reklama

nagrobek dla dziecka

Temat na forum 'Pożegnania' rozpoczęty przez Diana_81, 29 Marzec 2009.

1. Diana_81

Diana_81 Fanka BB :)

chcemy zrobić naszemu synkowi jakiś nagrobek, ale nie mamy za bardzo pomysłu... wiemy ze granitowy bo marmur szybko niszczy się na dworze. Ciężko znaleźć jakiś jasny granit- ciągle szukamy. Jeśli ktoś z was już przez to przechodziło- prosze o podzielenie się tym. Szukam też projektów nagrobka dla synka, ale nic nie mogę znaleźć.

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

jedyne co to moge Ci odradzic nagrobki takie chropowate bo ciezko sie je czysci i po kilku latach zaczyna rosnac na nich mech a to nie wyglada dobrze. Nie mam pojecia jaki moznaby ci doradzic. najlepiej gdybys pojechała i mogła na własne oczy zobaczyc jak dany material wyglada.

3. reklama
  4. Niunia8381

Niunia8381 Fanka BB :)

My z mężem wybraliśmy taki fioletowo- kremowy, ale nie pamiętam jak się nazywa. Jest jaśniutki i bardzo ładny. W kształcie serduszka wypukłego i na środku pisze Martynka i data. Na samym dole w czubku serduszka jest różyczka. Chyba kolor nazywał się lawenda. Ja wiem, że to trudne, ale ja mimo, że dopiero co byłam po porodzie to i tak chciałam sama jechać wybrać dla mojego skarbusia, nie wiem jak Ty się czujesz na siłach, ale lepiej samemu wybrać. Trzeba iść do przodu i bądź dzielna:)

5. Diana_81

No właśnie oglądaliśmy trochę i kolory podobają nam się marmurów, ale one właśnie szybko matowieją i "zielenią się lub żółkną"- tak nas poinformował Pan Kamieniarz.
    Jeśli chodzi o granity to są efektowne i najtrwalsze ale podobają mi się jedynie te ciemne, a Synkowi ccemy zrobić jakiś jasny. no i co do kształtu też nie mamy pomysłu....
    Niunia, jeśli masz zdjęcie to prosiłabym na pw, jesli mogłabyś wysłać będę wdzięczna.
    Każda z nas się musi trzymać. A mężom/ojcom wcle nie jest łatwiej.
    Wczoraj byliśmy u gina, który powiedział że dobrze by było do sierpni być już w ciąży... nawet nie potrafiliśmy o tym porozmawiać...

6. Niunia8381

Jak tylko zrobię to Ci wyślę, my naszą małą pochowaliśmy w grobie dziadka męża. Wiemy teraz, że nasz aniołek nie jest sam:) Co do ciąży to my się będziemy starać od kwietnia, bo już nie mogę się doczekać rodzeństwa dla Martynki, boję się, ale wiem, że mała czuwa nad naszą rodziną i nawet teraz kiedy wszystko się wali idziemy do przodu:) Nie bój się porozmawiać o swoich obawach, ja mężowi powiedziałam, że chyba nie chcę dzidzi bo boję się, że znów stracę, a on mi powiedział, że też się boi, ale pragnie wziąć w ramiona nasze maleństwo i że tym razem wszystko się uda. Potem mocno się przytuliliśmy. Teraz czekamy na połowę kwietnia, żeby zacząć od nowa naszą "odyseje życia"

7. Diana_81

Będę wdzięczna za zdjęcia. Nasz synek leży sam.
    Powodzenia w staraniach, trzymam kciuki!

8. zuzi-mam

zuzi-mam Początkująca w BB

witajcie
    podziwiam was za siłę...ja jestem zbyt mięka odrazu sie poryczałam czytając wasze wpisy co daje wam tą siłę ? z mojego punktu widzenia jest to poprostu nie realne przezywacto co wy teraz...

9. Diana_81

Zuzi
    ja byłam radosną mamuśką zdrowego dzieciaczka, czasami zmęczoną, zezłoszczoną, rozdrażnioną
    i jestem nią nadal.
    Pytasz co nam daje siłę?
    chyba życie po prostu właśnie takie jest. Przeżywasz szok, tragedię, wydaje ci się że skończył się świat a jutro słońce już nie wstanie.
    Słońce wstaje. świat idzie dalej. Ja przez pierwsze chwile byłam w szoku- za szkłem, ale potem oswoiłam ból, dałam sobie czas na jego przeżywanie. Pozwoliłam żeby płynęły łzy po to by teraz znowu móc się uśmiechać.
    Siłę daje nam różnie: czasami upływ czasu, czasem miłość, rodzina, często determinacja w dążeniu do osiągnięciu wymarzonego szczęścia - trzymania dziecka w ramionach.
    Każdy z nas inaczej to przeżywa, ale jest taka prawda-czas leczy rany. I tak jest. Blizny zostają, czasem czujemy ból, ale krew już się nie leje.
    I przychodzi czas, kiedy jedynym co możesz zrobić dla swojego dziecka jest postawienie kamiennej płyty z jego imieniem gdzie zawsze można pójść, zapalić świateło, położyć kwiatuszka, czasem misia.
    I te proste rzeczy są nam, aniołkowym mamom potrzebne.
    pozdrawiam

10. reklama
  11. zuzi-mam

zuzi-mam Początkująca w BB

podziwiam i dodaje otuchy...pozdrawiamy mama i zuzia

12. Niunia8381

Daję obiecane zdjęcie:happy: Mam nadzieję, że pomoże w podjęciu decyzji.[​IMG]

Poleć forum