reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Nadal karmię tylko piersią dziś spróbowaliśmy dziś kaszki sinlac - w moim odczuciu jest bardzo słodka na pierwszy raz spróbowaliśmy wg zalecenia na opakowaniu 1płaska łyżka stołowa na 5 łyżek wody - wyszło rzadkie, ambitnie wzięłam smoczek do kaszek ale przez niego sie lalo więc zmieniłam na smoczek 2 z TT. Maluch wypił wszystko choć na początku bardzo niechętnie :eek: to później szukał jeszcze :tak: to mu dałam cyca ale wiadomo to już nie ta bajka mam nadzieję ze nie obrazi się na cyca przez te smakołyki :tak: I szybko padł spać :-D




aha i mamy właściwie jeszcze jeden problem Krzyś zrobił sie strasznie ciekawski i rozgląda sie najbardziej przy jedzeniu łyka i puszcza cyca dalej sobie cos ogląda cos gada popija i... niestety sie krztusi:wściekła/y: przygaszałam światło szłam w spokojne miejsca nic nie daje normalnie cholery dostaje ! Oczywiście nie każde karmienie tak wygląda ale 50% karmień w dzień :confused2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Merlin mamy dokladnie tak samo :) Mały jest ciekawski i rozgląda sie, bacznie obserwuje cos kiedy je... W nocy oczywiscie tego problemu nie ma. No cóż, normalne to, trzeba zaakceptowac, choc tez mnie to denerwuje ;)
 
ja nie odbijam w nocy mam tylko go tak położone aby główkę miał ciut wyżej żeby w razie ulania się tym nie zakrztusił

i chyba znalazłam przyczynę słabego picia mleka mojego synka - brak długich spacerów
 
Marcel to nie tylko w nocy teraz czesto wstaje, w dzień też wisi na cycu ,a w sumie w dzień to on od zawsze co chwila cycował,jak by przez 2h miał wytrzymac bez mleczka to by bębenki mi chyba z krzyku popękały.on to średnio szama co 1-1,5h a czasami i częsciej.W nocy spał nieraz po 4-5h,dwa razy mu się zdażyło nawet 8 przespac,a teraz max 3h i to żadko a tak to częściej.
Anmika tak sobie myślę że jakby na noc kaszy się na wcinał to by i lepiej go trzymała ale z drugiej strony chyba nie ma co pchac kaszki w 8kg bobasa bo ciałka to mu raczej nie brakuje,ale jak by obiadek w dzien jakis zjadł to cyc by się miał kiedy pożądnie napełnic,ale to też pewnie na jakis czas tylko bo by laktacja przystosowała sie do czestotliwości i znowu by mniej w cycku było.E tam oni wiecznie mali nie będą i cycka memłac tez przestaną a nam pewnie bedzie troche smutno ze dzieciaczek wsuwa ziemniaczka z apetytem i że nasz cycus już nie zawsze jest potrzebny:-).
Ja też miałam plana po skończonym 5mż a czy dam z tydzień wczesniej to zobaczymy.Jakos strasznie mi się nie śpieszy do tych wszystkich rzeczy wymazanych marchewką,a ta słoiczkowa jest wyjątkowo wredna do sprania
merlin właśnie doczytałam że sinlak mały zajadał,fajnie że mu posmakowało:tak:
A my mamy identyczny problem jak u Was wszystko go ciekawi tylko że jak się ma starszaka to ciężko o spokojne nie rozpraszajace warunki:-D
 
Ostatnia edycja:
a wiec nie trzeba w nocy dziecka dawac do odbicia ;-) Zawsze klade moja mala na boczek...wiec raczej powinno byc ok :tak: Zawsze przy odbicu mi sie rozbudza i nie chce spac...Wiec jak jej nie bede odbijac powinna s
zasypiac lepiej zobaczymy ;-) Tez sie czesciej budzi na jedzonko.... Wsumie 3 razy,ale byl juz taki okres ze 2 razy...
Dzieci sa zmienne. :-D
W dzien tez ja wszystko ciekawi,przy jedzeniu sie rozglada... obserwuje jak jem.... rosna nam te dzieciaczki i coraz madrzejsze sie staja:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja tez w nocy nie odbijam, bo Mały od razu przy piersi zasypia :) więc go odkladam do łóżeczka tylko i tyle. W dzień odbija za każdym razem, nawet po 2-3 razy. Czytałam, ze w nocy pokarm wolniej wyplywa i dziecko jest spokojniejsze, je spokojniej i dlatego nie domaga się odbicia.
 
Ja w nocy nie odbijam.
Kacper teraz zjada około 800ml na dobę- w tym około 100ml zupki/owoców. Kupiłam nowy laktator i widzę,że mleka mam teraz więcej,więc jest szansa,że z ostatnim wieczornym karmieniem przejdę na moje mleko- teraz jest mm, bo mojego brakowało. Nie mogę się z tym ściąganie rozstać :tak: Ostatnio przy M głośno myślałam ile czasu dam radę tak odciągać, a on na to "No jakoś do 18-tki pewnie" :-D
 
Dałam Adi dziś trochę humany bananowej, (bo zaczęłam się zastanawiać, czy moja młoda, też nie lubi już mleka, bo w dzień po 60 pije), ale też jakaś rzadka była, młoda trochę otwierała papunie, ale raczej chyba pluła niż jadła. Coś czuję, że następny nie jad mi się szykuje:crazy:
 
Axa a próbowałaś zmienić mleczko?? u mnie się sprawdziło, gdzieś Fasolka pisała że u niej też zmiana mleka pomogła. Piła wcześniej Aptamil 1, ale budziła się w nocy co 3h a w dzień darła się co 2-2,5h a i tak zjadała 60ml jak zmieniłam na Aptamil Hungry Baby to jest odpowiednik - Bebilon dla głodomorów, zjada wprawdzie mniejsze porcje, ale lepiej po nim śpi tzn spokojniej bo mleczko nie zawiera kleiku tylko więcej białka- kazeiny, dłużej się trawi i jest bardziej sycące.
 
reklama
Kasieq Muszę zobaczyć jakie jeszcze jest mleko z tej firmy co daje, bo firmy zmieniać bym nie chciała, ja mam Nestle Beba. Czy to dla głodomorków, to jest mleko początkowe?
 
Do góry