reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze piersi - siara, laktacja, karmienie itd.

Po cc miałam mało i słabiutki pokarm i w szpitalu dali mi laktator wystarczyło użycie raz i produkcja diametralnie wzrosła, system - 7min. jedna 7min.druga 5min. pierwsz 5min. druga 3min. pierwsza 3min. druga , zrobiłam to w nocy a na drugi dzień płyneło jak rzeka.Poza tym położna  mówiła że mogę mieć małokaloryczny i dlatego mała je długo a może nie byc najedzona i kazała jeśc co 2 godziny nie dużo ale jednak cos jeść nawet herbatniki czy biszkopty i rzeczywiście chyba powoli skutkuje :) tyle że moja uwielbia ssać i dlatego może wisiec przy cycku 2 godziny i też najlepiej jej sie tak usypia co cholernie męczy , może wasze też poprostu lubia possać ::)
ale nie bede jej narazie niczym dokarmiać w przyszłym tygodniu ważenie to zobaczymy jak przybiera na tej mojej produkcji  :)
 
reklama
Dziewczynki, przede wszystkim zeby uregulowac laktacje to przestancie sie tak straszmoe denerwowac!! Raz, ze Wy jestescie zdenerwowane, dwa, ze dziecko tez, no a trzy - psychika ma ogromny wplyw na laktacje. Ja od momentu kiedy moja szwagierka poswiecila mi kilka godzin i wywolala laktacje (ale nie mialam od razu wystarczajacej ilosci) cierpliwie czekalam i dostawialam do cycka do skutku, a jak juz nie dawalo rady bo mala glodna - szlam po pomoc do poloznej i butle dostawalysy. Ale nawet gdyby sie nie udalo tej laktacji wywolac, to trudno, p@#$%$%%c matke nature i naturalne karmienie ;) pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc, a dzieciatka nasze tak czy siak na pewno beda zdrowe!!!
 
Dziewczynki, ponawiam moje pytanie do tych, ktore dokarmiaja :) Jakiej butelki uzywacie i jaki smoczek?? My mamy ta najmniejsza z Aventu i wydaje mi sie, ze za szybko z niej leci, bo Sara sie krztusi i "zalewa" ja - chociaz wiem, ze potrafi pic z butelki... Doradzcie cos. No i w jakiej pozycji karmicie butla?
 
ja karmie na siedząco butlą a smoczki to istny cyrk teraz kupiłam nubi miały miec odpowietrzacz i takie super były tez najdrozsze za dwa 10 zł rozmiar m a i tak mąz musiał przebic dziurke bo fabrycznie cos nie była wybita niby te smoczki tak samo uspokajające maja imitowac piers matki ale sama nie wiem
 
z tych smoczków nie zalewa bo maly musi sie wysilic tak jak z piersi mamy ale karienie go meczy bo z poprzedniego smoczka tez go zalewało i pił blyskawicznie a traz pije najwyzej 50 i juz spi
 
a i Sandra słyszałam ze jak mal pije z piersi i z butelki to musi yc dopajany tzw herbatką czyl glukozą ale spytam sie jak w srode bede u lekarza chyba ,ze Wy cos wiecie????
 
Dzieki serduszko! Wode z glukoza jej podaje od czasu do czasu - zalecenie pediatry z kliniki. A ten smoczek Nubi musi miec specjalna butelke z tej samej firmy czy do innych tez pasuje ???
 
smoczek pasuje do tych standartowych butelek ale najlepiej isc z butelką do sklepu i spytac sie sprzedawcy a mleko podaje nan 1 choc doradzają albo bebilon albo drogie ok 25 zł puszka eufamil premium lipil 1
 
Dzieki kochana, juz zakupilam :) A mleko mam Bebilon, bo Nana nie bylo :) Jak sie Sara obudzi to wyprobuje. Jak dalej sie nie powiedzie to zostaje mi tylko cycek :p ;) :laugh:
 
reklama
Boże drogi, jaka ja jestem szczęśliwa, że podjęłyście ten wątek, tzn. o dokarmianiu. Ja mam z tym problem od początku, bo mleko u mnie pojawiło się dopiero 4 dnia, więc mały był dokarmiany w szpitalu mlekiem Nan 1. W szpitalu wogóle nie chciał ssać piersi, więc ciagle był na butli. W domu zaczął ssać, ale robi to w taki sposób, że bolą mnie strasznie sutki.

W związku z dokarmianiem mam do Was koleżnkai pytania:
1. od czego mogą boleć podczas karmienia sutki? Jak sobie z tym poradzić?
2. czy stosujecie karmienie mieszane, tzn. pierś i butla? Jak samopoczucie Waszych pociech?
3. czy Wasze maleństwa mają problemu z brzusiem, tzn. mój synek co jakiś czas pręży się i płacze, z brzucha dochodzi bulgotanie i odchodzą mu gazy, tzn. pierdzi nie robiąc kupki, od czego to może być? Dodam, iż jestem na diecie, tzn. unikam wszystkiego co zalecają unikać.
4. Czy te smoczki firmy Nubi (??) są faktycznie lepsze od Aventu? Czy pasują do butelek Aventu? Mój synek róznież ulewa ciągnąc z Aventu, czasami aż się krztusi.

Trochę Was zasypałam pytaniami, ale mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać moje problemy z karmieniem. najgorsze są te bóle brzuszka u mojego synka, ponieważ czasami nie pozwalają mu nawet spać :(
 
Do góry