reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

katrins to ten twój mały to chyba bawił się w chowanego:) Dobrze,że nic mu nie jest:)
raabit twój pediatra przynajmniej chce ci pomóc, czyli mam jakieś szanse na zmniejszenie. staram sie jak najwięcej kłaśc ja na lewo. chyba też jej zrobie taki ukoz bo ten wałek z koca nie pomaga.
 
reklama
fiolka, teraz na to inaczej patrze, ale pierwsze chwile po porodzie (byla cesarka) to byl maly koszmarek,na szczescie to juz tylko wspomnienie.
 
A ja mam takie pytania...
1.CZy ktoras z Was wie moze jakie jest zapotrzebowanie w kalorie dla dzieci w wieku naszych pociech?
oraz
2.Jesli chce zastapic ktores z dziennych karmien piersia to na posilek o jakiej wartosci kalorycznej?
3. Ile razy jedza Wasze dzieci karmione piersia (ile lacznie posilkow)?
 
viviana - super ,że się odezwałaś :tak:dużo sierpnióweczek gdzieś wcieło i się nieodzywają. Jak czytałam twego posta tak sobie pomyslałam ,że my dopiero wprowadzamy jedzonko a Twoja Zuzia już tyle je szok:szok: Wstaw jakieś fotunie małej bardzo jestem ciekawa jak wygląda :-)

tomola trudne pytania zadajesz hehe;-)ja ci nie odpowiem na te 2 pierwsze bo nie mam zielonego pojecia , a co do ilości karmień karmię ja poprosu na rządanie bo tak powinnno się karmić piersią do tego dochodzi obiadek bo kaszki znienawidziła i muszę spróbować na nowo. Obiadek zje ale góra pół słoiczka.Nic wiecej nie daje jak narazie. No i ci powiem że trudno mi okreslić ile tych karmien jest musiałabym poprostu któregos dnia zapisac:tak:Tak na oko to w ciągu całej doby ok 10 razy.
 
tomola Moja mała je na kiedy ma ochotę. Natomiast co do posiłków to robiłam jej stałe godziny i tak jak obudzi się o 8 rano to o 10 dostaje cyca i dzremie 40 min potem o 12 pół słoiczka deserku i popijamy cycem
o 15-16 obiadek słoiczek 125 ml i po 30 min cycuś.potem o 17.30 cycek , nastepnie po kąpieli o 19.30 , 20.30, 22-23, 2-3, 5-6 tak mnie wiecej moja niunia chce cyca:)
 
Viviana - fajnie się mała rozwija.
Katrins - nie wiedziałam że takie coś może miec taki wpływ - dobrze że już sie poprawiła główka :tak:
Madziara - byle tak dalej, szybciutko Nikodem wyzdrowieje
Fiolka - u mnie nie ciekawie. w poniedziałek i w środe miałam lekkie ataki - po 2 nospach forte przeszło. W czwartek atak był bardzo silny, juz sie do szpitala pakowałam, ledwo na nogach stałam (tez po 2 nospach). Schyliłam się do torby i nagle ból ustał :szok:. Jem tylko bułki i ryż, gotowane jabłko i ziemniaki, pije wode:baffled:, a no i chuda wedlinke z drobiu​
 
Tomola co do ilości jedzenia to u mnie podobnie jak u fiolki, jak Filip wstanie koło 8rano to dostanie cycka ok. 10 potem sobie lula od 30min do1,5godz. póżniej około 13 deserek popija cycusiem, obiadku jeszcze nie daję więc dostaje cycusia koło 16-17 czasem 15 i 17 w zależności jak mu sie chce,no i trochę przed kąpielą ok19, i po kąpieli 20-21.No a póżniej to jak już sie budzi w nocy.
Aha no i chcialam dodać że jestem z Świętochlowic:-)

mrozik co to za ataki bólowe cię męczą że aż do szptala się chciałaś wybierać?Może pomogę bo ja też miałam silne ataki że bez szpitala się nie obeszło(po nospie przechodzilo)

Viviana ja też jestem zaskoczona ile twoja mala je:-), w porównaniu do was to my jestesmy jeszcze w lesie(dopiezo zaczynamy-deserki)
 
Kozica Natalka25 to rzeczywiscie bardzo smutne jestem pewna ze kazda z nas ma smutek w sercu i przezywa to na swoj sposob, zal jest tych rodzicow:-:)-:)-(, odnosnie zniczow i kondolencji to jest specjalny watek, tutaj rodzice Majeczki tego nie przeczytaja:no:

Madziara jeszcze raz zdrowka Nikodemowi, dobrze ze juz jest poprawa:tak:, bedzie coraz lepiej

Viviana
ale cie dluuuuugo nie bylo slychac, gratulacje dla coruni, niedawno skonczyla 6 miesiecy;-), lakomczuszek maly:-DWyslij zdjecie

Katrins
dobrze ze sie wszystko tak skonczylo dzieki Bogu

tomola
znalazlam cos takiego, nawet ciekwe, moze odpowie na twoje pytania moj maly je na zadanie, ale mniej wiecej co 3 godziny, czasem czesciej
MacNeal Health Network

mrozik
a jak z butelka u Filipka??pije?

U nas nocka super, maly drugi raz spal u siebie w lozeczku, cycal, cycal az zasnal (na rekach) wiec ja go bum do lozeczka , przebudzil sie pomlaskal i zasnal, do 6:30 spal, potem juz nie chcial ,wiec wyladowal u nas,i spalismy do 10:00 .Powolutku ucze go zasypiac u siebie.
Po poludniu na basenik a potem na kawke do kawiarenki, milego dnia kobitki;-)
 
reklama
Kludi - ataki kolki przy kamieniach na woreczku. Nospa pomaga tylko czasem, juz raz byłam w szpitalu (2 tygodnie temu). Czeka mnie operacja i przy tak częstych atakach musi to być jak najszybciej, bo robi się stan zapalny i moze być nieciekawie

Filip je bardzo nieregularnie a w nocy to z 10 razy, więc nawet nie będę pisać jego "schematu żywieniowego":szok::-D:-D:-p

 
Do góry