reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nazwisko

On nie ma jeszcze zasadzonych alimentów bo kazdy mi mówił ze sprawa bedzie trwała nawet rok,bo nie mozna zrobić testów DNA bo nikt nie wie gdzie jest itp ze jedynie przez swiadkó uznanie ale to sie bedzie ciagneło . naszczescie w tym czasie napisał ze zjezdza i chce go uznać to stwierdziłam z moim adwokatem ze poczekamy on uzna a my mu sprawe załozymy i odbierzemy prawo.Koles okradł mnie i pije cały czas.
no i własnie chciałam sie dowiedzieć czy jak uznaje przed urzedem czy moze miec moje naziwsko mały.a co sie dzieje jezeli ojciec tam upiera się ze ma byc jego nazwisko a ja swoje? bo w sadzie daja 2członowe wtedy a tam?
jak on bedzie chcial uznac dziecko,to zalatwi sie to na jednej rozprawie,gorzej jak nie bedzie chcial uznac i sad bedzie wnosil o badania dna,zasadzenie alimentow tez moze zakonczyc sie na jednej czy dwoch rozprawach jak dojdziecie do ugody co do wysokosci,inaczej moga byc przesluchiwani swiadkowie
to ze ex cie okradl czy cos tam innego nie ma wplywy czy bedzie mial odebrane prawa rodzicielskie,do odebrania praw ma wplyw relacja ojciec-dziecko,a nie jak ojciec dziecka zachowuje sie do ciebie,jak nie mieszkacie razem to mozesz od razu skaldac o ogranicznie praw,jak sie nie bedzie dalej interesowal za jakis czas wlozyc o odebrabie

o nazwisku to ty powinas decydowac ostatecznie,choc rozne wersje na necie czytalam
co do zmiany nazwiska dziecka to mozna go zmienic,jezeli dziecko ma nazwisko matki,a ona wyjdzie za maz,to dziecku tez mozna zmienic na to samo,nie koniecznie to ma nazwisko ojca dziecka,ale tez nowego partnera,tym bardziej jak sie ma jeszcze wspolne drugie dziecko
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pysia29d - i widzicie ... tu wychodzi słabość kobiety, bo gdyby trafiło to na mnie, to od razu bym mu powiedział, że nie będę swojego dziecka hańbił jego nazwiskiem. Ale uparciuch. Szok !
Pysia i jeśli masz tego adwokata to zmuś go do myślenia. Niech szuka sposobu. Najlepiej podstępnie. Podstępy przechodzą przez sąd bardzo ładnie, jeśli są zgodne z prawem. A takie są. Jeżeli są w prawie karnym, spadkowym etc, to i w rodzinnym też są.



 
mam adwokata ale chyba m usze go zmzienić bo on dopiero zaczyna .dopiero miał z 1 sprawe albo i 2 i tyle.on chce uznac dziecko,ale z nazwiskiem swoim ale ja nie pozwalam
 
podstęp to juz to było zeby go uznał.bylam grzeczna miła i wogóle dla niego super.tylko dlatego zeby podpisał papier a potem ciach do sądu i po robocie.
 
Mi się wydaję, że młody adwokat ma swoje zalety. Nie ważne ile ma spraw za sobą. Pół roku robił aplikację. Mówi się .... że młodzi są ambitni, bo chcą robić karierę. Ale sama musisz uznać, bo go znasz Pysia29d ... bądź czujna ... porozglądaj sie po biurku ... zobacz czy tam są notatki i kodeksy - czy gazeta i kawa :) Zajrzy na pulpit w komputerze - zobacz czy ma "Panzer General" czy też szatkuje Lex-a.
 
Witam pozwole ze sie wtrące z pytaniem . Iż :
NIe jestem męzatką. Mam chłopaka niebawem przyjdzie na świat nasz synek . I chodzi o to ze chce dac mu moje nazwisko. I pytanie czy później tam bedzie możliwość zmiany nazwiska na nazwisko chłopaka bądź męża?

Młodamama, jeśli chcesz by dziecko dopiero później nosiło nazwisko Twojego przyszłego męża/chłopaka, to absolutnie nie ma z tym żadnego problemu. Będziesz musiała się tylko troszkę do urzędu miasta nachodzić, zapłacić za różne formalności <odpis zupełny aktu urodzenia pociechy koszt ok 37zł + koszt zmiany nazwiska <zależy od miasta - od 33 do 37zł> , napisać dobrą motywację <by zgodzili się na zmiane nazwiska dziecka; choć nie robią takiego problemu, większe problemy są z osobą dorosłą>. Wrazie pytań pytaj :tak::-)
 
nie mam zamiaru nikogo chronić ale coi za rłóznica czy pije czy też nie? co to ma wspólnego z nazwiskiem? nie wiem po co Ty w ogóle ludzi słuchasz, dając sprawę di sądu jeżeli nie znasz jego miejsca pobytu zostanie to ustalone bez niczyjje łaski, jeżeli nie uzna dziecka sąd skieruje na badamnia DNA a jezeli on się nie zgodzi czy teżkilkukortnie nie stawi się na wyznaczonhy termin będzie domniemanie ojcostwa, wtedy świadkowie, jakieś dowody itp. O alimenty możesz starać się trzy lata wstecz,m co do nazwiska to niestety ojciec ma prawo domagać się przyznania swojego naziwksa tak jak i Ty masz takie prtawo, ja to wszystko przerabialam, lacznie z badaniami genetycznymi, w sądzie po badamniach i przy podpisaniu protokołu uznania dziecka było pytanie czy zgadzam się aby syn nosił nazwisko ojca, odparłam, że nie, nie byliśmy w formalnym związku więc chcę aby syn pozostał przy moim nazwisku, ocjiec ma jednak prawo do swego, oboje upieraliśmy się porzy swoim więc sędzian stwierdziła, iż dziecko będzie nosić nazwisko dwuczłonowe, żadne argumenty, że tatuś siedział itp nic by nie zmieniły, na szczęscie "tatuś" uznał, że nasze nazwiska źle brzmią razem i cytuję "nie chcę aby dzieci śmiały sięz niego w szkole" i zrezygnował ze swojego roszczenia. Jeżeli w sądzie zapadnie decyzja o naziwsku zostają przesłane dane do USC i wpisane do aktu urodzenia dziecka. Osobiście gonię do sądownego załatwiania alimentow i innych spraw, pomimo tego, że nasze relacje względnie się z exem poprawiły to wniosłam apelację o przynajmniej ograniczenie praw rodzicielskich ponieważ z pierwszym wyroku sędzina w ogóle się nie odniosła do tego, a ja przez brak jednoznacznej sytuacji na tym tle miałam problem z podaniem do żłobka. No cóż zdarzaja się takie przypadki, że partnerzy żyją razem czy mieszkają a ustalają alimenty przez sąd, osobiscie znam takie jeden idiotyczny przypadek
 
Wszystko sie zgadza poza tym, że jesli nie zna jego miejsca pobytu - to sąd wyznaczy kuratora do ustalenia tego miejsca. Kurator udaje sie w miejsce ostatniego zameldowania oraz do rodziny i na tej podstawie ustala miejsce pobytu. W sprawach rodzinnych - adres pozwanego musi być podany.

Jeśli pod ustalony przed kuratora adres sąd wyśle zawiadomienie z terminem rozprawy - to juz inna bajka. W przypadku dwukrotnie nieodebranej korespondencji - zawiadomienie uznaje sie jako DORĘCZONE.
 
masxz rację, po prostu nie zagłębiam się w ten temat, jeżeli nie będzie możliwości skontaktowania się z ojcem dziecka to ojcostwo zostanie ustalone przez domniemanie
 
reklama
Witam pozwole ze sie wtrące z pytaniem . Iż :
NIe jestem męzatką. Mam chłopaka niebawem przyjdzie na świat nasz synek . I chodzi o to ze chce dac mu moje nazwisko. I pytanie czy później tam bedzie możliwość zmiany nazwiska na nazwisko chłopaka bądź męża?

Będzie. W ciągu miesiąca w USC, potem w sądzie.
Ktoś pisał, żeby zmienić nazwisko dla dziecka trzeba napisać to USC pismo. To nie tak. Na to musi zgodzić się ojciec i podpisać dokumenty. Bez zgody ojca dziecka nie nadamy dziecku jego nazwiska, ani nikt nie wpisze w akt urodzenia, że ojciec uznał dziecko. Bez zgody ojca możn wpisać tylko imię.
 
Do góry