reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarz, USG ...:)

Cóż to za teorie na temat progesteronu, mają na to jakieś badania, pokazują je?
Aż na szybko wrzuciłam w neta i piszą, że nie wykryto dotąd negatywnych skutków u płodu, poza spodziectwem u chłopców. A to też rzadko się zdarza i korzyści przeważają.

Lilith, no właśnie, tak późno :( a jutro idę na pobranie do nifty.
 
reklama
Dziś juz po :)
Milia wczoraj mieliśmy prywatne usg, a dziś standardowa kontrola :)
Wszystkie wyniki w normie, dzidzia zdrowo rośnie, tylko ja za mało na wadze przybieram i dostałam zalecenie by więcej jeść ( jem więcej, w zależności od apetytu ale staram się zdrowo, unikam pustych kalorii).
Następna wizyta za trzy tygodnie. :)
 
Lilith, tutaj też kartę dopiero po 10 tygodniu zakładają. Więc ta sytuacja mnie nie dziwi.
Sama miałam szczęście bo na pierwszą kontrolę ledwo się zmieściłam 10+1 :D
A przed końcem 12 tygodnia traktują trochę zdawkowo. Dopiero od 13 zaczynają się interesować.
 
Pterusińska, super :)

A w Pl kobieta musi mieć zaświadczenie, że była pod opieką gin co najmniej od 10 tygodnia, żeby dostać becikowe...
 
Co kraj to inaczej..
A tutaj w sumie jak pracuje to żadnego becikowego nie dostane.
Tylko macierzyńskie i rodzinne co miesiąc.
 
Iza, jak tam?

Pterusińska, a tu nie ma rodzinnego dla kazdego, becikowego zresztą też nie, obowiązują progi dochodowe, przy rodzinnym bardzo niski. Jest wprawdzie teraz to 500+, ale nie na każde dziecko.
W Norwegii za to podobno jest jeszcze dodatek dla mamy po zakończonym macierzyńskim aż do pójścia dziecka do przedszkola czy też żłobka, bo tam dzieci wcześniej chodzą chyba, są już grupy przedszkolne dla maluchów ok. 1,5 roku?
 
Pomyślałam że lepiej powiedzieć bo nie wiem jak to tu wszystko wygląda. W pl gin mówiła że nie ma wpływu na zdrowie płodu i matki a nadmiar wydalany jest z moczem więc raczej nie będę się przejmowac tym co tu mi powiedzą. Ja zgłosiłam się do GP w 7 tyg i musiałam czekać do dzisiaj na 1 wizytę...
 
O tyle dobrze ze tu rodzinne jest i żadnych wielkich kryteriów nie ma. Dodatek jest to fakt. Ale niezbyt wysoki. Do przedszkola przyjmują od skonczonego 8 miesiąca. Ale my planujemy wysłać jak będzie miało około 14 miesięcy.
 
Tu się dostaje tylko na 1 malucha lub nz bliźniaki. A tak to dziecięce co wybrany czas.
Kartę ciazy głównie zakładają miedzu 8-9 tc.
Dzoasia czytaj ang, fora to się można trochu dowiedzieć, jak czasem udaje się obejść to i owo i jak mają inne dziewczyny. Czasem myślą, że gadają z głupia to się nie wysilaja..
Dają tu progesteron. Właśnie ten co brałam był tutejszy od koleżanki.

Iza, Karola co z Wami??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem, a oto moje maleństwo. Wszystko cacy. Wymiary zgodne. Normalnie tylko się cieszyc.
uploadfromtaptalk1462375061210.jpg


Na prenatalne teraz sie nie wybieram bo nie ma podstaw a moja gin kieruje dopiero w 20 tyg. Następna wizyta 03.06 na 14.30[emoji3]

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1462375061210.jpg
    uploadfromtaptalk1462375061210.jpg
    52,8 KB · Wyświetleń: 229
Do góry