reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko

kasia.j

Rodzinka w komplecie :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2007
Postów
1 708
Miasto
Baildon
Ile Wasze dzieciaczki pija mleka dziennie?
Sa rozne teorie, ze mleko jest zdrowe, a inni z kolei uwazaja, ze nie. Moj Kubus uwielbia mleko i moglby tylko mleczko pic. Wypija ok. 1l dziennie :szok: Dlatego wierze, ze jest zdrowe :-)
 
reklama
Jedrek wypija dziennie od 1-2 kubkow mleczka. Do tego uwielbia nabial..... i wcina roznego rodzaju serki, sery, jogurty...
Ja sadze, ze nabial w diecie dziecka jest bardzo istotny, dlatego ciesze sie, ze moj syn z checia wcina takie jedzonko :tak:
 
a moje dziecko mleka krowiego nie tknie i nawet go nie przekonuję. sama nie piję - b. źle się po nim czuję, do zasłabnięć włącznie, i najwyraźniej go po prostu nie toleruję. pediatrzy nie zalecają picia mleka, wystarczają więc serki, jogurty i nabiał w potrawach. do tego raz dziennie Maciek zjada kaszkę na mleku modyfikowanym.

dodam, że Maciek był karmiony piersią 18 miesięcy - to podobno częste u dzieciaków, ktore długo piły matkę, że mleko krowie jest dla nich nie do przyjęcia. u was to sie potwierdziło:confused:
 
naja ja Jedrka karmilam piersia 2 lata :tak: potem przez rok podawalam modyfikowane, od niedawna podaje krowie :tak: tak wiec ta teoria, ze dziecko po dlugim piciu mleka matki nie chce mleczka krowiego jest chyba nie prawdziwa :sorry2:

Najwazniejsze zeby dzieci jadly nabial, a w jakiej postaci...... niech jedza to co lubia :tak::-)
 
Ja Kubusia karmilam 11 miesiecy. Nie wiem czy to podlega pod dlugo, ale on bez mleka zyc nie moze. Tak jakby byl od niego uzalezniony :-)
 
Ja Kubusia karmilam 11 miesiecy. Nie wiem czy to podlega pod dlugo, ale on bez mleka zyc nie moze. Tak jakby byl od niego uzalezniony :-)

Kasiu, myślę że to podlega pod bardzo długo!!:tak:

Myślę, ze kiedy dzieciaczki chętnię piją mleko to dlaczego by im tego zabraniać...
Tak samo jak nie powinno się "zmuszać" do picia mleka jeśli takiego dziecko nie lubi.

Z moim jest zupełnie inaczej, bo jest alergikiem i mleko krowie zna tylko z wcinania danonków i sera żółtego.
 
ja akurat jestem zwolenniczką jedzenia tego, co podpowiada organizm. niejedzenia również;-) dlatego jeśli dziecko kategorycznie odmawia spożywania np. mleka nie daję mu go. sama wiem, co to znaczy być przekonywaną do mleka w postaci czy to czystej, czy kakao i jak to sie kończyło. do tego akurat nasi pediatrzy są przeciwni mleku krowiemu wiec nie ma ciśnienia w tej sprawie:-D
 
Ja tez jako dziecko bylam zmuszana do picia mleka (takie paskudne w worku bylo) :-( A najgorsze byly pod tym wzgledem wakacje na wsi - prosto od krowki, takie zdrowe! :crazy: Dlatego nie zmuszam dzieci do jedzenia, jak czegos nie chca lub mowia, ze nie lubia. Zachecam do sprobowania, ale nic na sile (apropo innych rzeczy niz mleko)
 
Mój 3-latek również uwielbia mleczko i wypija ok.0,7l dziennie. Oprócz tego zje jeszcze jogurt. Uważam, że to tez jest zdrowy objaw, Jaś jest zdrowy, nie choruje i generalnie preferuje przetwory mleczne. Kiedys słyszałam, że można dziecko "przebiałkowić", ale nie zgłębiłam tematu i nie wiem czy jest to prawdą.
 
reklama
Mój Kacperek też uwielbia mleczko i wszelkiego rodzaju serki jogurty twarożki. karmiłam go piersią 17 miesięcy więc u nas ta teoria również się nie sprawdziła że jak długo karmiony cycolkiem to nie chce mleka krowiego. za to u nas nigdy nie przeszło mleko modyfikowane mały go wręcz nie cierpiał a ja nie zmuszałam do picia.. zobaczymy jak będzie z drugą dzidzią:-)
 
Do góry