reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza.

Lilijanna moze same inchalacje pomoga :-)

Jasminium moja Dorota miała podejrzenie o skaze testy nic nie wykazały ,AZS ma od małego na szczescie z wiekiem jest lepiej .
 
reklama
Dorota ma 13 lat i dalej ma ale ona jak była mała to bardzo miała ,teraz ma okresy ze nic nie ma a czasami cos tam sie dzieje ale ona juz sama czuje i od razu masc i ok, bo olilatum cały czas uzywa .
 
jak byc pewnym ze dziec nie ma zapalenia pluc/oskrzeli? pytanie ogolne.

u nas mokry kaszel i lekka temp. lekarka dala neosine i prawoslazowy ale juz wczesniej dawalam. neosine na 7dni jak nie bedzie poprawy przyjsc.
 
reklama
Moj zrzedzil ale czy naprawde mial zapalenie oskrzeli / pluc? watpie... po prostu zalegala mu wydzielina z nosa.

Najważniejszym objawem, jaki powinien nasunąć podejrzenie zapalenia płuc, jest uciążliwy kaszel, utrudniający oddychanie. Oddech chorych na zapalenie płuc jest szybki i krótki, ponieważ próba głębszego nabrania powietrza powoduje u nich ból w klatce piersiowej i napad kaszlu. Dodatkowo występują tzw. objawy niespecyficzne, które nie są charakterystyczne dla tej choroby, takie jak wysoka temperatura ciała (nawet 40°C), dreszcze i zlewne poty, a także bóle mięśni i stawów, ogólne osłabienie organizmu i duszność.

W bakteryjnym zapaleniu płuc chory może odczuwać bolesne kłucie w klatce piersiowej. Zapalenie wirusowe może przebiegać początkowo łagodnie, a objawy w pierwszych dniach choroby przypominają grypę, następnie stan chorych ulega pogorszeniu, do objawów grypowych dołącza się duszność i suchy kaszel.

W zależności od rodzaju patogenu, który wywołuje choroby, różny będzie kolor plwociny wypluwanej przez chorego. Może mieć ona kolor zielony, rdzawy, a nawet być podbarwiona krwią.

Diagnoza i leczenie
W celu postawienia rozpoznania, niezbędne jest prawidłowe badanie lekarskie. Osłuchiwanie stetoskopem pól płucnych pozwala wysłuchać tzw. rzężenia - dźwięków charakterystycznych dla tej choroby.

Konieczne jest także wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej. W przypadku zapalenia płuc na zdjęciu widoczne są charakterystyczne plamy - zacienienia w miejscu zapalenia. Na zdjęciu może być również widoczny wysięk zapalny.

Dodatkowo lekarz zleca również serię badań laboratoryjnych, które ułatwiają ustalenie rodzaju patogenu, który doprowadził do choroby. Prawidłowe rozpoznanie drobnoustroju chorobotwórczego umożliwia skuteczne leczenie. W terapii stosuje się antybiotyki o szerokim spektrum działania.

Taaaa ciekawe ilu tych lekarzy robi RTG i badania , zamiast walic na slepo antybiotyki, pewnie niewiele...
:crazy:


 
Do góry