reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

reklama
Mati - samej w ciągu dnia z dwójką maluchów to wiem jak to jest wszystko ogarnąć, także czy w pracy czy w domu roboty jest sporo. A mogę wiedzieć dlaczego dostajesz na Milenkę pieniążki (tzn super że nasze Państwo daje cokolwiek rodzicom i lepsze to niż nic, ale chyba nie jestem w temacie)

Dziewczyny, mamy "starszaków" kiedy dawałyście maluchom farby do malowania? Ostatnio widziałam w Smyku takie co miały napisane 12m+ i się zdziwiłam bo myślałam, że dopiero w przedszkolu im dam :D jak organizujecie takie malowanki? moi kredki kochają i mazanie jest dla nich super, ale mamy też taką matę aquadoodle i tam się maluje mazakami z wodą i Dawid to ma jedyny interes w tym, żeby wyssać całą wodę z tego mazaka :/ , więc daję im ją do zabawy rzadko i dlatego boję się co by było z farbami.
 
cześć dziewczyny . Melduje sie, ze żyje choc ledwo ...:-)
jakosprzetrwalam sezon a raczej te pół roku w Polsce sama z dziećmi , bez męża z interesem na mojej głowie . Pranie, prasowanie gotowanie , dzieci , rehabilitacje , domki wszystko musiałam ogarnąć sama . Na moich rodzicow nie mogłam liczyć wogole i jedynie co to pomagali mi teście jak przyjeżdżałam na 2-3 dni do leborka na rehabilitacje to brali dzieci na spacer albo zostawali z nimi przez 2-3 godz w domu jak one spały w dzień a ja latalam i załatwiałam sprawy . Ogolnie to jedno szczęście ze moje dzieci śpią do 8-9 rano bo bym sie wykończyła chodząc spać o 2 w nocy i wstajac wczesniej . No i ratowalo mnie ze tyle śpią w dzień .

dla mnie najgorszy okres zaczął sie jak mati zaczął chodzic ok 11-12 mies i dopiero niedawno w miarę sie skończył bo jakos taki grzeczniejszy sie zrobił. Ale jeszcze w wakacje to myślałam ze sie wykoncze tak potrafił mnie z równowagi wyprowadzić . Lenka tez taka fajna , duzo sie śmieje .
Mati wazy juz ok 14,5 kg a Lena 7,5kg:-)
Mateusz ładnie juz mowi , duzo powtarza i ogolnie niezły komediant z niego.

Nawet nue wiecie jak wam zazdroszczę pracy . Z chęcią bym sie wyrwała do ludzi . Niby tu pracowałam ale cały czas byłam z dziećmi wiec podwójna masakra :-)

Dziewczyny jakie zabawki na 2 latka mozecie polecić ???

My juz za 2,5 tyg wracamy do uk ....
 
Ostatnia edycja:
Hakima moja milena w zeszłym roku zachorowała 3 razy pod rząd na ostre zapalenie płuc z niewydolnością oddechową za każdym razem po 3- 4 dni była na respiratorze było podejrzenie astmy wczesno niemowlecej, trochę to trwało zanim wszystkie badania zrobiliśmy,ale w karpaczu w centrum pulmonologii i alergologii powiedzieli że taki wirus paskudny a ze płuca były nie wykształcone to tak wyszło,zaraz po tych chorobach złożyłam dokumenty i na rok przyznali mi tą kase ,ale uwierz mi że tyle stresu przeszłam że nie życzę nikomu,w karetce podczas transportu do szczecina na oiom widziałam jak moja milenka przestaje samodzielnie oddychać i intubuja ją tak podobnie było jeszcze 2 razy boże myślałam że serce mi pęknie ech się rozpisałam,teraz narazie jest ok
Lola witaj kochana fajnie że do nas zagladasz,dzielna i silna kobieta z ciebie
A jak rehabilitacja z lenką,są jakieś efekty? Co mówią tu w PL?
 
Mati - serdecznie wspólczuję tych przejść, ale wierzę, że wolałabyś nie mieć tych przejść za sobą podobnie jak i kasy, ale tyle dobrze, że coś dostajesz na małą :) przynajmniej tyle. Ja byłam raz z Dawidem na tydzień w szpitalu, ale przy tym co piszesz to pozostaje mi napisać, że to było "zwykłe odwodnienie". Dobrze, że już teraz u Milenki jest wszystko dobrze.

Lola - super, że się odezwałaś, ja to Ci zazdroszczę tego spania maluchów, u nas Dawid tak super śpi, ale za to Piotruś daje czadu, dzisiaj w nocy znowu cyrki były, jestem pewna, że to przez zęby, ale wykańcza mnie już... a tu rano trzeba do pracy wstać... i być na chodzie i sprawnym umysłowo...

A jak z tymi farbkami, próbowałyście?
 
Hakima - ja dała raz farby, akwarele ale nie wiem kiedy znów spróbuję. Najfajniesze było babranie pędzlem w kubeczku z wodą bo samo malowanie raczej średnio szło. Na plakatówki się nie zdecyduje póki co bo wtedy to już wszystko wymazane będzie fest i kolory pomieszane. My na razie katujemy kredki, świecowe ale najlepsze takie wykręcane świecówki i cos tam próbują kolorować.

Lola - witaj Kochana, mam nadzieję, że sezon sie udał i wyszliście na swoje. Udanej podróży do UK i spotkania z mężem;-)

Też zazdroszczę wszystkim normalnej pracy, wyjścia do ludzi, oderwania sie od tych codziennych obowiązków domowo-dzieciowych. My po 4 dniach w złobku juz jestesmy zagileni i kiblujemy w domu:wściekła/y: Myślałam, że jakos lepiej b edzie w tym roku.....nigdy z tego domu nie wyjdę...
 
O ludzie niuleczka chłopaki znowu chorzy,współczuje
Ech z tym siedzeniem w domu to długi temat,ja niestety też uziemiona,dziś kupowalam dzieciakom buty,u nas otworzyli nowy salon ccc więc 20%rabatu i takim sposobem za 140zł kupiłam 2 pary lasockiego całe ze skóry,coprawda dla milenki jak zwykle różowe ale dosłownie oblecialam wszystkie sklepy i wszędzie ten róż a jak coś było w innym kolorze to już cena pow.159zł najlepsze jest to że panie w sklepie mówią ze to już końcówka jesiennych bucikow więc już się nie zastanawiałam bo zaraz rozmiarów nie będzie
 
Hej wczoraj wróciliśmy z naszego urlopu i było nawet lepiej aniżeli się spodziewałam :-) hotel rewelacyjny idealny jeżeli chodzi o wypoczynek z małymi dziećmi :-) baaaardzo do potrzeb tych najmłodszych dostosowany :-) a dzieci mega zachwycone basenem i morzem, jeden dzien jedynie się nie kąpaliśmy bo było burzowo. IMG_5978.jpgIMG_6420.jpgIMG_6440.jpgIMG_6688.jpgIMG_6800.jpg ogólnie wróciłam baaardzo wypoczęta, co każdy mi wmawiał, że urlop z dziećmi nie jest do odpoczywania.
 

Załączniki

  • IMG_5978.jpg
    IMG_5978.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 85
  • IMG_6420.jpg
    IMG_6420.jpg
    22,7 KB · Wyświetleń: 88
  • IMG_6440.jpg
    IMG_6440.jpg
    27 KB · Wyświetleń: 79
  • IMG_6688.jpg
    IMG_6688.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 79
  • IMG_6800.jpg
    IMG_6800.jpg
    23,3 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Sylha to super że odpoczelas a gdzie byliście?
Właśnie bardzo ważne jest żeby były jakieś udogodnienia dla dzieci,ja na przyszły rok tylko taką kwaterę będę szukać bo wsumie jeszcze za granicę z dziećmi nie będę jechać ,zostaje póki co polskie morze:-):-):-)
 
Do góry