reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

reklama

Aniu chciałas i masz :-)
Ciasteczka z platkami kukurydzianymi
Składniki:
200 g masla
150 g cukru
2 jajka
350 g maki
1 op. cukru waniliowego
1/2 op. malego proszku do pieczenia
200 g startej czekolady
350 g platkow kukurydzianych (5 szklanek)
1. Przygotowac ciasto z masla (wczesniej roztopionego i wystudzonego), cukru, cukru waniliowego, jajek, maki i proszku do pieczenia.

2. Dodac rodzynki, czekolade i platki i wymieszac razem z ciastem. Nie mieszac za mocno.

3. Nakladac porcje ciasta na blache wylozona papierem i formowac male okragle placuszki.
Naprawde małe,bo rozrastają się w szerz.Ciasta wystarcza na 2 pieczenia jak u mnie.Ja kładłam po 12 na jednej blaszce.Piekłam jednocześnie na dwóch.Za pierwszym razem zrobiłam na jednej blaszce z całego ciasta i tak sę rozrosły ze jedno dotykało drugiego.


4. Piec w 175°C przez 15 minut.
 
Ostatnia edycja:
Ciasteczka kokosowe z dżemem
Składniki

1/2 szklanki miękkiego masła
ok. 3/4 - 1 szklanka cukru
1 jajko
1/4 szklanki zimnej wody
1,5 szklanki mąki
1,5 szklanka wiórków kokosowych
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 płaska łyżeczka soli
kilka kropli aromatu waniliowego
dżem - smak dowolny

Zmiksować masło z cukrem. Dodać jajo, wodę i aromat.
Do drugiej miski przesiać mąkę, sodę i sól.
Dodać wiórki. Wymieszać.
Dodać do masy maślanej. Wymieszać.
Z ciasta robić małe kulki. Na 2 blachy.Te także sie rozrastają w szerz.
Każde ciastko lekko spłaszczyć i zrobić w nim wgłębienie.
Wgłębienie wypełnić dżemem.

Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez ok 10-13 minut.
 
Faworki
Składniki
2-2,5 szklanki mąki
4 żółtka
3/4 szklanki śmietany (gęstej)
1 łyżeczka octu
sól do smaku
cukier puder do posypania
tłuszcz do smażenia
Do mąki dodać sól , żółtka , ocet , śmietanę i zagnieść ciasto . Ciasto ugniatać przez kilka minut ,następnie bardzo cienko rozwałkować . Powycinać ciasto i zrobić faworki następnie zozgrzać olej w garnku , smażyć na głębokim tłuszczu z obu stron . Oczywiśćie posypać cukrem pudrem , tylko jak troszke ostygna .
 
Jeśli ci wyjdą-bo niby czemu miałby nie wyjść-:-p to poprosze o przepis bo uwielbiam je.:-)
 
no to będziesz musiała trochę poczekać zanim zaspokoję Twoją ciekawość:-)-ja zwykle piękę dopiero w sobotę:-p
a zdjęcie pewnie wkleję dopiero w poniedziałek:rofl2:
 
reklama
Tak długo?To prawie tydzień.:-(,ale skoro warto to poczekam:-)Akurat będe miała urlop od poniedziałku więc może wykorzystam przepis.
 
Do góry