reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wrażenia ze szkoły rodzenia

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja czekam do 13 kwietnia na usg i badania, żeby Pani doktor która mi prowadzi ciążę mogła stwierdzić, czy nadaję się do ćwiczeń, czy tylko do teorii. W szpitalu, w którym planuję rodzić szkoła jest zasadniczo za darmo, dla tych, którzy są zameldowani w Warszawie, jako że ja nie jestem to płatność jakieś 300 ziko, nie jest to specjalnie duzo, szczegolnie, że zajęć jest duuużo 2 x w tygodniu przez 6 tygodni :)
 
reklama
Ja czekam do 13 kwietnia na usg i badania, żeby Pani doktor która mi prowadzi ciążę mogła stwierdzić, czy nadaję się do ćwiczeń, czy tylko do teorii. W szpitalu, w którym planuję rodzić szkoła jest zasadniczo za darmo, dla tych, którzy są zameldowani w Warszawie, jako że ja nie jestem to płatność jakieś 300 ziko, nie jest to specjalnie duzo, szczegolnie, że zajęć jest duuużo 2 x w tygodniu przez 6 tygodni :)

Myszkowska - wdaje mi się, że za darmo jest również jak się pracuje w Warszawie (wtedy trzeba dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu) i jak się tutaj studiuje. Sprawdź jak to teraz jest żebys niepotrzebnie nie płaciła.
 
ja tez ide 3 na pierwsze zajęcia, ale niestety nie przy szpitalu w którym będę rodzic, no ale szkoła jest za darmo wiec zobaczę jak mi sie spodoba, lekarz mi pozwolił
ja sie najbardziej obawiałam ćwiczeń ale położna powiedziała ze nawet sali nie maja do ćwiczeń wiec jest to bardziej muzykoterapia, zresztą czy ja mogę np odmówić wykonywania czegoś jak uznam ze nie chce tego robic?
 
My z K byliśmy tydzień temu kolejne spotkanie mamy dziś miedzy 17-19. Mój K strasznie się tym przejął sam mi dziś o tym przypominał, bo mi wyleciało z głowy. Ja będę rodziła w Warszawie, bo się przeprowadzam, ale jesteśmy zameldowani tutaj więc skorzystamy za nim się przeprowadzimy:-) mamy serie 6 spotkań, ostatnio pani opowiadała o porodzie, o lewatywie, goleniu, przebiegu, kiedy jechać do szpitala, jak się powinien zachowywać mężczyzna żeby kobiecie pomóc itp. Mój K mówi, że to nie było za ciekawe, bo większość już mu powiedziałam w między czasie:-p ciekaw jest strasznie dzisiejszych zajęć bo będzie lekcja jak nosić dziecko, pielęgnacja, kąpiele, dbanie o pępek :-)
 
ja również korzystam z dobrodziejstw bezpłatnej szkoły rodzenia - zajęcia prowadzą położne i lekarze pracujący w obu szpitalach, które mamy na terenie białegostoku - dlatego informacje i wszelkie wieści na temat warunków w szpitalu mamy z pierwszej ręki:):)
ja od 2 tygodni chodzę 2 razy w tygodniu na zajęcia ruchowe - tj . więcej leżymy na materacach i gadamy niż ćwiczymy - ale to strasznie miłe jest:) i tak mogę sobie na te zajęcia chodzić do końca ciąży, co do zajęć w parach i teoretyczno praktycznych- te zaczynamy jakoś tak 2 miesiące przed porodem,żeby jak najmniej rzeczy nam umknęło, są też zajęcia dla tatusiów z porodu rodzinnego tzn. jak pomóc tej biednej rodzącej kobietce a nie zaszkodzić:-D , podobno najciekawsze są zajęcia z pielęgnacji i kąpieli noworodka ( laleczki) - ale z tego będę zdawała relacje na poszczególnych etapach.
Osobiście jestem bardzo zadowolona z zajęć - np. dziś już się doczekać tej 16 nie mogę, mamy bardzo miłe te panie prowadzące - dają tyle mądrych rad:)i to wszystko z takim humorkiem:) trzeba to tylko zapamiętać:)
po zajęciach zawsze dostajemy jakieś próbeczki, gazetki, gadżeciki i zniżki - a poza tym zawsze któraś ciężarówka sprzeda jakieś informacje - co i gdzie fajnego kupiła dla maluszka:)
zawsze można też posłuchać bicia serduszka malucha - bo położne mają tam sprzęcior i po zajęciach ustawia się kolejka brzuchatek:)
więc ogólnie mówiąc jak ktoś ma możliwość uczęszczania to ja całym sercem polecam - choćby nawet dla odstresowania:)
 
ja dziś od 16:30 mam kolejne zajęcia w SR :)
No i czeka mnie kąpiel i przewijanie :) Już się nie mogę doczekać bo się właśnie tego najbardziej boję :) Bo jak tu takie maleństwo wykąpać? :) Dla mnie czarna magia. Dziś się mam nadzieję trochę rozjaśni :)
 
Byliśmy i dupa tam nie było przewijania tylko 1,5h o karmieniu piersią trochę się zawiodłam, ale dzięki temu trochę się dowiedziałam o tym co dla mnie bardzo istotne, bo chciałabym karmić piersią:)
 
opowiadajcie opowiadajcie o wszystkim czego się dowiecie...ja chciałam iść ale niestety mam nakaz dużo odpoczywać i leżeć i w związku z tym nie mogę chodzić na 2h spotkania.... tak więc piszcie co wiecie czego was udczą a ja będę czytać i uczyć się od Was :-)
 
hej dziewczyny. A czy któraś z was zapisała się do internetowej szkoły rodzenia? zastanawiam się właśnie bo do takiej prawdziwej nie mam szans iść :( z tego co czytałam gdzieś opinie to też ciekawe zajęcia, ale waham się cały czas. pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny, dla wszystkich a szczególnie dla tych, które nie będą chodziły do stacjonarnej szkoły rodzenia: Szkoła rodzenia rejestracja jest darmowa, a z tych 11 filmików można się bardzo dużo dowiedzieć :-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry