reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitor oddechu

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam,
zakupiłam monitor oddechu, taki w postaci płytki pod materac i kontrolera na zewnątrz. Nie wiem czy mogę podać tutaj nazwę. Czy używałyście? Zastanawia mnie czy naprawdę nie jest szkodliwy dla dziecka to w końcu urządzenie elektryczne, na którym dziecko śpi. Proszę o opinie.
 
reklama
Rozwiązanie
Miałam brać angelcare ale w sumie ten babysense 7 fajnie wygląda. Mam nadzieje ze sie sprawdzi. A tak z doswiadczdnia - potrzebna jest do tego wideoniania? Bo w zestawie to w cholere kosztuje i sie zastanawiam czy sam monitor nie wystarczy....

U mnie niania jest niezbędna, bo mieszkamy w domu, a Syn ma padaczkę i muszę "mieć na niego oko" nawet jak śpi, ale myślę, że sama mata u Was wystarczy :)
Oj to też znam, jak się co chwilę sprawdza czy dziecko oddycha. Zwłaszcza długa nocna podróż na wakacje ;-) Co chwilę palec przy nosku żeby sprawdzić czy normalnie oddycha ;-)

A co do monitora to używaliśmy Angelcare AC401, ale od tego czasu pewnie wyszedł jakiś następca. Ten model miał jedną wadę - psuł się wyświetlacz na odbiorniku. Było wszystko słychać, alarm działał, ale najpierw zniknęło wyświetlanie temperatury, potem kolejne obszary. Ale to chyba dopiero przy 3 roku używania, więc da się przeżyć. Nie kupowałabym w związku z tym używanego. Właśnie niedawno go wyciągnęliśmy z szafy dla koleżanki, no ale wymiana tego wyświetlacza 200 zł, więc nie warto.
 
reklama
Miałam brać angelcare ale w sumie ten babysense 7 fajnie wygląda. Mam nadzieje ze sie sprawdzi. A tak z doswiadczdnia - potrzebna jest do tego wideoniania? Bo w zestawie to w cholere kosztuje i sie zastanawiam czy sam monitor nie wystarczy....
 
To już zależy czy potrzebujesz widzieć dziecko kiedy śpi. Mi do spokoju wystarczyło pikanie niani (bo Angelcare tak pika jak rejestruje oddech) i dźwięki z pokoju młodej. Wystarczyło że się obracała na przysłowiowy drugi bok i już to było słychać
 
Dokładnie - pytanie czy niania ci potrzebna. My mieszkaliśmy w bloku, to mieliśmy tylko monitor. Jeśli alarm by się włączył, to nie było opcji, żeby go nie słyszeć. Jak dziecko się obudziło i zaczynało płakać, to bez niani też było słychać.
 
reklama
Miałam brać angelcare ale w sumie ten babysense 7 fajnie wygląda. Mam nadzieje ze sie sprawdzi. A tak z doswiadczdnia - potrzebna jest do tego wideoniania? Bo w zestawie to w cholere kosztuje i sie zastanawiam czy sam monitor nie wystarczy....

U mnie niania jest niezbędna, bo mieszkamy w domu, a Syn ma padaczkę i muszę "mieć na niego oko" nawet jak śpi, ale myślę, że sama mata u Was wystarczy :)
 
Rozwiązanie
Do góry