reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze malusie problemy z Maluszkami

:-) i wreszcie kąpiel bez płaczu, chyba musiala na Otylkę pomarudzić:)
rano zrobiłam jej w lazience zabawe, miska wody, statki, pilki itd, wszystko było super dopoki micha wody nie wywrócila się na nią, skończyło się przemoczeniem i wielkim płaczem, bałam się, że tylko pogorszylam sprawę, a tu jednak niespodzianka, wieczorem wchodzimy do łazienki a Otylka ma banana na widok statków, ufff cieszę się, że to było tylko chwilowe. Kapała się całe 30 minut, nawet woda dolewana nie byla straszna:)
 
reklama
Dzięki Dziewczyny!!!! Ja się świetnie czuję:tak:
U nas dzień bez kąpieli to tragedia. Mati na sam widok wanny dostaje szału. Wogóle ja go kąpałam w waniennce tylko do 5 miesięcy a później na dużą wanne się przerzuciłam i on się czuje tam bosko. Nauczył się sam wodę dolewac :tak: ale zimną :-D Siedzi albo stoi i chlapie wszystkich dookoła i krzyczy i cieszy się. A najbardziej na świecie to uwielbia na basen jeździc. Pierwszy raz był jak miał niecałe pół roku.
 
No u nas tez jak się wieczór zbliża to Karol łazienki pilnuje :) ledwo zaczął raczkować to na hasło "kąpu kąpu" do łazienki leciał :) no i tez w dużej wannie odkąd skończył 4 miesiące - uwielbia to!!! Ostatnio zrobił mi numer - zazwyczaj jak się kąpie to lubi taką zabawę - wywala swoje gumowe zabawki z wanny, wygląda gdzie spadły a my wrzucamy mu spowrotem, on znów wyrzuca itd...bodajże przedwczoraj biorę rano prysznic, Karol przyszedł, stanął - zajrzał do wanny, taki błysk w oku tylko zauważyłam a on się schylił i buch mojego kapcia do wanny!!! kapeć oczywiście cały mokry :) Nie wiem czy chciał mi podać czy się pobawić w to co my z nim :):):)
 
Basia, nieźle:laugh2: :laugh2: :laugh2:
A Miki jest sztywniaczkiem w kapieli - o żadnym raczkowaniu, wstawaniu nie ma mowy! Poza wanną szaleństwa a w wannie jest bardzo spokojny i taki uważający... Bawi się zabawczkami, pochalpie, ale bez szaleństw. Nie mam pojęcia skąd mu sie takie cos wzieło. Jeszcze nie bylismy na basenie więc nie wiem jaka byłaby reakcja na "dużą wodę".
 
Milka tez uwielbia się kąpać i dolewa sobie wody i sama rączki myje:):-) Pozatym uwielbia zamykać i otwierać drzwi wszelakie i rzucać piłką do mnie i ganiać jak szalona za nią. Też już chodzi za jedną rączkę ale nieporadnie jeszcze. Sama bez trzymanki jeszcze nie ustoi.

Dziewczyny czy króraś Was używała maści Elocom na te zmiany skórne u maluchów??? Czy dobra była?? Bo lekarz mi przepisał i mam nadzieje ze wreszcie zadziała na te jej plamki.
 
Klamka to jest steryd bardzo silny i zazwyczaj działa na wszystko :) wielu jest przeciwników sterydów ale mój lekarz jak dawał dla Karolka na uczulenie to powiedział że przez 3 dni cieniutko posmarować raz dziennie - zeszło momentalnie
 
No moje Kubiszon też kocha wodę. Ale jego nie można zostawić w wannie bo stanowi zagrożenie sam dla siebie.:-) Dostaje takiego szału że nie wie czy wstawać, czy chodzić, czy raczkować i kończy się przytopieniem i guzami, ale bez płaczu .... na szczęście.
Dlatego u nas kąpiel tylko we fliperze, niestety dzisiaj i z niego wyszedł, i wyglada to tak że mąż stoi przy wannie z mopem i wyciera co Kuba nachlapie bo inaczej to byśmy chyba sąsiadow zalali. Chciałam nakręcić film ale obawiam się o żywot aparatu ;-) i przeważnie stoję w przedpokoju żeby wyjść w suchym ubraniu.
No i w końcu musimy się wybrać na basen bo nie byliśmy od listopada
 
reklama
ja flipera już sprzedałam, odkąd Iza siedzi już samodzielnie przestał być użyteczny.
KasiaDe szczerze zazdroszczę tego spokoju, Iza nie rozrabia wprawdzie aż tak bardzo jak Kuba ale jest w ciągłym ruchu, wstaje, raczkuje szarpie za prysznic itp.
Baśka nieźle wymyślił Karolek z tym kapciem:-D:-):-D
 
Do góry