reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

po wizycie....
znowu zestresowana,z usg wychodzi ze przybrala 130g ale wszystkie wymiary swiadcza o terminie 17.10(takim jaki byl na pierwszym usg), a nie 1.10 a juz od 3 dni odstawilam tabsy tak jak kazal..i robi mi sie rozwarcie... mala wazy 2330,i wszystko wskazuje na to ze jestem w 34 tyg;/nie wiem juz nic..w sob ktg i przeplywy ktore dzisiaj byly ok.
 
reklama
Anulka nie stresuj się, waga jest pojęciem względnym, tym bardziej, że usg na prawdę ma spore odchylenia od prawdy, ważne że dziecko przybiera!! A termin porodu ponoć najbardziej prawdopodobny jest z okresu 11-14tc ale to też tylko przypuszczenia, a jak będzie natura pokaże sama
 
asionek ja ten czop jakoś przegapiłam bo pojęcia nie mam jak to wygląda w praktyce tylko z takich opisów i opowieści jak tu na forum.
ja też urodziłam dwójkę dzieci, ale czopa sobie nie przypominam, wtedy nie siedziałam tyle w internecie i o wielu sprawach nie wiedziałam. Przy pierwszym coś tam się wydobywało za mnie, ale to bardziej sączyły wody płodowe, bez bólu na początku akcji, potem przespałam noc w szpitalu i rano już prześcieradło było zafajdane na różowo i zaczeły sie bóle. A przy drugim tylko skurcze, od słabych do częstych i mocnych. Wody przebili przy porodzie, może wtedy był i czop, bo wcześniej nic podobnego nie zaobserwowałam.

po wizycie....
znowu zestresowana,z usg wychodzi ze przybrala 130g ale wszystkie wymiary swiadcza o terminie 17.10(takim jaki byl na pierwszym usg), a nie 1.10 a juz od 3 dni odstawilam tabsy tak jak kazal..i robi mi sie rozwarcie... mala wazy 2330,i wszystko wskazuje na to ze jestem w 34 tyg;/nie wiem juz nic..w sob ktg i przeplywy ktore dzisiaj byly ok.

Anulka to jak robi ci się już rozwarcie a to najprapodobniej 34tydzień, to może jeszcze powinnaś brać te leki z 2 tyg. chociaż.Mała mogła by jeszcze w brzuszku posiedzieć.
 
Anulka - grunt, że rośnie :tak: co do wieku ciąży to tak jak ktoś pisał wcześniej miarodajne jest tylko USG 11 - 14 tydzień potem dzieci rosną już skokowo i nie ma co się sugerować takim i wyliczeniami :tak:
 
wlasnie nie martwia mnie te pomiary, bo wszystkie przeplywy ok, mała ruchliwa, serduszko bije rowno, tylko widzial jak mi sie te terminy zmienialy i tak wczesnie kazal mi fenoterol odstawic;/ powiedzial ze szyjka mocno sie skrocila i robi sie powoli rozwarcie...tyle, badanie cholernie bolalo pomimo ze byl delikatny..
 
pewnie dlatego kazał odstawić, bo ogólnie od około 36tc zaczyna się wycofywać większość leków, ja np. magnez mam wycofać od 36tc. i chyba jak odstawię to od razu urodzę, bo on mi pomagał w skurczybykach, a jak próbowałam nawet zmniejszyć dawkę z 3 dziennie na 2 dziennie to od razu skurczybyki się pojawiały, więc cały czas na 3 jadę
 
reklama
Do góry