reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nastolatkowie w ciąży

Elexi

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2005
Postów
82
Witam, wiem że nastolatkowie bywaja w ciąży
Czy ma ktoś taką sytuację , ze w zostanie babcia :)
 
reklama
Hmmm nie jestem w takiej sytuacji i narazie to odległy temat bo moje dzieci mają 2, 9 i 11 ale jakby się kiedyś zdarzyło to mieliby moje wsparcie, nie czuła bym się źle albo staro jako babcia. Kocham dzieci.
 
Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda,ale mam córkę 15 letnią (wygląda na to że jest w ciąży), dowiedziałam się trzy dni temu,2testy pozytywnie (zawsze mówiłam o takich nastolatkach,że to patologia,i teraz sama zaczynam się tak czuć)przed nami wizyta u lekarza, jestem w szoku, niewiem co dalej
 
Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda,ale mam córkę 15 letnią (wygląda na to że jest w ciąży), dowiedziałam się trzy dni temu,2testy pozytywnie (zawsze mówiłam o takich nastolatkach,że to patologia,i teraz sama zaczynam się tak czuć)przed nami wizyta u lekarza, jestem w szoku, niewiem co dalej
Trudno, stało się i musisz to przełknąć. Najważniejsze, żeby córka czuła, że ma w Tobie wsparcie. Sytuacja trudna, ale bądźmy szczerzy, czeka was wiele nieprzyjemnych komentarzy. Dzisiejszy świat jest jaki jest [emoji1745] a Twoja córka jest w takim wieku, że wszystkie emocje odbiera mocniej, zwłaszcza teraz przy burzy hormonów. Daj jej tyle ciepła i wyrozumiałości ile tylko możesz.
Wiem, że będzie ciężko, ale do kogo ona ma się teraz zwrócić o poradę jak nie do mamy [emoji4]
Trzymam za Was kciuki dziewczyny [emoji1696]
Daj znać jak rozwinie się sytuacja.
Pozdrawiam i życzę Wam dużo siły i spokoju [emoji4][emoji3590]
 
Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda,ale mam córkę 15 letnią (wygląda na to że jest w ciąży), dowiedziałam się trzy dni temu,2testy pozytywnie (zawsze mówiłam o takich nastolatkach,że to patologia,i teraz sama zaczynam się tak czuć)przed nami wizyta u lekarza, jestem w szoku, niewiem co dalej
To nie jest patologia. Serio, nigdy tak nie myśl. Patologia to przemoc, narkotyki, uzależnienia a nie seks! Nie jesteście patologią i najlepszym dowodem na to jest to, że córka przyszła z tym do Ciebie a nie do kogoś przypadkowego. Po wizycie u lekarza okaże się, czy jeszcze macie czas i jakie opcje.
 
Trudno, stało się i musisz to przełknąć. Najważniejsze, żeby córka czuła, że ma w Tobie wsparcie. Sytuacja trudna, ale bądźmy szczerzy, czeka was wiele nieprzyjemnych komentarzy. Dzisiejszy świat jest jaki jest [emoji1745] a Twoja córka jest w takim wieku, że wszystkie emocje odbiera mocniej, zwłaszcza teraz przy burzy hormonów. Daj jej tyle ciepła i wyrozumiałości ile tylko możesz.
Wiem, że będzie ciężko, ale do kogo ona ma się teraz zwrócić o poradę jak nie do mamy [emoji4]
Trzymam za Was kciuki dziewczyny [emoji1696]
Daj znać jak rozwinie się sytuacja.
Pozdrawiam i życzę Wam dużo siły i spokoju [emoji4][emoji3590]
Dzięki,ale ja mam wrażenie,patrząc na nia
 
Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda,ale mam córkę 15 letnią (wygląda na to że jest w ciąży), dowiedziałam się trzy dni temu,2testy pozytywnie (zawsze mówiłam o takich nastolatkach,że to patologia,i teraz sama zaczynam się tak czuć)przed nami wizyta u lekarza, jestem w szoku, niewiem co dalej

Cóż nie ona pierwsza i nie ostatnia. Tak jak ktoś już napisał czeka was pewnie mnóstwo nieprzyjemnych słów, komentarzy, spojrzeń. Wiem że jesteś w szoku ale twoja córka teraz cię potrzebuje, potrzebuje twojego wsparcia, potrzebuje wiedzieć że może na tobie polegać mimo że postawiła cię w tak trudnej sytuacji.
I żadna to patologia, nie myśl tak, przecież nawet antykoncepcja czasami zawodzi a nie oszukujmy się młodzież seks uprawia. Stało się, po wizycie u lekarza musicie usiąść razem, porozmawiać co dalej.
Będzie dobrze tylko bądźcie teraz oparciem dla córki, wiem że to ona "narozrabiała" ale jesteś jej rodzicem i musisz ją wspierać mimo wszystko.
Powodzenia, oby się wam wszystko dobrze ułożyło!
 
reklama
Część dziewczyny wizyta dopiero na 1 kwietnia, szczerze cały czas czekam na cud,że jednak nie jest w ciąży,ale to już chyba mało prawdopodobne,życie mnie nie rozpieszczało ,ja sama zaszłam w ciążę w wieku 18 lat,i też miałam bardzo pod górkę,jak dowiedziałam się że jestem w ciąży to byłam w żałobie (kilka miesięcy wcześniej zmarł mój tata),a potem zajmowałam się najmłodsza siostra,aż w końcu zostałam jej rodzina zastępcza,jak już miała 11 lat,teraz ma 19 ,i myślałam że wszystko już za mną a teraz , Kinder, dziewczyny niewiem czy dam radę
 
Do góry