reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nazwisko

Jeżeli rodzice nie zgadzają się co do nazwiska to MUSI dziecko mieć dwuczłonowe. Nie ma innej opcji. Nazwisko matki może mieć tylko jeżeli ojciec wyrazi zgodę. Sprawdźcie kodeks. Ja sama to przeszłam
 
reklama
Widzisz ja chciałam swoje, ojciec dziecka swoje. Nie mamy ślubu, więc kobieta w USC powiedziała, że nazwisko idzie po matce, a jak jemu coś się nie podoba to moze iść z tym do sądu.
 
mojemu ex kierownik USC wytluamczyl ze musi sie zgodzic na moje nazwisko, bo jezeli nie mamy slubu decydujace zdanie mam ja. i tak zostalo, mala ma moje nazwisko
 
A co w przypadku gdy rodzice nie maja ślubu.A matka chce by dziecko nosilo nazwisko ojca a ten uznaje dziecko ale nazwiska nie chce nadac?
 
Myślę, że tak można, bo chciałam, żeby on uznał dziecko, ale z moim nazwiskiem. Tylko w takiej sytuacji potrzebna zgoda ojca dziecka.
 
A co w przypadku gdy rodzice nie maja ślubu.A matka chce by dziecko nosilo nazwisko ojca a ten uznaje dziecko ale nazwiska nie chce nadac?
na to już nic nie poradzisz, przecież nie zmusisz go aby nadał dziecku swoje nazwisko, a tak poza tym to po co to robić? bez łaski, lepiej dla Ciebie bo dzidzia nie będzie się dopytywać kiedyś dlaczego mamusia ma inne nazwisko
 
A co w przypadku gdy rodzice nie maja ślubu.A matka chce by dziecko nosilo nazwisko ojca a ten uznaje dziecko ale nazwiska nie chce nadac?

Obawiam się, że nikomu nie wolno używać nazwiska innej osoby, bez jego zgody. Choć, gdy rodzice nie zgadzają się w kwestii nazwisk zawsze można wkroczyć na drogę sądową. Pytanie tylko, czy warto.
 
antos w sadzie dostal 2naźiska mimo ze ojca nie bylo na sprawie. Sedzia stwierdzil ze musi byc zgoda ojca na moje nazwisko a ze go nie ma to dziecko muśi miec 2nazwiska
 
reklama
nie moge sie odOlac.sad mowil ze jak nie ma ojca to decYZje o nazwisku kurator podejmuje.ona nie Chciala podjac WIec 2nazwiska dostal. PrZy odebraniu praw mu zmienie na moje
 
Do góry