reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko

Mleka HA sa dla zdrowych dzieci ktore sa zagrozone alergia na bialko mleka krowiego - skaza bialkowa wystepuje w nablizszej rodzinie - u rodzicow czy u rodzenstwa. bialko mleka jest w tych mlekach rozlozone na mniejsze czasteczki zeby dziecko lepiej je trawilo ;-)

jesli alergia juz wystepuje to podaje sie dziecku preparat mlekozastepczy - najczesciej Bebilon Pepti lub Nutramigen ale nigdy przy skazie nie podaje sie mleka HA!!!
 
reklama
U nas sprawdziły się mleka:Bebilon i Bebiko zwykłe i HA.Po Nan HA i Nan zwykłym były zaparcia i kolki.Teraz po konsultacji z pediatrą podaję mleko z Rossmanna-Babydream.Mała robi 2 kupki dziennie bez wysiłku i nie zielone.Przybiera na wadze prawidłowo,no i nie ulewa.A cenowo jest najbardziej dostępne:-).
 
Moja lekarka mnie powala na nogi, dzis mi rzuciła hasło że skoro mi synek nie chce tego pepti pić, to mam sprobowac mu dac zwykły bebilon, smaczniejszy, albo ten comfort.."jak się nie obsypie, to niech mu to pani zostawi" :szok::szok:
To chyba lepiej uważam dodac mu cos dodatkowego do jadlospisu niż zmieniac całkowicie mleko...i to na takie z bialkiem krowim
 
Ostatnia edycja:
hmmm.... no ten.... jakby to powiedziec... z ksiezyca sie baba urwala?
ja zostalabym przy pepti skoro maly ma stwierdzona alergie na mleko ale nie chce pic Pepti to dodalabym mu.... (tu mnie zaraz zjedza ale jak moj jasiek strajkowal to tak zrobilam i pomoglo) do niego..... glukozy albo cukru.... Twoj smyk jeszcze jest za maly (chyba ze chodzi nie o tego z suwaczka) zeby mu cos wprowadzac do diety. jak sie przeprosi z Pepti to powolutku mu zmienjszaj ilosc glukozy....

a jak bedzie wiekszy to Sinlac jest smaczniutki ;-)
 
Hmmm ... co to za lekarka ja bym zostala przy pepti przeiez nie mozna tak sobie eksperymentowac na dziecku jesli istnieje podejrzenie alergii
Wiem co pisze bo ja tez pare dni temu przestawilam synka na pepti strajk oczywiscie sie odbyl ;-) ale nic nie poradze musi sie przyzwyczaic na szczescie takie maluszki szybko zapominaja :tak:
 
Witam, ja mojej Lence podaje Bebiko HA, lecz po takim mleku moja malutka robi zielone kupki o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Zastanawiam się nad zmiana mleka- pytanie tylko, które wybrać. Miałam juz NAN Ha lecz strasznie ulewała po nim.

Wszystkie mleka HA są częściowymi hydrolizatami Mój mały jest na nutramigenie a to całkowity hydrolizat i robi po nim zielone kupy o mało przyjemnym zapachu:-) Może ta częściowa hydroliza białek też wpływa na wyglad kupki. Podpytaj pediatry moze nie warto zmieniać mleka bo to się czasami normuje Jeśli nie ma innych niepokojacych objawów to można z tym zyć;-)

--------------------------------------
Różyczka jeszcze chwilę sie przemęczysz i wprowadzisz soczki owocowe np. jabłkowe albo kaszki. Zobaczysz jakie cuda może sprawić dodatek łyżki czegoś owocowego do mleka :) Wcześniej też dodawałam cukru do nutry. Nie dyskutuje się z małym uparciuchem który jasno daje do zrozumienia albo słodkie albo nie jem zwłaszcza z takim którego waga jest ponizej 3 centyla
 
Ostatnia edycja:
Rubi , no tak właściwie maly nie ma tej alergii stwierdzonej (ta lekarka sama do końca nie wie co jest grane:baffled:), no ale podejrzenie jest i było...więc nie mam nawet w zamysle zmieniać mu mleczka, wolę przeczekać i poszerzyć mu jadłospis..marchewkę mu dalam na łyżeczce..narazie po kilku dniach nic się nie dzieje. Zacznę w każdym razie od jarzynek..Sinlac mam w zapasie, ale jest po 5-ym m-cu...A glukozę dawałam już mu dawno do mleczka, ale to nic nie dawało więc przestałam...jakoś daje radę bez tej glukozy:)
 
Sinlac to chyba powyżej 4 miesiąca jest:-) Czyli skończy pełne cztery miech i nastepnego dnia możesz dać albo ja jakiś inny Sinlac mam:dry::-D
 
reklama
A nie od 5 miesiąca Wywaliłam to wielki opakowanie bo mi przeszkadzało i dokładnie nie pamietam ale chyba pisało na nim że po 4 mies. lub od 5 mies
 
Do góry