reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko uht

reklama
Rozwiązanie
Tak źle napisałam napój . Używam różnego migdałowe kokosowe sojowe. I wszystkie są ok. Choć mi kokosowe najmniej smakuje a pije tylko do kawy. U nas nie tylko krócej infekcje trwają o ile jak narazie się totalnie skończyły od maja starszak nie pije mleka krowiego i zawsze o tej porze roku już miał zapalenie oskrzeli sterydy itd. A teraz totalny szok śmiga do przedszkola od września i 100% frekwencji
Przy rozszerzaniu diety od początku można już używać mleka do przygotowania posiłków, nie można za to podawać go jako posiłku zamiast piersi/mm. Po roku może się napić ale jak wyżej, nie za dużo. Trzeba też pamiętać, że nabiał, jogurty, ser żółty wlicza się do mlecznej porcji w diecie.
 
reklama
Hej! A ja za to nie podaje dzieciakom mleka krowiego tylko roślinne. Moje dzieciaki bardzo dużo chorowały katar zapalenie płuc i kiedyś lekarz mi powiedział zeby odstawić mleko krowie poprostu zamienic. Ponoć mleko krowie "zasluzowuje " organizm. No i powiem Wam ze naprawdę skończyło się chorowanie.
 
Hej! A ja za to nie podaje dzieciakom mleka krowiego tylko roślinne. Moje dzieciaki bardzo dużo chorowały katar zapalenie płuc i kiedyś lekarz mi powiedział zeby odstawić mleko krowie poprostu zamienic. Ponoć mleko krowie "zasluzowuje " organizm. No i powiem Wam ze naprawdę skończyło się chorowanie.
Hmm a ja czytałam natomiast że roślinne nie jest najlepsze dla dzieci... jak ze wszystkim "różne szkoły" :-)
Myślę natomiast że jeśli dziecko nie ma alergii na MK to nie powinno szkodzić ( podawane w rozsądnych ilościach)
 
Roślinne to jednak napój, nie mleko. Inny skład. Do tego każde jest inne ;) Ryżowego nie polecają dla dzieci. Jako dodatek taki napój jest ok.
A z tym krowim to fakt. Jeśli odstawiamy przy infekcjach to krócej trwają ;)
 
Tak źle napisałam napój . Używam różnego migdałowe kokosowe sojowe. I wszystkie są ok. Choć mi kokosowe najmniej smakuje a pije tylko do kawy. U nas nie tylko krócej infekcje trwają o ile jak narazie się totalnie skończyły od maja starszak nie pije mleka krowiego i zawsze o tej porze roku już miał zapalenie oskrzeli sterydy itd. A teraz totalny szok śmiga do przedszkola od września i 100% frekwencji
 
Rozwiązanie
Do góry