reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moda w ciąży

Bielizne ciazowa uwazam za niezbedna. Jesli planuje się więcej niż jedno dziecko, to na pewno warto kupić coś wiecej :) Ja troszkę podostawałąm w formie prezentów :) Oczywiście były to "niespodzianki". Jedno tylko, czego nie lubię, to jak bluzka okazuje się już za krótka i goły brzuch widać. Ja wolałam zawsze być dobrze "osłonieta" :)
 
reklama
na pewno dobrze też mieć ciążowe rajstopy, które nie uciskają brzuszka
zwykłe musiałam przecinac na gumce, bo uwierały, a ciążowe są po prostu wygodne

a do tego tuniczki, dłuższe sweterki (nie ciążowe) i awaryjnie jedna para ciążowych spodni

mi w połowie grudnia szykuje się huczna impreza- 60-te urodziny teścia robione z wielkim rozmachem. I chyba będę musiała zaopatrzeć się w stricte ciążową sukienkę, bo wszystkie, które mam albo opinają brzuszek (a co dopiero będzie za miesiąc!), albo po prostu się w nie nie mieszczę ;) a jakby nie było, trochę szkoda kasy na jeden wieczór....
 
Moja siostra całą ciążę mieściła się w swoje normalne ciuchy, sprzed ciąży, no może były na niej po prostu bardziej opięte. Ale miała łatwiej, bo rodziła w wakacje, było bardzo ciepło, więc do porodu nosiła zwykłe koszulki bokserki, które jej się tak pięknie układały na brzuchu :-)
A w ogóle teraz są również piękne kolekcje dla kobiet w ciąży i myślę, że nawet przyszła mamusia ma w czym wybierać w sklepie i na ulicy może wyglądać modnie
 
Ja osobiście lubię ładnie wyglądać i podkreślać brzusio, ostatnio wynalazłam fajny sklepik sklep.modaboutique.eu i szykuję się do zakupu czegoś na lato, może jakaś sukienka albo spódniczka :)
 
Ja z ciążowych kupiłam dwie pary spodni (jeansy i zwykłe z materiału), bluzkę i koszulę, bo akurat była mega obniżka i nie mogłam się powstrzymać :szok:. Poza tym mieszczę się w jedne spodnie sprzed ciąży, większość bluzek, no i mam jeszcze dłuższe swetry. Spódnic ciążowych w ogóle nie kupowałam, bo w swoje się jeszcze mieszczę (choć z niektórymi zaczyna być problem). Z sukienek, to jedną używam jako tunikę, a drugą mogę spokojnie jeszcze założyć do rajstop, więc myślę, że na ślub kolegi w kwietniu się jeszcze nada. Jeśli chodzi o rajstopy i legginsy, to noszę te zwykłe, tyle że nie naciągam gumki na brzuch, tylko opuszczam pod. Akurat mam dość wysoko osadzony balonik, więc nie mam z tym problemu.

Mnie najbardziej denerwuje, jak kobitka w ciąży zamienia się w zaniedbaną mamuśkę, chodzącą wiecznie w dresach i rozciągniętych t-shirtach.

Niestety ubrania ciążowe do tanich nie należą, więc korzystałam głównie z przecen w h&m, gdzie np. spodnie kosztujące normalnie 60 euro, po przecenie kosztowały 10 euro.
 
Warto zadbać o siebie w czasie ciąży, później na pewno nie będzie na to czasu. Gdy urodzi się dziecko nie będziecie miały głowy, żeby myśleć o zakupach, a na co dzień będziecie zakładać to co "pod ręką" i najbardziej wygodne. Dlatego w okresie ciąży możecie poszaleć i kupić nie tylko coś dla siebie ale również, dla dzieciaczka, np: piżamki. Mamy teraz spory wybór w zwykłych sklepach oraz tych internetowych, więc można nieco zaszaleć.
 
reklama
Myślę, że dobra bielizna to w ciąży podstawa. Bardotki i sexy gorsety raczej odpadają, ale często w takich małych sklepikach z bielizną można dostać body ciążowe, brzuszek z nich nie wystaje i czujesz się komfortowo.
 
Do góry