reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najlepsze produkty dla bliźniaków/dzieciaczków, co polecacie?

GOSIA BIG my uzywalismy Bebilonu 1 a potem juz nan, a trzecie bebiko:) Taki mix elektronix:) Ale nic dziewczynom nie było, wiec po co przepłacać? :D

Jeśli chodzi o chusteczki używam Pampersa bo mi sie podoba zapach tych niebieskich (zielonych?). W tesco często są po 25 zł za 6 opakowań, wiec kosztuja tyle co biedronkowe (mi nie odpowiada zapach). Ale każda z nas ma swoje zdanie i swoje produkty.
Do kąpieli Hipp, Nivea, J&J, wszystkie są fajne (sama się w nich kąpie), a kupuje te, co są w promocji :) Taki chytrus jestem:D - żartuje!
Kaszki Bobovita mleczne mniam! Sama czasem sobie robie.
A butelki i smoki do butelek Canpol LOVI! Rewelka:)
NO i info dla NIEROZPAKOWANYCH MAM - jeśli chodzi o laktator to TYLKO MEDELE SWING! Cena to pikuś przy jakości urządzenia! Miałam (jako jeden z trzech laktatorów) i sprawdził się na 6+

Więcej dziecinnych rzeczy nie używamy...
 
reklama
Fajny ten wątek:)

U nas wygląda to tak:
-papmy pamersa, od innych małe dostały pieluchwego, takie delikatne tyłeczki:)
-mleko Bebiko
-chusteczki Pampersa albo Dzidziusia
-do kąpieli Nivea 2w1 i co jakiś czas Ziajka natłuszczająca
-do pupy Linoderm
-butelki mam Aventa ale smoczki MamBaby
-do całego ciała Mleczko z Ziajki, świetnie się wchłania i super pachnie
 
No to też się podzielę swoimi doświadczeniami:
- jeśli dzidziuś ma problem ze ssaniem to polecam smoczki LOVI - REWELACJA - mój Tadek miał straszny problem ze ssaniem (stosowałam na początku butelkę ze smoczkiem Avent), po zmianie smoczka na Lovi totalna odmiana. Te smoczki też zapobiegają tworzeniu próżni
- chusteczki przetestowałam różne i najwyżej oceniam Huggies (tych używam) oraz Pampers pomarańczowe. Biedronkowe też są fajne ale strasznie mnie wkurzało jak nie mogłam wyciągnąć jednej tylko ciągnęła się cała kupa:)
- pieluchy - też testowałam różne - moim zdaniem Papmpers Premium Care nie mają sobie równych (białe opakowanie), są takie bardzo delikatne, wydaje mi się, że w nich pupa fajnie oddycha
- mleko - zaczynaliśmy od NAN HA, były problemy brzuszkowe, więc próbowałam innych (Enfamil, Bebilon HA, Bebilon Comfort), w końcu doszliśmy do zwykłego Bebilon1 i tak zostało, kłopoty się skończyły więc dalej nie eksperymentuję:)
- do pupy Linomag - zero problemów, żadnych odparzeń
- do kąpieli stosowałam mydełko i oliwkę Bambino, ale u Antosia wystąpiła szorstka skóra, więc zmieniłam mu kosmetyki - teraz jego myję mydełkiem Oilatum, a smaruję emulsją Emolium (skóra znów jest gładka), a Tadzio został przy Bambino
 
Hej!! jak widze chusteczki huggisa maja wiele zwolenniczek :0, mi akurat nie podpasowaly. Wszystko kwestia gustu.
-do pupy nie uzywam nic, skora oddycha, w razie jakis podraznien penaten, po uzywaniu w szpitalu sudokremu dzieci wyszly z odpazeniami, pomogla nam masc z apteki torentiol, szybko wygoila.
-do kapieli plyn na dobranoc penatenai balsam o tym samym zapachu slicznie pachnie, ostatnio do kapieli penatena plyn z oliwka, tez slicznie pachnie. szkoda ze w Polsce nie mozna kupic w sklepach kosmetykow Penatena (moze w wiekszych miastach sa)
-do uspokajania bujaczek z wibracjami :)
 
gosia ja też zmieniłam bebilon na bebiko i uważam że zrobiłam bardzo dobrze. Zamiast linomagu proponuję bambino i w razie problemów żeby mieć pod ręką np sudocrem. Chociaż ja po bambino nigdy nie miałam problemów, to lekki, delikatny kremik z tlenkiem cynku :)
 
Co do sudocremu to małe jak były małe to był okropny (chyba coś koło 3-4 miesiaca)- rzeczywiście dostały odparzenia. Teraz zaczęliśmy stosować to goi naprawdę dobrze. Bepanthen okazał się w rezultacie troszkę za drogi a w potrzebie nie na tyle skuteczny ile powinien.

My do kąpieli uzywamy obecnie Nivei - i w sumie jesteśmy zadowoleni, Był jeszcze Penathen 3w1 (ale ciężko go czasem dostać), i Bubchen (b. ładnie pachnie). Emolientów nie stosujemy już - mieliśmy do ok. 5 miesiaca. Do smarowania stosujemy tylko ciekłą parafinę (3 zł w aptece). Skuteczna jak emolienty, nie tłusta jak oliwka, wchłania się momentalnie. Można też dodawac do kąpieli.
 
Dziewczyny!
Nie wiem, może juz macie takie urządzenie ale ja wczoraj odkryłam ASPIRATOR DO NOSKA KATAREK! Podłącza sie go do odkurzacza i zaciąg WSZYSTKO co zalega w nosach i nie tylko. Wypróbowałam na sobie i działa rewelacyjnie... a koszt ok 50zł. WARTO!
 
justys do odkurzacza??? kiedyś o tym slyszałam ale pocieszalam się ze mi sie przesłyszało, przeciez odkurzacz ma dużą siłe, może niemowlakowi zrobić krzywde.
 
reklama
Do góry