reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

monitor oddechu

drogba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2009
Postów
49
co prawda nasza Basia ma 8 miesiecy a takie monitory oddechu sa raczej skierowane dla noworodkow i niemowlakow do 6 m-ca zycia (zeby ustrzec przed SIDS) ale ostatnio przezylismy duzy wstrzas jak w nocy Basia przestala oddychac i chcielibysmy ustrzec sie przed takimi "niespodziankami".... tylko sporo jest takich na rynku i niewiemy na jaki sie zdecydowac? Jaki byscie polecili?

Jaka jest zasada dzialania takiego monitora oddechu bo upatrzylismy sobie na przyklad ANGELCARE AC401 i w nim czujnik wklada sie pod materac na ktorym dziecko spi, ale interesuje nas jak taki czujnik przez materac (nasz jest np. dosyc gruby) wyczuje ze dziecko przestaje oddychac? czy jest az tak czuly ze wyczuwa przez materac jak dziecko oddycha??
 
reklama
co prawda nasza Basia ma 8 miesiecy a takie monitory oddechu sa raczej skierowane dla noworodkow i niemowlakow do 6 m-ca zycia (zeby ustrzec przed SIDS) ale ostatnio przezylismy duzy wstrzas jak w nocy Basia przestala oddychac i chcielibysmy ustrzec sie przed takimi "niespodziankami".... tylko sporo jest takich na rynku i niewiemy na jaki sie zdecydowac? Jaki byscie polecili?

Jaka jest zasada dzialania takiego monitora oddechu bo upatrzylismy sobie na przyklad ANGELCARE AC401 i w nim czujnik wklada sie pod materac na ktorym dziecko spi, ale interesuje nas jak taki czujnik przez materac (nasz jest np. dosyc gruby) wyczuje ze dziecko przestaje oddychac? czy jest az tak czuly ze wyczuwa przez materac jak dziecko oddycha??

Nie znam się na tym ale czy nie ma problemów jak dziecko się przemieszcza po łózeczku ? Bo takie 8 miesieczne to już raczej nie śpi w jednym miejscu tylko ale się kręci
 
no wlasnie - ciekawe spostrzezenie, byc moze dla takich "śpiących po całym łozku" zakup takiego monitora mija sie już z celem....?
 
my mamy snuze halo i jest naprawde świetny(mój synek też ma 8 miesięcy) on jest przyczepiany do pieluszki. Wyszedł tez nowy monitor tej firmy snuza go ale on nie ma alarmu wibracyjnego dla dziecka co u nas się czasem sprawdza.
 
A ten monitor nie przeszkadza dziecku w spaniu? Chodzi mi o taki przyczepiany do pieluszki, bo wygląda na spory klocek
 
dla mnie osobiscie monitor oddechu jest jedna z najwazniejszych rzeczy ktore musze miec. No i dostalam od siostry ktora uzywala go przez poltora roku Angel Care. Myslicie ze taki uzywany jest bezpieczny?

pozdrawiam ;]
 
Zależy jak bardzo jest zużyty,ale generalnie lepiej zaopatrzyc sie w nowy. Swoja droga to tez podtrzymuje pytanie o bezpiecznstwo,bo 8-9 miesieczne dziecko kręci się w łóżeczku i chyba taki monitor może przeszkadzac.
 
Mam ten monitor oddechu z niania. I on wcale nie przeszkadza w lozeczku, bo niby jak?
Sa to dwie plytki wkladane pod materac (obie dzialaja, ale wystarczy ze dzidzia lezy na jednej), ale mozna zamontowac tylko jedna. My od poczatku zamontowalismy dwie, bo raz bylo malenstwo kladzione do snu w jednym koncu a raz w innym koncu lozeczka.
Materac mamy gruby (12cm) i monitor dziala, jest w nim ustawiana skala czujnosci.
obok na komodzie stoi niania, do ktorej podpiete sa kabelki i sluzy jako miernik teperatury oraz lamka nocna, a przy naszym lozku jest odbiornik wraz z ladowarka do niego.
Polecam, u nas pary 3 razy pikla (tylko po 1 raz) w nocy i prawde mowiac nie wiem czy niunia przestala oddychac, bo jak podchodzilam do lozeczka to spala, ale moze to pikniecie ja ocucilo. Zawsze jak wlaczam monitor to jestem spokojniejsza, i moge spac a nie czuwac przy lozeczku. Choc wiadomo to tylkpo maszyna...
A jesli chodzi o uzywana, najlepiej ja wyprowowac. Sprobuj polozyc dzieko czy nawet posadzic w lozeczku, wlacz monitor oddechu i wez dziecko na rece, zobacz czy wlaczy sie pikacz-alarm i po jakim czasie.
i moja rada warto wlozyc do niani baterie, ktore zapewni dzialanie monitora gdyby prad w nocy wylaczyli.
 
reklama
Inke niby nie przeszkadza, ale jednak jak my mieliśmy włączony monitor jak mała miała ok 3 miesięcy to bardzo często się budziła, wyłaczaliśmy go i spała o wiele lepiej.
Ja osobiście odradzam monitor, jeżeli maluch nie ma jakiś specjalnych wskazań do tegoż urządzenia to naprawdę nie polecam. My 3 razy w nocy mieliśmy alarm jak córka byłą malutka i to były okropne chwile. Około 4-5 miesiąca zrezygnowaliśmy zupełnie.
 
Do góry