reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

Sernik
1 kg sera sernikowo-kanapkowego
6 jajek (żółtka, z białek ubijamy pianę)
1 duża (0,5l) śmietana 18%
1,5 szklanki cukru
3 budynie śmietankowe lub waniliowe (takie, które rozrabia się w 0,5 l mleka, jeżeli są te wieksze do rozrobienia w 3/4 l mleka to 2 szt.)
Wszystkie składniki mieszamy mikserem, ja dodaję jeszcze aromat do ciast pomarańczowy kilka kropel, na koniec dodajemy ubita pianę i delikatnie mieszamy. Wszystko wylewamy do foremki wyłożonej biszkoptami. Sernik wychodzi normalnie taki puszysty jak ptasie mleczko i jest banalnie prosty w wykonaniu.:tak:;-)
 
reklama
Piernik "Bell"
(nie pytajcie czemu akurat "bell", to długa historia:-D)
2 szklanki mleka
2 szklanki cukru
2 łyżki kakao
1 kostka margaryny
Wyżej wymienione składniki zagotować i ostudzić.

po wystudzeniu dodać:
2 jajka rozmącone
4 szklanki mąki
4 płaskie łyżeczki sody
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki przyprawy do piernika
Wszystko wymieszać mikserem (można dodać orzechy posiekane, rodzynki czy skórkę z pomarańczy) i wylać do dwóch podłużnych foremek.
Ja wylwam część ciasta, kładę łyżeczką powidło śliwkowe i wylewam resztę ciasta na wierzch, wychodzi jeszcze lepszy, bo jest taki wilgotny no i smaczniejszy:tak:;-)
 
Dziewczyny! Na kukulczane nie trzeba zadnego przepisu :-D To zrobilyby nawet Wasze dzieci. Cala tajemnice to kukułki :tak:



Poporstu 1kg nie starych kukułek, 1 litr czystego spirytusu i troche przegotowanej wody. Ot caly przepis :-D
Kukułki rozpuscic trzeba rozpuscic z dodatkiem przegotowanej wody bo bez wody robi sie z nich taka klucha :dry: Wlac to do duzego sloja lub butelki, zalac czystym spyrolem i zostawic na min 3 tygodnie. Trzeba to co jakis czas mieszac. Jak juz bedzie mialo to jednolita konsystencje to sprobujcie a jak bedzie jeszcze za mocne to jeszcze dolejcie przegotowanej wody. Choc ja tego nei robie bo lubie mocniutkie % :-);-):-)
 
Mniam! :-D :rolleyes2:

To ja podam,dla chetnych,przepis na "MALIBU". :cool2:

* 200 g wiorek kokosowych
* 1/2 szklanki spirytusu
* 2 puszki mleka skondensowanego slodzonego

Wiorki wsypujemy do wiekszego pojemnika i zalewamy spirytusem. Po 4 dniach,przecedzamy je przez sitko i wyrzucamy. :-p Do spirytusu wlewamy mleko i dokladnie mieszamy (najlepiej mikserem ;-) ). Po 4 dniach rozlewamy do butelek,a reszte z pojemnika wylizujemy i latamyyyyyyyy. :-p :-D

Jak wyjdzie Wam za geste,to dolejcie kieliszek wodki. :-p ;-) Smaku nie straci,ale przynajmniej bedzie mozna to wylac z butelki pozniej. :-D :cool2:
 
Agutko Mniami :-p Chyba jutro kupie mleczko i kokos i sobie zrobie :-pBo spyrolek u nas oczywiscie jest :-D:-D:-D


Renee a przepis na sernik tez jest zachecajacy, pewnie przy najblizszej imprezce go wykorzystam i cos upichce :tak:
 
RENEE jakbyś nie wspomniała o tym ,zeby nie pytać czemu "Bell" to bym nie pytała a tak to teraz żrzera mnie ciekawość:dry::baffled::confused: Dlaczego "bell" jednak pytam...:confused::-D
 
RENEE jakbyś nie wspomniała o tym ,zeby nie pytać czemu "Bell" to bym nie pytała a tak to teraz żrzera mnie ciekawość:dry::baffled::confused: Dlaczego "bell" jednak pytam...:confused::-D
:-D:-D:-D:-D bo przepis dostała moja mama od matki mojego kolegi z podstawówki, który nosił dzwony (wtedy już dawno niemodne:baffled::dry::-p:-D) i wszyscy przezywali go "Dzwon":-p:-p:-D:-D U mnie w domu nazwa się przyjęła:-p:laugh2:
 
reklama
Do góry