reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najważniejsze wiadomości o koronawirusie. Aktualizacja na bieżąco.

Mam pytanie dotyczące opieki nad dzieckiem kiedy zachorują rodzice. Czy to prawda że dziecko do 3 roku życia wówczas oddaje się pod opiekę placówki opiekuńczej? :/ A jeżeli zachoruje całą rodzina łącznie z dzieckiem to też zostają rozdzieleni? :/
Pierwsze słyszę. Z tego co słyszałam oddaje się pod opiekę rodzinie.
 
reklama
Mam pytanie dotyczące opieki nad dzieckiem kiedy zachorują rodzice. Czy to prawda że dziecko do 3 roku życia wówczas oddaje się pod opiekę placówki opiekuńczej? :/ A jeżeli zachoruje całą rodzina łącznie z dzieckiem to też zostają rozdzieleni? :/

Znalazlam jakiś czas temu odpowiedzi.

Co do rozdzielania dzieci i rodziców w przypadku zachorowania wszystkich to słyszałam wczoraj ze zazwyczaj nie rozdzielają, nawet jeśli tylko dziecko jest chore to jeden z rodziców może zostać z dzieckiem.

Pierwsze słyszę. Z tego co słyszałam oddaje się pod opiekę rodzinie.

No nie każdy ma rodzinę której te dzieci może powierzyć. Przecież w takim przypadku nie zostawisz dziecka pod opieką dziadków....
 
Znalazlam jakiś czas temu odpowiedzi.

Co do rozdzielania dzieci i rodziców w przypadku zachorowania wszystkich to słyszałam wczoraj ze zazwyczaj nie rozdzielają, nawet jeśli tylko dziecko jest chore to jeden z rodziców może zostać z dzieckiem.



No nie każdy ma rodzinę której te dzieci może powierzyć. Przecież w takim przypadku nie zostawisz dziecka pod opieką dziadków....
Właśnie dzisiaj trafiłam na ten artykuł i stąd moje pytanie :/ Bardzo mnie to zaskoczyło, byłam pewna, że dzieci zawsze zostają z rodzicami, wydawało mi się to wręcz oczywiste...
 
Właśnie dzisiaj trafiłam na ten artykuł i stąd moje pytanie :/ Bardzo mnie to zaskoczyło, byłam pewna, że dzieci zawsze zostają z rodzicami, wydawało mi się to wręcz oczywiste...
Myślę że tu jednak chodzi bardziej o sytuację kiedy rodzice zachorują na tyle ciężko że dzieckiem zająć się nie mogą ze względu na własny stan zdrowia i wtedy są one umieszczane w innych placówkach. Przy łagodnym przebiegu choroby słyszałam że dzieci zostają z rodzicem w szpitalu lub w nawet w domu.
 
Ja mam pytanie z innej beczki, a nie chce zakładać kolejnego wątku.
Czy kosmetyczny spirytus salicylowy z aloesem zda egzamin w dezynfekcji rąk?
Nadaje się. Tylko stężenie alkoholu w spirytusie kosmetycznym wynosi ok 65%. Żeby to był nadal mocny środek dezynfekujący, to nie powinno się tego aloesu za dużo dodawać.
 
I ja mam pytanie. Czy można odbywać kwarantannę w innym miejscu niż miejsce zamieszkania a dokładnie chodzi mi o działkę rod. Dzieci w razie coś opiekę by miały, mąż, rodzina.. Martwi mnie jeszcze kwestia naszych psów. To dwa duże owczarki. Nikt mi ich nie ogarnie. Myślę, czy w razie gdyby zdarzyła się kwarantanna mogę z psami wyjechać na działkę. Tam mogę je wypuszczać, żeby się załatwiły siedząc jednocześnie w odosobnieniu.
 
Kolejny przepis na płyn dezynfekcyjny :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20200328-090733.jpg
    Screenshot_20200328-090733.jpg
    211,1 KB · Wyświetleń: 86
reklama
I ja mam pytanie. Czy można odbywać kwarantannę w innym miejscu niż miejsce zamieszkania a dokładnie chodzi mi o działkę rod. Dzieci w razie coś opiekę by miały, mąż, rodzina.. Martwi mnie jeszcze kwestia naszych psów. To dwa duże owczarki. Nikt mi ich nie ogarnie. Myślę, czy w razie gdyby zdarzyła się kwarantanna mogę z psami wyjechać na działkę. Tam mogę je wypuszczać, żeby się załatwiły siedząc jednocześnie w odosobnieniu.
Można, tylko musisz podać ten adres jako miejsce odbywania kwarantanny, aby służby mogły sprawdzić, czy stosujecie się do zaleceń.
 
Do góry