wymagało więcej pracy, niż chodzące do przedszkoli tradycyjnych. Oczywiście o dyscyplinie nie wspomnę ;) Ja bym swojego do takiego przedszkola nie posłała.

Poleć forum