reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monitoring owulacji

Arteris

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2021
Postów
34
Hej! Mam pytanie dot. Monitoringu, bo robię go pierwszy raz.
Jestem po pierwszej ciąży, nikt nie dawał nam szansy, bo pcosy. Udało się nagle naturalnie.
Po 1,5 roku znowu zapragnęliśmy dzidziusia. Staramy się już blisko rok i noc, prowadząca wysłała mnie na monitoring.
W środę (13dc) miałam pęcherzyki do 13mm największy, endometrim 7mm, jajniki po kilkanaście. Dziś (16dc) w innej placówce choć maszyna niby ta sama pęcherzyki do 12mm największy, endometrium 7mm, jajniki po 20-pare mm.
Lekarz powiedział, że nie ma sensu przychodzić w poniedziałek tylko już dać za wygraną i przyjść w kolejnym cyklu. Trochę mi to dało po bani.
Myślicie, że jest szansa jeszcze? Czy miałyście podobnie? Naprawdę już mogiła? :( jajniki rosną, może ten pęcherzyk 12mm jeszcze da radę? Z moją prowadząca wyliczalysmy, że owu mam raczej kolo 18-20 dnia.... Proszę o wsparcie i dobre słowo:(
 
reklama
A po co mierzyć wielkość jajników? U mnie nikt nigdy tego nie robił podczas monitoringu. Jeżeli w przeciągu kilku dni pęcherzyk zmalał (a powinien rosnąć około 2 mm na dobę) to myślę, że z tego cyklu nic nie będzie.
 
A po co mierzyć wielkość jajników? U mnie nikt nigdy tego nie robił podczas monitoringu. Jeżeli w przeciągu kilku dni pęcherzyk zmalał (a powinien rosnąć około 2 mm na dobę) to myślę, że z tego cyklu nic nie będzie.
@jasani , albo ktokolwiek inny, czy to możliwe, że jednak w tym cyklu się udało??? Dziś zrobiłam test (37dc) i nie wierzę własnym oczom 😲😲😲
 

Załączniki

  • IMG_20231117_105625.jpg
    IMG_20231117_105625.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 73
Ostatnia edycja:
@jasani , albo ktokolwiek inny, czy to możliwe, że jednak w tym cyklu się udało??? Dziś zrobiłam test (37dc) i nie wierzę własnym oczom 😲😲😲
Hej wyszło u Ciebie , że to ciąża ? Ile dni trwa twój cykl ? U mnie różnie 29,30,31. Ja jestem w trochę innej sytuacji lecz podobnej. Poszłam na monitoring w 15 DC pęcherzyk 13 mm, lekarz powiedział że jak na ten dzień cyklu to za mały , ale kazał przyjść na drugi dzień. 16dc pęcherzyk 19 mm Endo ponad 7, wczoraj 17 DC pęcherzyk nadal 19 mm o Endo nie zapytałam, no i dzisiaj też idę zobaczyć czy coś się ruszyło. Nie wiem co o tym myśleć. Dzisiaj dodatkowo ma mi przepisać luteinę dopochwowo...
 
Tak! Już jestem po usg dopochwowym i jest dzidziuś ❤️ to jakiś cud:)
Moje cykle to zwykle 34-36 dni, ale zdarzają się i 42 dniowe. Zapłodnienie musiało nastąpić jakos w 19-21 dniu, ale z racji tego, co mi powiedział lekarz miałam już olać ten cykl i przyjść na monitoring w kolejnym.
Trzymam kciuki i za Ciebie!
 
reklama
Tak! Już jestem po usg dopochwowym i jest dzidziuś ❤️ to jakiś cud:)
Moje cykle to zwykle 34-36 dni, ale zdarzają się i 42 dniowe. Zapłodnienie musiało nastąpić jakos w 19-21 dniu, ale z racji tego, co mi powiedział lekarz miałam już olać ten cykl i przyjść na monitoring w kolejnym.
Trzymam kciuki i za Ciebie!
Super. To gratulacje 🎊🙂 mam nadzieję , że owu mnie jednak będzie
 
Do góry