reklama

mleko

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez kasia.j, 14 Sierpień 2008.

1. kasia.j

kasia.j Rodzinka w komplecie :)

Ile Wasze dzieciaczki pija mleka dziennie?
    Sa rozne teorie, ze mleko jest zdrowe, a inni z kolei uwazaja, ze nie. Moj Kubus uwielbia mleko i moglby tylko mleczko pic. Wypija ok. 1l dziennie :szok: Dlatego wierze, ze jest zdrowe :-)

2. sewa

sewa mamuśka ;-)

Jedrek wypija dziennie od 1-2 kubkow mleczka. Do tego uwielbia nabial..... i wcina roznego rodzaju serki, sery, jogurty...
    Ja sadze, ze nabial w diecie dziecka jest bardzo istotny, dlatego ciesze sie, ze moj syn z checia wcina takie jedzonko :tak:

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

a moje dziecko mleka krowiego nie tknie i nawet go nie przekonuję. sama nie piję - b. źle się po nim czuję, do zasłabnięć włącznie, i najwyraźniej go po prostu nie toleruję. pediatrzy nie zalecają picia mleka, wystarczają więc serki, jogurty i nabiał w potrawach. do tego raz dziennie Maciek zjada kaszkę na mleku modyfikowanym.

dodam, że Maciek był karmiony piersią 18 miesięcy - to podobno częste u dzieciaków, ktore długo piły matkę, że mleko krowie jest dla nich nie do przyjęcia. u was to sie potwierdziło:confused:

5. sewa

sewa mamuśka ;-)

naja ja Jedrka karmilam piersia 2 lata :tak: potem przez rok podawalam modyfikowane, od niedawna podaje krowie :tak: tak wiec ta teoria, ze dziecko po dlugim piciu mleka matki nie chce mleczka krowiego jest chyba nie prawdziwa :sorry2:

Najwazniejsze zeby dzieci jadly nabial, a w jakiej postaci...... niech jedza to co lubia :tak::-)

6. kasia.j

Ja Kubusia karmilam 11 miesiecy. Nie wiem czy to podlega pod dlugo, ale on bez mleka zyc nie moze. Tak jakby byl od niego uzalezniony :-)

7. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Kasiu, myślę że to podlega pod bardzo długo!!:tak:

Myślę, ze kiedy dzieciaczki chętnię piją mleko to dlaczego by im tego zabraniać...
    Tak samo jak nie powinno się "zmuszać" do picia mleka jeśli takiego dziecko nie lubi.

Z moim jest zupełnie inaczej, bo jest alergikiem i mleko krowie zna tylko z wcinania danonków i sera żółtego.

8. naja

naja Fan(ka)

ja akurat jestem zwolenniczką jedzenia tego, co podpowiada organizm. niejedzenia również;-) dlatego jeśli dziecko kategorycznie odmawia spożywania np. mleka nie daję mu go. sama wiem, co to znaczy być przekonywaną do mleka w postaci czy to czystej, czy kakao i jak to sie kończyło. do tego akurat nasi pediatrzy są przeciwni mleku krowiemu wiec nie ma ciśnienia w tej sprawie:-D

9. kasia.j

Ja tez jako dziecko bylam zmuszana do picia mleka (takie paskudne w worku bylo) :-( A najgorsze byly pod tym wzgledem wakacje na wsi - prosto od krowki, takie zdrowe! :crazy: Dlatego nie zmuszam dzieci do jedzenia, jak czegos nie chca lub mowia, ze nie lubia. Zachecam do sprobowania, ale nic na sile (apropo innych rzeczy niz mleko)

10. reklama
  11. mamajasia

mamajasia Zaangażowana w BB

Mój 3-latek również uwielbia mleczko i wypija ok.0,7l dziennie. Oprócz tego zje jeszcze jogurt. Uważam, że to tez jest zdrowy objaw, Jaś jest zdrowy, nie choruje i generalnie preferuje przetwory mleczne. Kiedys słyszałam, że można dziecko "przebiałkowić", ale nie zgłębiłam tematu i nie wiem czy jest to prawdą.

12. jezyk

jezyk Fan(ka)

Mój Kacperek też uwielbia mleczko i wszelkiego rodzaju serki jogurty twarożki. karmiłam go piersią 17 miesięcy więc u nas ta teoria również się nie sprawdziła że jak długo karmiony cycolkiem to nie chce mleka krowiego. za to u nas nigdy nie przeszło mleko modyfikowane mały go wręcz nie cierpiał a ja nie zmuszałam do picia.. zobaczymy jak będzie z drugą dzidzią:-)

Poleć forum