reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko

W takim razie nie rozumiem kampani reklamowej " Pij mleko będziesz wielki" jak pediatrzy nie polecaja mleka naja?
Rozumiem dzieciątko malutkie,mleko może być za ciężkie dla takiego organizmu,ale trzylatek?
Prosze o wytłumaczenie mi tego :sorry2:;-)
Mój lubi mleko,ale od niedawna.Najlepsze zresztą dla niego jest kakao.Gdyby mógł to cały dzień by pił.
Zreszta zjada serki i inny nabiał.Nawet ostatnio powrócił do sera żółtego,bo na jakiś czas zapomniał,że lubi.:sorry2:
Uwielbia też kaszke mleczno ryżową i niestety do tej pory pił ją z butli :zawstydzona/y::zawstydzona/y::sorry2::sorry2:
Wiem,wiem nie gańcie mnie.Mój błąd.Ale dziś zawziełam się i nie ma butli na noc.Pierwszy raz poszedł spać bez butli.
A teraz pójde do kuchni i wywale butelki.Prosto do kosza i niech się dzieje wola Pana a nie dam już kaszy z butli :baffled:
 
reklama
Anineczka - jak juz pisalam, sa dwie grupy ludzi: jedni uwazaja, ze mleko jest zdrowe, bo jest zrodlem wapnia, a inni, ze wrecz przeciwnie, jest przyczyna wielu chorob u ludzi.
:: integra :: Teksty :: Pij mleko, będziesz kaleką :: - jeden z artykulow jakie znalazlam w internecie
Tylko rodzi sie pytanie, skoro oni napisali, ze akcja "Pij mleko" powstala na zyczenie koncernow przetwarzajacych mleko, to moze oni tez promuja akcje na czyjes zyczenie. W dziesiejszych czasach trudno wierzyc ludziom, ja staram sie ufac swojej intuicji i skoro moj Kuba lubi mleko to niech je pije. Kto wie, moze sie za pare lat okazac, ze to chleb nam szkodzi......
 
Kasiu.j no właśnie o to chodzi.W co wierzyć?
Jednak tv i reklamy w niej robią mętlik z głowy.
W co wierzyć?
Gdzieś czytałam,że woda ( już niepamiętam nazwy) dla niemowlaków to pic na wode :-D
Teraz mleko,co jeszcze?
Ja piłam mleko,litrami to z butelek,woreczków,kartona i prosto od krowy...
Faktem jest,że mleko krowie jest dla cielaków a mleczko od mamy dla dziecka...
Ludzie jaki ten świat jest głupi :baffled:
Mam wrażenie,że cywilizacja robi z nas idiotów :sorry2:
 
Wiki pije dużo mleka, a raczej uwielbia kakao ...
Na noc kakao ..
rano nie zawsze ma chęć na kanapkę czy coś innego, woła "amerykańskie mleko" - tak sobie nazwała właśnie kakao :)

Nie zabraniam Jej skoro tak lubi !
 
jeśli chodzi o mleko to zdania są podzielone

mój synek prawie do 2, 5 roku nie pił zwykłego mleka krowiego,
karmiłam go 14 miesięcy, w tym czasie nie podawałam mleka modyfikowanego, kaszki robiłam na swoim, jest alergikiem i wkrótce po przejściu na modyfikowane HA wyszła skaza białkowa tak więc w 16 miesiącu musiałam go nauczyć pic bebilon pepti.

W tej chwili nie reaguje na mleko ani przetwory mleczne, ale za samym mlekiem nie przepada, jak wypije kubek raz na tydzień to jest święto. Je przetwory mleczne, jogurty, serki, żółty ser itp.
Mi pediatra powiedziała, że jej bratanek się na samych ziemniakach i chlebie wychował i jaki chłop jest z niego. To apropo tego, że K. przez pewien czas jadł same bułki i nic innego nie chciał.

Co do zdrowości, to w plasterku żółtego sera jest więcej wapnia niż w szklance mleka. Mleko krowie zawiera sporo sodu, którego i tak jest za dużo w naszym pokarmie (wszystkie sztuczne słodycze lubiane przez dzieci, frytki, potrawy tzw. "fast food" zawierają go ponad normy).
Ponieważ synek jest alergikiem (choć wygląda na to, że alergii pokarmowej nie ma), to staram się uważać z tym co mu daję.
Choć staram się nie zwariować ;-).
 
Moja mała uwielbia mleko , zresztą tak jak ja:-) więc kiedy chce to jej daję mleka.
Jestem zdania że kazdy organizm wie czego mu potrzeba , ;-)
 
Do góry