reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja waga a brak ciąży?

Pysiainicwiecej

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2017
Postów
26
Byłam dzisiaj u ginekologa. Ogółem jest ok. Poza pęcherzykami na jajniku( coś groźnego?) I moją wagą. Dowiedziałam się, że przez to nie zachodze w ciążę.(166 wzrostu,niestety 75kg wagi). Dostałam skierowanie na prolaktyne tsh i glukoze. Czy na prawdę taka ,,otyłość,, zabiera mi szanse na ciążę? teraz praktycznie tylko pije wode, nie jem nic. Pracy dużo w polu a waga rośnie :-( jakąś magiczną dietę mam stosowac?? Pomocy bo jestem załamana :-(
 
reklama
Byłam dzisiaj u ginekologa. Ogółem jest ok. Poza pęcherzykami na jajniku( coś groźnego?) I moją wagą. Dowiedziałam się, że przez to nie zachodze w ciążę.(166 wzrostu,niestety 75kg wagi). Dostałam skierowanie na prolaktyne tsh i glukoze. Czy na prawdę taka ,,otyłość,, zabiera mi szanse na ciążę? teraz praktycznie tylko pije wode, nie jem nic. Pracy dużo w polu a waga rośnie :-( jakąś magiczną dietę mam stosowac?? Pomocy bo jestem załamana :-(
Nie wydaje mi sie ze jestes otyla tak ci powiedzial lekarz ze przez to nie mozesz zajsc w ciążę?
 
W pierwszą ciążę zaszłam ważąc 76kg przy 165cm wzrostu, przy pierwszym podejściu.
Waga może "przeszkadzać" przy zajściu w ciążę, ale na pewno nie jako jedyny czynnik...
 
Pysiainicwiecej twój lekarz jest nie normalny. Taka waga napewo nie przeszkadza zajść w ciążę. Do otyłości jest Ci bardzo daleko. Badania zlecone zrób koniecznie, bo przy problemach z tarczycą można tyć od wody.
Nie glodź się jedz regularnie to podstawa zachowania zdrowej sylwetki. Ja też chodziłam do takiego inteligentnego lekarza który bez żadnych badań przez dwa lata mówił mi że nie będę mogła zajść w ciążę bo jestem za gruba. Szczęśliwie go nie słuchałam i jak po tych dwóch latach wzięłam się za robotę to okazało się że problemów brak.
 
Wydaje mi się ze lekarzowi nie chodziło o to ze jesteś otyla tylko raczej o przyczynę tej nadwagi czyli próby z tarczyca... jeśli tyjesz szybko mimo intensywnej pracy może to być objaw niedoczynność tarczycy... a zachwiana gospodarka hormonalna jest problemem w zajściu w ciążę do czasy wyrównania. Moja siostra od lat ma próby z tarczyca non stop na lekach urodziła w tym czadid dwoje zdrowych dzieci. Grunt to górze dobrane leki jedli w ogóle jest jakiś problem z tarczyca.
Ja zaszłam w ciążę za pierwszym podejściem ważąc 80kg przy Twoim wzroście i żaden mądry lekarz nie powie ze taka waga może uniemożliwić zajście w ciążę... drugie tyle cięższe kobiety radzą...
 
Tamte zlecił bo go poprosilam. Tu powiedział , , mogę zlecić ale to nie tp jest problemem. Są pęcherzyki ale to nieważne. Najpierw waga do zrzucenia,, zastanawiam się nad zmianą lekarza , ale kompletnie nie wiem gdzie szukać tylu ich jest w Krakowie :-(
 
Tak, jak pisaly Dzwiewczyny wyzej, badanie tsh bedzie kluczowe- przy niedoczynnosci tarczycy wlasnie "stoi" metabolizm i sa problemy z zajsciem w ciaze. Sama cierpie na te przypadlosc "od zawsze", praktycznie nie mam tarczycy, jak to powiedziala moja pani endokrynolog , ale dzieki lekom (150mg Euthyroxu) mam trojke zdrowych , wspanialych dzieci :) .
 
Byłam dzisiaj u ginekologa. Ogółem jest ok. Poza pęcherzykami na jajniku( coś groźnego?) I moją wagą. Dowiedziałam się, że przez to nie zachodze w ciążę.(166 wzrostu,niestety 75kg wagi). Dostałam skierowanie na prolaktyne tsh i glukoze. Czy na prawdę taka ,,otyłość,, zabiera mi szanse na ciążę? teraz praktycznie tylko pije wode, nie jem nic. Pracy dużo w polu a waga rośnie :-( jakąś magiczną dietę mam stosowac?? Pomocy bo jestem załamana :-(
Nie sądzę ,żeby twoja waga miała na to wpływ.Jak zaczynałam starania wazylam 60 kilka kilo i dupa ciazy nie było przez ponad rok.W między czasie zmieniłam pracę na mniej fizyczna i dużo przytyłam,ale zaszłam w ciąże z waga 80 kg.Te ciąże niestety poronilam [emoji22], po badaniach hormonalnych wyszło ,ze mam hormony w kiepskim stanie, ale znowu udało mi się zajść w ciąże ,a nic nie schudłam.U Ciebie twoja waga nie jest tragiczna.Na pewno w jakimś tam stopniu waga wpływa na pracę całego organizmu, ale nie przesadzajmy.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Waga chyba nie jest czynnikiem determinującym brak ciąży... z tego co wiem może utrudniać, ale jeśli są jeszcze dodatkowo inne czynniki
 
Do góry