reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

Ja to samo :) wplacamy mamie na konto jakies 100 zl, to samo robi szwagier, i zwalamy sie mojej tesciowej na glowe, ktora juz od miesiaca obmysla, co by tu ugotowac i upiec, przyjmuje tez zamowienia specjalne, czyli np. ode mnie - golabki!!!!!
 
reklama
A czy któraś z Was ma może jakiś przepis na pyszne placki po węgiersku bo mam taką straszną ochotę. Chodzą mi już od porodu po głowie.
 
Ja też mam przepis na marchewkowe ciasto tylko muszę go znaleźć i wieczorkiem Ci go napiszę!
 
Przepis na ciasto marchewkowe
1 szklanka oleju
4 jaja
2 szkl. drobno utartej marchewki
2 szkl. mąki
1 i 1/4 szkl. cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
szczypta soli

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą prawie białą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, . Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Ja piekłam z termoobiegiem właśnie 40 min. Ps. prosze nie zaglądać do piekarnika bo nie wyrośnie tak ładnie jakbyśmy tego chciały;-)
Dzikidzik to jest przepis zaczerpniety z BB mamy lipcowe Koło gospodyń domowych. Sprawdzony ale nie przeze mnie.
 
Przesyłam Wam przepis na przepyszne gofry.
Pyszniutkie GOFRY
1/2kg mąki
5 żółtek
1 szkl cukru
2 szkl wody
cukier waniliowy
1 proszek do pieczenia na 1/2kg mąki
1 p rozpuszczonej margaryny
To wszystko ze sobą wymieszać i na koniec dodać pianę ubitą z 5 białek.
Podawać z bitą śmietaną owocami etc.
 
A co z tymi plackami po węgiersku:confused:? Któraś z dziewczyn pisała, że jej mąż jest kucharzem?
 
reklama
Do góry