reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze badania w ciazy i wyniki

Kasia a bierzesz coś na podwyższenie hemoglobiny? Ja tez miałam ostatnio 10 i lekarz od razu mi kazał brać żelazo i takie witaminki ELEWIT.;-)
 
reklama
Biorę żelazo w podwojonej dawce i Centrum Maternę, a dodatkowo odstawiłam majonez, bo pochłaniałam go tonami, a podobno blokuje przyswajanie żelaza :(
Nie ukrywam, ze brakuje mi tych paróweczek z majonezem, ale czego się dla Oliśka nie robi ;-)
 
Wpisze moje ostanie wyniki.;-)

Morfologia w porządku, trochę hemoglobina mi wzrosła, ostatnio miałam 10,4 a teraz mam 10,8 (norma 11,5-16.5)
Mocz w porządku.

Glukoza na czczo 78 (norma 70-105)

Glukoza po 60 min. 114 (norma do 140)

Dalej będę brała elevit to może hemoglobina wróci do normy:tak:
 
ja bylam ostatnio u ginai morfologia oki, w moczu cos troche nie tak, bo po badaniu okazalo sie ze infekcja sie jakas mnie czepila i teraz bede musiala brac tabletki dopochwowe
 
No więc tak:
cukier zupełnie w normie
mocz również ale morfologia kiepska i muszę wrócić do żelaza ( i znów te zaparcia wrócą:angry: ).
Po za tym serduszko dzidzi bije jak należy, rośnie też dobrze.
 
Dziewczyny, najwazniejsze, ze Wasze maluszki zdrowo i ladnie rosna, a wszelkim infekcjom, czy niedoborom mozna zaradzic, najwazniejsze, ze jestesmy pod stala opieka lekarzy:)
 
a ja odebrałam wyniki badań....i znow bede musiała brac żelazo....hemoglobina znow spadła mi na 10:-( no nic...zobaczymy co jutro powie lekarz:tak:
 
reklama
Dziewczyny

Ja bylam dzis powtorzyc test obciazeniowy na 75g glukozy poniewaz ostatni wyszedl po 1h 141 i gin stwierdzila ze moze byc zagrozenie cukrzyca ciazowa.

Po dzisiejszych wynikach (75g glukozy) mam na czczo cukier 86 po 1h 169 a po 2h 154, moja gin chce mnie polozyc na patologi ciazy a ja znalazlam w necie pewne opracowanie medycze dotyczace cukrzycy u kobiet w ciazy i z niego wynika ze przy tescie na 75g cukier na czczo powinien byc do 95 po 1h do 180 a po 2h do 155 wiec u mnie powinno byc ok. Wyniki mowiace o 140 mg/dl dotycza obciazenia 50g glukozy. Czy ktoras z was miala taki problem bo zaczynam sie martwic, a nie chce zeby mnie nie potrzebnie lekami faszerowali.

dolaczam link do tego opracowania:
http://www.viamedica.pl/gazety/gaze...art=269&VSID=bc5bd8eba6f3e2ebf226a3eb7011bd29

Pozdrawiam:-(
 
Do góry