reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia u 8dniowego noworodka

Marcowamama20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2020
Postów
56
Dzis bylismy na wizycie u pediatry ktory zlecil morfologie. Oto wyniki...
Wedlug poloznej i mojego lekarza jest ok. Ale i tak mnie martwia te wyniki. Polozna mowi ze nie ma sie czym martwic. Ze normy u dzieci sa inne.. Jak bylo u was? Moje malenstwo ma 9 dni.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210305-141945_(1).png
    Screenshot_20210305-141945_(1).png
    47,6 KB · Wyświetleń: 216
reklama
Jak lekarz mówi że wszystko w porządku jest to ja bym nie doszukiwała sie niepotrzebnych problemów. Jesli sie tak martwisz to zaciągnij opinii drugiego lekarza albo zapytaj pediatrie. Ja bym zaufała lekarzom i nie nakręcała sie tak, bo przed Toba jeszcze dużo bedzie badan w zyciu z maleństwem i nie potrzebnie bedziesz sie nakręcała:)
 
Ale co Cię martwi konkretnie? Taki mało odbiegające wyniki od normy nie bierze się nawet pod uwagę. Sa dobre.
 
Ostatnia edycja:
Dzis bylismy na wizycie u pediatry ktory zlecil morfologie. Oto wyniki...
Wedlug poloznej i mojego lekarza jest ok. Ale i tak mnie martwia te wyniki. Polozna mowi ze nie ma sie czym martwic. Ze normy u dzieci sa inne.. Jak bylo u was? Moje malenstwo ma 9 dni.
Mój Synek też miał niewielkie przekroczenia (tak jak u Was) w morfologii, ale pediatra mówiła, że normy dla dzieci są inne. Jeśli lekarz i położna mówią, że nie ma się co martwić to im zaufaj :)
 
Mój Synek też miał niewielkie przekroczenia (tak jak u Was) w morfologii, ale pediatra mówiła, że normy dla dzieci są inne. Jeśli lekarz i położna mówią, że nie ma się co martwić to im zaufaj :)
Nawet u dorosłych takie przekroczenia to nic. Morfologia u dzieci ma serio bardzo odbiegające od normy wyniki. Na początku w każdym tygodniu życia są inne.
 
Jeśli nadal się niepokoisz to możesz zasięgnąć opinii innego lekarza, ale moim zdaniem te wyniki są ok. Zwróć uwagę na to, że normy dla noworodków są zupełnie inne niż dla dorosłych czy nawet niemowląt. Np. Leukocyty mają normę bardzo szeroką, źródła podają nawet do 30 tys/ul.
 
reklama
Mój synek miał powtarzaną morfologię w 3 tygodniu życia i też dużo wartości odbiegało. Tyle że to są normy pediatryczne dla ciut starszych dzieci, noworodki mają inne (szkoda tylko, że labolatoria ich nie uwzględniają 😉).

Tak że możesz być spokojna 😉
 
Do góry