reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napletek

Niesiak pokarz lekarzowi, on zadecyduje. A jeżeli chodzi meskie przypadłości naszych chlopaków to we wrzesnowym "Twoim dziecku" jest artykul na ten temat
 
reklama
jeju az sieb boje o swego malca...od dzis jakas zaczal mi plakac i ciagle chodzic na toalete cos jakby go bolalo bo mu nawet pampers dzis przeszkadzal....siusial dzis ok nie plakach przy siusianiu ale czytajac to wszystko az sie boje ze to moze stulejka.??owszem mial kja gdyz w grudniu lekarz mi to powiedzial ale wczoraj np zeszla i jakis czas wczesniej w styczniu tez..co ile ma sie sciagac ta skorke malcowi by sie nie skleila znow?maly ma dzis 2omiesiecy i wlasnie na noc dostal goraczki a raczej stan podgoraczkowy:(
 
Sluchajcie, jestem facetem i moge cos powiedziec na temat stulejki i zabiegow. Nam tez radzila lekarka odciagac napletek, ale maly (ma trzy lata) nie daje go sobie ruszyc, a poza tym nie wychodzi nam (nawet mnie). Mnie osobiscie obcieli go jak mialem siedem lat, przy czym nie wspominam tego jako cos szczegolnie nieprzyjemnego. W kazdym razie problem zniknal radykalnie. Po prostu nie ma sie co przyczepiac. Przepraszam za tak osobisty post i jesli kogos urazilem.
 
czesc dziewczyny ja z moim Kuba mialam ten sam problem bolal go siusiak nie czesto ale co jakis czas i lekarz rodzinny wyslal nas do chirurga dzieciecego ale on stwierdzil ze to sie nie nadaje do ciecia narazie.Powiedzial zeby to zostawic i nic nie robic,ale ja slyszalam rozne opinie na ten temat i czasami proboje mu sciagnac skorke ale nie moge poprostu nie umiem i jak wy to robicie -tak jakos delikatnie ,bo ja to robir delikatnie i nic,zreszta on tak za bardzo nie da sobie zrobic no i probowalam to zrobic drugiemu synkowi(5 miesiecy ma)i tez nic.A jak wy to robicie?
 
hej powiem szczerze ze ja cos takiego robie tylko podczas kapieli w wodzie.czekam az maly sie troszke rozweseli w wannie i gdy juz dluzszy czas w niej siedzial biore sie za jego siusiaczka:)mowie mu daj umyjemy sisiolka i maly bez problemow daje mi go dotknac i udaje sie:)sciagam ta skorke delikatnie i w sumie zawsze sie uda ale nigdy do konca nie wiem czy dalam rade.jak skorka sie zszunie zawsze jakos treme dostaje czy aby tak byc powinno:0ale mysle ze tak:)pozdrawiam:)
 
co prawda mój Matus ma dpiero 6 miesięcy,ale juz się boję i chciałabym mu zaoszczędzić tego bólu. Od kiedy powinno się ściągać skórkę?? Moja lekarka odpowiedziała :na razie nic nie ruszać! No to kiedy??
 
wydaje mi sie ze chyba juz mozna cos pomalutku tworzyc.ja wiem takie male jak zlapac itp ale oim wczesniej sie zacznie tym lepiej.choc nie zawsze trzeba to by musila powiedziec lekarz by w przyszlosci uniknac jakiegos klopotu:)ja do dzis nie wiem jak dlugo mam jeszcze sciagac ja:angry:
 
ja rowniez nie musialam poddawac synka zadnym zabiegom wpierw doktor kazala smarowac jedna mascia.przy wizycie mial nie dokonca odciagniety napletek wiec dala nastepna ktora w jakims stopniu znieczulala bol.na szczescie synek nie odczuwal bolu podczas siusiania widocznie ta masc pomogla.w kazdym badz razie to wszystko odbywalo sie w wieku dwoch lat i pani doktor zastrzegla by w zadnym razie nie zaniedbywac tego i za kazdym razem przy kapieli odciagac i obmywac.jesli bym tego nie robila napletek by znow przyrosl i wszystko by poszlo na marne
 
reklama
Cześć dziewczyny
Jestem mamą 2 chłopców i u starszego (4 latka)  zauważyłam, że napletek jest przyrośnięty do siusiaka. Jak miał 2,5 roku to już raz przechodził ten okropny zabieg i nie przyniosło to żadnych rezultatów bo ponownie wszystko przyrosło. czy ponawiać zabieg czy dać sobie spokój?

Zgłosić się do lekarza i nie robić problemów z błahostek. Opanować się. I uspokoić.
 
Do góry